[#1] Paula sound, so where does that 14bit audio come from?
[#2] Re: Paula sound, so where does that 14bit audio come from?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Gdzieś tam, kiedyś, słyszałem że swojego czasu, te starsze, tradycyjne odtwarzacze CD też miały przetworniki 8 bitowe i korzystały z tej samej zasady co 14bit na Pauli.
[#3] Re: Paula sound, so where does that 14bit audio come from?

@Andrzej Drozd, post #2

Ba, niektóre miały nawet przetworniki 1-bitowe ;)
[#4] Re: Paula sound, so where does that 14bit audio come from?

@gorzyga, post #3

Wow. Jak w ZX Spectrum :)
[#5] Re: Paula sound, so where does that 14bit audio come from?

@gorzyga, post #3

To pewnie były PWMy
[#6] Re: Paula sound, so where does that 14bit audio come from?

@gorzyga, post #3

[#7] Re: Paula sound, so where does that 14bit audio come from?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Niezmiennie w takim temacie musi pojawić się link do
Krashanowego poradnika :)
[#8] Re: Paula sound, so where does that 14bit audio come from?

@gorzyga, post #3

Ba, niektóre miały nawet przetworniki 1-bitowe ;)

nie niektóre tylko zdecydowana większość urządzeń ma przetworniki 1-bitowe czyli delta-sigma a w szczególności wszystkie tzw. zintegrowane kodeki AC97, HDAudio, w tunerach, w telefonach/tabletach, itp

mając do dyspozycji duży zegar (dla dzisiejszej elektroniki to nie problem) można łatwo taki sklecić

ba, nawet sam taki wczoraj zrobiłem

narazie ma 12bitów, 44.1KHz i tylko mono bo wysyłam do niego dane po wirtualnym RS232 i mi na stereo nie wystarcza transferu. Jak dodam SPDIF to będzie stereo tańczący kokos

jakość taka sobie ale od biedy by uszło słuchać

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 23:25:41 przez XoR
[#9] Re: Paula sound, so where does that 14bit audio come from?

@baderman, post #7

AmigaAMP odtwarza dźwięk przez AHI, czyli w 14bit bez DMA i gorsza jakość dźwięku niż natywnie.

Polecam http://aminet.net/package/mus/play/Prayer2 i SongPlayer 1.53 (lub starsze wersje).

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 23:41:06 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#10] Re: Paula sound, so where does that 14bit audio come from?

@XoR, post #8

Jasne, racja. Ja odniosłem się do odtwarzaczy CD, w czasach (szczególnie wczesnych) gdy były produkowane przetworniki 1-bitowe były raczej stosowane w lepszych modelach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem