kategoria: C++
[#1] Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów
1. Tak jak w tytule. Czy ktoś posiada przykład w C/C++ jak otworzyć okno RTG i bazgrać po nim z podawaniem bezpośrednio wartości RGB, zamiast PEN. W SDK znalazłem tylko jak otworzyć okno na AGA i rysować przy użyciu penów.
2. Pytanie drugie. Jak zassemblować kod, żeby stworzyć z niego bibliotekę. Używam Asm-one i nie widzę tam takiej opcji. Czy trzeba stworzyć obiekt .o i użyć jakiegoś narzędzia? I gdzie mogę znaleźć jakieś informacje jak tworzyć takie biblioteki, jak z poziomu assemblera stworzyć sobie tablicę z odwołaniami.
[wyróżniony] [#2] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@flops, post #1

http://www.kuchinka.cz/guide/index.php?guide=AutoDocs%2Fcybergraphics.guide&node=WritePixelArray

http://www.kuchinka.cz/guide/index.php?guide=AutoDocs%2Fcybergraphics.guide&node=--bitmaps--

i inne funkcje z CGXa

a rysowanie kolorami ARGB32 zamiast penami (w Draw(), etc) to tylko na Morphosie :)

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 11:54:05 przez michal_zukowski
[wyróżniony] [#3] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@flops, post #1

Ad2. Polecam lekturę Asm-One Adam Doligalskiego, jest tam rozdział jak używać makr z libmacro do stworzenia shared library, bo mniemam że o taką bibliotekę Ci się rozchodzi.
A tu link do tegoż libmacro: libmacro

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 11:58:57 przez asman
[#4] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@asman, post #3

Dzięki za odpowiedzi OK Wieczorem obadam sprawę z tym macro do lib. Właśnie tej książki nigdy nie udało mi się kupić.
Ciekawa jest ta Czeska strona, chyba przy otwieraniu okna będę najpierw musiał użyć: BestCModeIDTagList. Jakoś postaram się to złożyć do kupy i przetestować, jak będę miał działający przykład, to może uda mi się go wrzucić.
Muszę zobaczyć czy ta funkcja działa: http://amiga.sourceforge.net/amigadevhelp/phpwebdev.php?keyword=WriteRGBPixel&funcgroup=CyberGFX&action=Search

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 12:56:55 przez flops
[#5] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@flops, post #4

Jakoś postaram się to złożyć do kupy i przetestować, jak będę miał działający przykład, to może uda mi się go wrzucić.


To ja też chętnie zobaczę jakby co .
[wyróżniony] [#6] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@flops, post #4

ale modeid masz do ekranów, tu tylko otwierasz okno i blitujesz, writepixelujesz etc. zadnej wiekszej filozofii w tym nie ma

co do przykladu to masz tu jeden z arosa:
http://repo.or.cz/w/AROS.git/blob/d117863da9dd32a35f684956f63ea6c004924afe:/test/writepixelarray.c

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 14:04:48 przez michal_zukowski
[wyróżniony] [#7] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@flops, post #1

Ściągnij sobie z aminetu konwersję RKM do Asm.
[#8] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@michal_zukowski, post #6

Muszę to wszystko przejrzeć, wieczorkiem na spokojnie.Właśnie chodzi mi, żeby najlepiej otworzyć nowy ekran full screen i tam sobie już spokojnie rysować.
Dla nowicjuszów, przyda się, jak zbierzemy w jednym miejscu na PPA, skąd pobrać już gotowe środowisko z gcc, przykładami, wszystkimi potrzebnymi toolami oraz bibliotekami itd., żeby pomóc w przygodnie z programowaniem C/C++ na Ami. Bo w cale nie jest to takie proste, mnie zawsze najbardziej dobija konfiguracja środowisko i właśnie brak przykładów.
[#9] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@flops, post #8

Dobrze że mówisz co Cię dobija, bo wtedy można pomóc. Jeśli nikt nie zadaje pytań na forum bądź na mejla, to ciężko stwierdzić dlaczego ktoś się zniechęca. Uważam, że zadawanie pytań to najbardziej podstawowa cecha kogoś, kto chce coś stworzyć, a jeśli pojawiają się przeszkody to zawsze można zapytać i nie ma co się denerwować że ktoś nie odpowiada albo odpowiedź jest pokrętna.

Napisz jakich dokładnie przykładów brakuje, im więcej tym lepiej.
[#10] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@strim_, post #5

Udało mi się otworzyć ekran, najpierw ID otrzymuję przez BestCModeIDTags, później podrzucam do OpenScreenTags. WriteRGBPixel też działa. Przerobiłem/testowałem na szybko na przykładzie genelocdemo.c, więc póki co jest niezły bałagan. Jak wszystko oczyszczę, to podrzucę tutaj kod.
[#11] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@flops, post #10

Będzie jakiś tutek na początek jak skonfigurować środowisko do działania?
Jak tam Twoje boje z programowaniem?
Czy programowanie pod CyberGraphX różni się bardzo od programowania pod P96?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 21:11:51 przez pong777
[#12] Re: Poszukuję przykładu otwarcia ekranu RTG np. 640x480 w 16bitach i funkcji rysującej pixel bezpośrednio bez Penów

@pong777, post #11

Właśnie przydałoby się coś, ale są tutaj bardziej doświadczeni programiści, a u mnie jest masakra z czasem, żeby nawet coś takiego zrobić. Przydałoby się, żeby powstał właśnie taki tutorial w jednym miejscu, z linkami do wszystkich potrzebnych kompilatorów i bibliotek. Dodatkowo różne przykłady (które oczywiście w tym środowisku się kompilują), bo chyba najszybciej można się czegoś nauczyć z przykładów. Skonfigurowanie środowiska i znalezienie przykładów, które działają zajmuje wiele czasu. Jak nikt się wcześniej nie znajdzie, a ja znajdę chwilę to coś takiego postaram się przygotować. Ale to może bardzo długo zająć niestety.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem