[#1] AmigaBasic i executable
Witam,

prosty program:
<code>
cls
print"cos"
pront"cos2"
</code>
zapisany na dysk poleceniem SAVE"nazwa1",P

chyba nie zapisuje się jako "wykonywalny". w każdym razie wpisanie w shellu run nazwa1 wywala komunikat not executable. sprawdziłem, plik ma atrybut "e" . na wszelki wypadek dodałem jeszcze raz z shella protect"nazwa1" +se.
nic nie pomaga. może programy zapisywane z AmigaBasic trzeba jakoś inaczej traktować???
[#2] Re: AmigaBasic i executable

@krolikbest, post #1

pront"cos2"
to oczywiście literówka?
[#3] Re: AmigaBasic i executable

@krolikbest, post #1

To ty chciałeś z program w Basicu uruchamiać spod systemu bez kompilacji ?


Pozdrawiam
[#4] Re: AmigaBasic i executable

@krolikbest, post #1

Programy w Amiga Basic odpalamy w interpreterze a nie bezpośrednio w shellu. To nie jest język skryptowy.
[#5] Re: AmigaBasic i executable

@krolikbest, post #1

"może programy zapisywane z AmigaBasic trzeba jakoś inaczej traktować??? "

Traktuj je jako wieksze ZLO niz caly Microsoft i nigdy wiecej ich nie dotykaj ok, racja
[#6] Re: AmigaBasic i executable

@RadoslawF, post #3

Dzięki za podpowiedź. Naiwnie myslałem, że zapis do pliku z parametrem p niejako czyni kompilację. Eh...

Pozdrawiam,
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem