[#1] Jak wyjść ze zmienną z procedury w AMOSie.
Każdy wie, że procedury w amosie mają we/wy np.

procedure test[a,b,c$,d$]
end proc

za cholerę nie mogę ogarnąć jak taką zmienną wyprowadzić z procedurey czyli:

procedure test
end proc[a,b,c$,d$]

albo jestem debilem albo jestem debilem. ani amosowy help ani książka Sz. P. Pawła Chadzińskiego nie jest w stanie mi tego wytłumaczyć.

Pozdrawiam serdecznie.
[#2] Re: Jak wyjść ze zmienną z procedury w AMOSie.

@groovebox, post #1

liczę na szybką odpowiedź :)
[#3] Re: Jak wyjść ze zmienną z procedury w AMOSie.

@groovebox, post #1

Z tego co sie orientuje, to na wyjsciu procedury moze byc tylko jedna zmienna.
Odczytuje sie ja za pomoca instrukcji Param (dla zmiennych rzeczywistych Param#, dla tekstowych Param$). Instrukcje ta umieszczasz za wywolana procedura i odczytujesz jej wartosc. Nie nalezy uzywac Param po procedurach z ktorych wychodzisz za pomoca Pop Proc .

rem --- program glowny ----
x=10
y=5
Proc DODAWANIE[x,y]
w=Param
print w
..
..
..
Procedure DODAWANIE[a,b]
rem -- wynik dodawania a+b ---
wynik=a+b
end proc [wynik]
[#4] Re: Jak wyjść ze zmienną z procedury w AMOSie.

@selur, post #3

O kurde faktycznie. Stawiam piwo. Pozdro.
[#5] Re: Jak wyjść ze zmienną z procedury w AMOSie.

@groovebox, post #2

Możesz też zadeklarować zmienną globalną na początku listingu i ją oczytać po wyjściu z procedury.
[#6] Re: Jak wyjść ze zmienną z procedury w AMOSie.

@alt_, post #5

spoko. tylko, że mi chodzi o to co się wydarzy w środku procedury a nie przed ani po :) i porada Selera jest trafieniem w 10! :)
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Jak wyjść ze zmienną z procedury w AMOSie.
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Jak wyjść ze zmienną z procedury w AMOSie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem