kategoria: ANSI C
[#1] clipboard, lamerski problem
Mam prosty kawalek kodu do kopiowania tekstu, ktory niestety nie dziala, mowiac szczerze nie mam juz pojecia, patrzylem na kod uzyty w netsurfie i arosie, nie rozni sie zbytnio od tego co mam ponizej. Moze jakies pomysly ?

void clipboard_copy_text(STRPTR text, LONG textlen)
{
    struct IFFHandle *iff;
    
    iff = AllocIFF();

  
    if (iff)
    {
	if(iff->iff_Stream = (IPTR)OpenClipboard(0))
	{
	    InitIFFasClip(iff);
		WriteChunkBytes(iff, text, textlen);
		CloseIFF(iff);
	       CloseClipboard((struct ClipboardHandle*)iff->iff_Stream);
	}
	FreeIFF(iff);
    }
}


Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 16:30:59 przez sand
[wyróżniony] [#2] Re: clipboard, lamerski problem

@sand, post #1

Brakuje OpenIFF(iff, IFFF_WRITE) pomiędzy InitIFFasClip(), a WriteChunkBytes().

Edit:
A, to nie wszystko. Musisz jeszcze wpisać odpowiednio polecenia PushChunk() i PopChunk() by utworzyć i zamknąć chunki tak:
PushChunk(iff, ID_FTXT, ID_FORM, IFFSIZE_UNKNOWN);
PushChunk(iff, ID_FTXT, ID_CHRS, IFFSIZE_UNKNOWN);
WriteChunkBytes(iff, text, textlen);
PopChunk(iff);
PopChunk(iff);


Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 17:03:31 przez Hexmage960
[wyróżniony] [#3] Re: clipboard, lamerski problem

@sand, post #1

Ja tylko dodam, że pod morphosem jest konwencja zapisywania dwóch chunków, CHRS ma w sobie dane w aktualnym systemie kodowania, a ID_UTF8 w utf8. Dodam tez, ze w morphosie 3.8 bedzie dodatkowa biblioteka upraszczająca zapisywanie tekstu do schowka.

do konwersji stron kodowych w morphosie uzywa sie ConvertTags() z charsets.library
[#4] Re: clipboard, lamerski problem

@michal_zukowski, post #3

@Hexage oczywiście działa, wielkie dzięki.
@Zukol: dzięki za podpowiedz, akurat nie wykraczam poza ASCII wiec na razie utf8 jest mi zbedne. Ale fajnie, ze będzie to ułatwione.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem