kategoria: Blitz
[#1] Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza
Witam
Na stronie AmiBlitz są dostępne dokumenty:

AmiBlitzł Programming Language - Documentation

GUIDE VERSION OF THE ORIGINAL BLITZ 2.1 MANUAL

BlitzBasic2 HandBuch PDF

Z racji tego, że AmiBlitz uruchamia się nie tylko na klasykach, ale też na nowszych systemach (MorphOS, reszta pewnie też), to może warto by zrzucić się na tłumaczenie ww. dokumentów. Uważam, że byłaby wtedy większa szansa na powstawania nowego oprogramowania (pozostaje kwestia grafiki Klasyk - NG). Być może upraszczam, ale myślę, że BB/AB to lepsza droga niż AMOS (który w wersji na NG nie doczekał się sensownej wersji).

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 17:39:42 przez Ender
[#2] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@Ender, post #1

Jestem za i gotowy wspomóc.
[#3] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@pong777, post #2

Ja też ma się rozumieć.
[#4] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@Ender, post #1

Przetłumaczyć i koniecznie wydać wersję książkową - jestem za.
[#5] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@Ender, post #1

ja rowniez z checia bym pomogl
[#6] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@vojo, post #4

Też kibicuję temu by ktoś przetłumaczył i wydał, nawet w wersji pdf.
[#7] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@Ender, post #1

Czy jest na sali (na PPA) ktoś ze znajomością technicznego niemieckiego a może i nawet z doświadczeniem tłumacza? Ktoś potrafi taką robotę wycenić?
[#8] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@pong777, post #7

Wiem, że OSH zajmuje się zawodowo tłumaczeniem z języka niemieckiego. Uderzajcie do niego:

http://www.ppa.pl/uzytkownicy/132
[#9] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@Ender, post #1

Też się moge dorzucić do tlumaczenia, byleby się tłumacz znalazł.
[#10] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@koxy, post #9

Napisałem do Adama Zalepy, ma zbadać sprawę. Wszystko jest uzależnione od zainteresowania. Też myślałem o koledze z forum. Myślę, że gdyby połączyli siły razem z Adamem, mielibyśmy to co chcemy, ale to już sprawa poza nami. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.
[#11] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@Ender, post #1

Na moje oko to są te same podręczniki, jeden po niemiecku, jeden po angielsku. W angielskim jest tego 480 KB czystego tekstu. Do tego trzeba doliczyć drugie tyle na dodatkowe rozszerzenia i Amiblitz3. Niemało.
[#12] Re: Bounty na tłumaczenie dokumentacji do BlitzBasica i Amiblitza

@Ender, post #1

Ja posiadam wersje angielskie :
BlitzBasic 2 Reference Guide - to jest chyba tlumaczenie z oryginalu
AmiBlitz 2 User Guide - malo znane tlumaczenie, ktore sam zrobil jakis francuz (byla o tym mowa na forum blitza jakies 6 lat temu)

Ogolnie jak ktos zna w srednim stopniu anglika, to nie jest mu potrzebne tlumaczenie na polski. Przykladow w opracowaniach nie ma zbyt wiele i raczej przydalby sie jakis dobry tutorial o Blitz Basicu niz suche manuale ale do tego niestety, trzeba kogos z duza wiedza o BB.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem