kategoria: Asembler
[#1] Asm-One 0.6 i inkludy
Hej! Ponieważ nowsze wersje Asm-One płatają mi ostatnio figle postanowiłem "wrócić do korzeni", czyli do wersji sygnowanej jeszcze przez oryginalnego twórcę, czyli wersji 0.6. Jednakże kiedy chcę załączyć za pomocą dyrektywy INCLUDE któryś z nagłówków systemowych wyświetla mi, że brakuje pamięci na inkludy. Stąd pytanie: jak tą przestrzeń zwiększyć?
[#2] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@Hexmage960, post #1

Trudno wyczuć nie widziałem 0.6. Asm-One 1.29 po uruchomieniu pyta jaką pamięć i ile jej przydzielić i podajesz np. "f" albo "c" albo "p" a po tym rozmiar w kilobajtach.





Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 20:51:51 przez ede
[#3] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@Hexmage960, post #1

Po prawdzie to za mało informacji podałeś. Jakie konkretnie wersje Asm-One'a sprawdzałeś ?
Ja kiedyś też miałem problem i nawet pisałem o tym do autora i nie pamiętam czy poprawił ten błąd czy nie a był on związany z INCIFF bodajże. Zawieszał mi się aż miło. Wersja 1.48 na moim sprzęcie działa jak ta lala. Można też spróbować AsmPro bądź TrashmOne'a. Nigdy nie odpalałem tak niskiej wersji Asm-One'a. Najniższa jaka mi chodziła to była 1.20. Dlatego proponuje odwiedzić Asm-One i Trash'm Onelink.

Edit:
Ogólnie by dodać pamięć to trzeba użyć komendy =M. Ale z tego co pamiętam ona była we wcześniejszych wersjach zabugowana i została poprawiona w nowszych wersjach. Ale nie polegałbym na niej. Przeważnie jak mi się pojawiały błędy typu związane z brakiem pamięci to miałem na przykład nie zamknięte macro dyrektywą ENDM. Najlepiej jest określić ilość pamięci na starcie i nie żałować. Ja tam mniej niż 1000 to nie podaje, chyba że używam tylko kalkulatora z Asm-One'a i zaraz z niego wychodzę.


Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 21:10:59 przez asman
[#4] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@Hexmage960, post #1

to moze z innej beczki, o jakich figlach mowisz??
[#5] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@juen, post #4

Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc. Figle polegają na tym, że wersje 1.44b i 1.48 wieszają się dość często (szary ekran) w nieoczekiwanych momentach. Nic na to poradzić nie mogę.

O ile INCIFF z tego co pamiętam jakoś tam działa, o tyle załadowanie palety kolorów już powoduje problemy.

Przetestowałem wersję oznaczoną V100, jednakże ma jakiś błąd, powodujący, że niektóre inkludy systemowe (np. intuition/intuition.i) nie dają się załadować (wyskakuje błąd).

Wersja 1.20 ma nieaktualny link, więc nie dane mi było jeszcze przetestować. Przeszukałem jeszcze sieć i dotarłem do BarFly. Jest to całkiem nowoczesny asembler i być może rozwiąże moje problemy.

Jeśli ktoś posiada aktualny link do wersji 1.20 Asm-One to byłbym wdzięczny.

Niestety wniosek jest taki, że każda wersja Asm-One ma jakieś felery. Pal diabli z jakimiś mało istotnymi, ale stabilność jest najważniejsza.

Póki co przetestuję BarFly, liczę na to, że będzie OK.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 08:50:51 przez Hexmage960
[#6] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@Hexmage960, post #5

BarFly działa miodzio! Zasemblowałem prosty przykład. Prosta instalacja, do tego jak można przeczytać w dokumentacji - małe wymagania sprzętowe (kick 2.04 i 1MB pamięci), a ogrom możliwości. Program wymaga po prostu Amigi (sterowany jest przez intuition). Żadnych tam MUI, czy ClassAct, które tak na marginesie stały się zmorą Amigi... Jak programista się troszkę bardziej postara, to jego wyrób może stać się czymś bardzo użytecznym. Ralph Schmidt to jednak Ralph Schmidt, czyli rzetelnie wykonana praca. Podoba mi się.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 09:53:30 przez Hexmage960
[#7] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@Hexmage960, post #5

wersji 1.48 uzywalem tysiace godzin (wczesniej uzywalem zawsze najnowszej dostepnej wersji), nigdy mi sie nie wieszala (na prawdziwej amidze)

natomiast na winuae przy probie debugowania mam od razu zwis, jednak aktualnie z niego nie korzystam i nie przeszkadza mi to, wiec nie szukalem przyczyny, ktora zapewne lezy w systemie, a nie samym asmone
[#8] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@juen, post #7

Dziękuję za informacje.

Ja również nie miałem przez bardzo długi czas problemów z Asm-One! Ale ostatnio zainstalowałem go na nowo i pojawiły się problemy.

Asm-One 1.48 właśnie wiesza mi się przy wchodzeniu do debuggera! Jak może uda nam się rozwikłać tę zagwozdkę, to będę znów korzystał również z Asm-One.

Na jakiej konfiguracji używałeś Asm-One kiedy był stabilny jak skała? Ja obecnie mam wpięty Blizzard 1230-IV i 8MB FAST.

Mogą też być problemy z plikiem konfiguracyjnym.

Z tego co pamiętam również przy próbie zapisu ustawień czasem program się wieszał. Pomogła podmiana pliku konfiguracyjnego.

Reqtools.library mam zainstalowany.

Podsumowując myślę, że wina leży w pliku konfiguracyjnym. Spróbuję pokombinować.
[#9] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@juen, post #7

Mi się udało rozwiązać ten problem z debugowanie pod winuae. Dzisiaj nie mam dostępu ani odo peceta ani do mojej maszyny, jutro wieczorową porą sprawdze i dam znać.
[#10] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@asman, post #9

Sprawdziłem i używam pod WinUAE Asm-One V1.49-RC2.
I mam następujące preferencje: Podaje tylko gdzie mam zaptaszkowane

1. Assembler Preferences:
-Rescue
-Progress Indicator
-Progress by Line
-DS Clear
-; Comment
-Processor Warn

CPU mam ustawione na 68000

Teraz prefsy Environment
-ReqTools Library
-Update Checks
-Safety
-Clipboard support

-ASCII Only
-Disassembly
-Show Source
-Libcalls dec
-Realtime deb

-Auto Indent
-CTRL up/down
-Keep x

Więc sprawdzcie co macie ustawione i dajcie znaka czy pomogło.
[#11] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@asman, post #10

Dziękuję Asman, sprawdzę Twoją konfigurację.
[#12] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@Hexmage960, post #11

Działa! Mam tylko panel u dołu ekranu nie wyświetlony poprawnie, ale to już chyba wina z moim systemem.

Przy okazji - teraz rejestry są z boku. W wersji 1.48 zawsze dotychczas miałem je u dołu ekranu.
[#13] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@Hexmage960, post #12

No niestety, są kłopoty z 1.48 i chyba wynikają z tego, że mam 030 bez FPU.

Pozostaje mi działać na starszych wersjach Asm-One. Właśnie znalazłem wersję 1.20.

Pozdrowienia dla wszystkich.

P.S. W ostatnie dni moje zdrowienie osiągnęło bardzo wysoki poziom. Wreszcie oczy mi dobrze pracują (przeżyłem coś strasznego przez chorobę, coś co nazywam "anomaliami widzenia"). I programowanie też naprawia się. Nie jest to może 100% ale jest już blisko. A musiałem na to czekać (przecierpieć) wiele lat.

Życzę również Wam dużo zdrowia - zdrowie psychiczne to podstawa, mówię Wam.

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 02:06:27 przez Hexmage960
[#14] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@Hexmage960, post #13

Jak pamiętam ja też miałem problemy z wersją 1.48. Dzisiaj odpalę moją a1200 z 030 blizz IV bez FPU i obadam czy mam tak samo jak u Ciebie. Proponuje wersję 1.49-rc2 bo z tego co pamiętam sporo fixów było. Jak nie znajdziesz, to daj znaka na mejla a podeśle Ci.
Poza tym spróbuj też AsmPro, ja też go używałem sporo.
[#15] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@asman, post #14

Hej! I jak, udało Ci się dzisiaj przetestować?
[#16] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@Hexmage960, post #15

Tak przetestowałem

Asm-One v1.48 debugger się krzaczy jak u Ciebie. Chyba że włączę RTG Mode i wtedy wyrzuca wyjątek. Po czym wyłączę RTG Mode i raz albo dwa razy działał dobrze, potem kaszanka.

ASm-One v1.47 działa ok.
Asm-One v1.49-RC2 działa ok.

Mam też inne wersje v.146, v1.49-rc1 ale ich nie sprawdzałem.
[#17] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@asman, post #16

Serdecznie dziękuję za przetestowanie. Zatem póki co zostaję przy Asm-One v1.20. Wydaje się, że ta wersja będzie OK.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 20:44:19 przez Hexmage960
[#18] Re: Asm-One 0.6 i inkludy

@Hexmage960, post #17

A próbowałeś z Asm-One v1.49-RC2 ?
Jak masz problem ze znalezieniem to daj znaka na mejla to Ci wyśle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem