kategoria: AMOS
[#1] AMOS w innym języku
Sorry, jeśli gadam głupoty z powodu późnej godziny, ale tak mi teraz przyszło do głowy...

Z tego co zauważyłem, to programy AMOSowe korzystają z amos.library, w której się mieszczą wszystkie amosowe funkcje.

1. Czy dałoby radę wykorzystywać tę bibliotekę z poziomu innych języków? Chociażby po to żeby co poniektórym zrobić gładsze przejście na np. język C, zmieniając jedynie syntaktykę kodu ale samego sposobu jego działania już nie. Możliwe by było wtedy przejście "krok po kroku".

2. Jeśli tak, to można by też "odbutwić" AMOSa tworząc zamiennik biblioteki uwzględniający możliwości AGA. Wiele razy ktoś wspominał, że tutaj właśnie AMOS kuleje.

Oczywiście zaraz pojawi się argument o zasadności czegoś takiego, ale zasadność jest taka sama jak czegokolwiek na 30-letnich komputerach. ;)
[#2] Re: AMOS w innym języku

@teh_KaiN, post #1

Moim zdaniem jakikolwiek reverse-engineering jest znacznie bardziej kosztowny, aniżeli stworzenie czegoś od podstaw. Innymi słowy ja bym bardziej widział nowy pakiet do tworzenia gier pod AGA aniżeli podmienianie AMOS.library.

Tak samo ja nie będę pisał edytora do Benefactora po raz wtóry, bo szybciej napisze się całego Benefactora.
[#3] Re: AMOS w innym języku

@teh_KaiN, post #1

[#4] Re: AMOS w innym języku

@teh_KaiN, post #1

smialo. zrodla starego amosa sa na aminecie
[#5] Re: AMOS w innym języku

@teh_KaiN, post #1

W amos.library nie mieszczą się wszystkie amosowe funkcje.
[#6] Re: AMOS w innym języku

@juen, post #4

nie nie, ja mam już wystarczająco dużo roboty. ;) Tak sobie tylko wieczorem hipotetyzowałem. ;)

@cholok: rozumiem, że brakuje builtinów języka do podstawowych operacji na typach, alokacji, itd? Czy brakuje całkiem sporo kodu do pełnego wykorzystania funkcji graficznych i dźwiękowych amosa?

Przypominam, że rozważania są czysto teoretyczne co by przy okazji rozjaśnić mój pogląd na wewnętrzną konstrukcję amosa i może przy okazji wyprodukować jakiś ciekawy wniosek z tym związany.
[#7] Re: AMOS w innym języku

@teh_KaiN, post #6

Podstawa to amospro.lib, tam jest większość kodu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem