kategorie: ANSI C, MUI
[#1] MUI while() oraz ikonifikacja
Czy dobrze podejrzewam, że główna pętla tzw. "podręcznikowej" aplikacji MUI, czyli pętla while() przestaje być wykonywana po ikonifikacji programu?
[#2] Re: MUI while() oraz ikonifikacja

@R-Tea, post #1

Ogólnie tak, chyba, że dodasz w niej np. regularne wyzwalanie timer.device.
[#3] Re: MUI while() oraz ikonifikacja

@Krashan, post #2

Kurczę, a ja w moim programiku podejrzewałem clock.mcc, że przestaje działać po ikonifikacji i zastąpiłem tę klasę standardową w C funkcją time() z time.h i dalej to samo. Okazało się że klasa MUI jest tu niczemu nie winna.
Odnośnie cykliczności to wykorzystywałem te funkcje właśnie do "taktowania" swojego programu by co sekundę sprawdzał warunek. Z clock.mcc było to dziecinnie proste. Z time() trochę trudniej (jak dla mnie) ale też się dało.
Nie mam pojęcia jak regularnie wyzwalać timer.device. Poczekam na jakiś przykład na GitHub.
[#4] Re: MUI while() oraz ikonifikacja

@R-Tea, post #3

A czytałeś Nasza pierwsza gra - kurs programowania AmigaOS i C - część 2 ? Tam znajdziesz trochę o timer.device.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem