kategoria: Blitz
[#1] Ksiazka do blitz
może ktoś polecić czy warto kupić książkę do blizta z http://amiga.net.pl/index.php?lng=pl&kwt=10010&tms=92
[#2] Re: Ksiazka do blitz

@SzaryWilk, post #1

Warto, bo to prawdopodobnie jedyna książka do tego języka i w dodatku po polsku.
[#3] Re: Ksiazka do blitz

@SzaryWilk, post #1

Książki nie miałem w rękach, więc trudno powiedzieć, co dokładnie zawiera, ale opis daje do myślenia:
Książka obejmuje szereg zagadnień związanych z programowaniem w języku Blitz Basic. Szczegółowy opis oraz pełny spis treści zostanie opublikowany w terminie poźniejszym.

Moją uwagę zwrócił fragment 'zagadnień związanych z (...) Blitz Basic' oraz 'Szczegółowy opis (...) w terminie późniejszym'. Mogę się mylić, ale wg mojego zrozumienia to nie jest typowa książka opisująca składnię i konkretne przykłady pozwalające stworzyć w pełni funkcjonalny i przydatny program/grę, a jedynie omawiająca 'zagadnienia związane' w jakiś sposób z Blitz Basikiem. Wskazywałby na to dodatek 'szczegółowy (...) w późniejszym terminie'. Ale żeby nie opierać się na domysłach, to napisz może do wydawcy książki i poproś o więcej informacji i podziel się z forum, bo to ciekawa kwestia (temat BB pojawia się tu cyklicznie).
[#4] Re: Ksiazka do blitz

@Umpal, post #3

Ja czekam aż będą szczegóły dotyczące podręcznika AmigaE.
[#5] Re: Ksiazka do blitz

@SzaryWilk, post #1

Dostałem odp w sprawie książki nie żebym się czepiał ale można było napisać ze książki jeszcze nie ma ;).

Witam serdecznie,

Dziękuję za wiadomośc. Aktualnie jesteśmy po wysyłkach pierwszej książki
z tej serii, czyli na temat języka Amos. Ksiązka o Blitz Basicu będzie
dostępna dopiero w czerwcu i na pewno jeszcze na początku miesiąca
będziemy podawać bardziej dokładne adresy. Projektów jest dużo i
realizujemy je po kolei, trochę to wszystko musi potrwać.

Pozdrawiam.
A.Zalepa
[#6] Re: Ksiazka do blitz

@SzaryWilk, post #5

Przeciez byl komunikat, ze pierwszy bedzie AMOS a dopiero nastepnie Blitz.

Tak wiec zamiast czekac i wyc do ksiezyca, pisz juz gre w Amosie a pozniej ja przeniesiesz na Blitza
[#7] Re: Ksiazka do blitz

@selur, post #6

To może krótkie wyjaśnienie. Dostępności książek są widoczne na kartach produktów. Natomiast bardziej dokładne terminy premier podajemy z wyprzedzeniem mailem oraz publikujemy w zapowiedziach (także na Facebooku).
Jeżeli na stronie jest opis inny niż "produkt w magazynie" znaczy to, że trzeba jeszcze chwilę zaczekać. Niestety nie ma możliwości opracowania wszystkich tematów jednocześnie, sam nad tym ubolewam

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 15:14:20 przez A2
[#8] Re: Ksiazka do blitz

@selur, post #6

W Amosie mam już napisana ;).
[#9] Re: Ksiazka do blitz

@SzaryWilk, post #8

To w dziale prywatnym, mozesz sie juz pochwalic i pokazac kolegom jak sie robi dobre gry szeroki uśmiech
[#10] Re: Ksiazka do blitz

@selur, post #9

a kto powiedział ze dobra ha ha ha.Muszę ja jeszcze przetestować.
[#11] Re: Ksiazka do blitz

@A2, post #7

Ale dobrze by było napisać ze książki jeszcze nie ma a dopiero będzie.
[#12] Re: Ksiazka do blitz

@SzaryWilk, post #10

Sam fakt, ze jest napisana w Amosie swiadczy o tym, ze musi byc dobra
[#13] Re: Ksiazka do blitz

@SzaryWilk, post #11

Przecież to jest napisane na każdej karcie produktu (w pozycji "Dostępność") - przewidywany termin, "oczekiwanie na dostawę", a później "produkt w magazynie".
Skoro są wątpliwości, dodamy obok bardziej rozbudowany opis. Mam nadzieję, że to pomoże.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 16:10:38 przez A2
[#14] Re: Ksiazka do blitz

@selur, post #12

Bylo kilka dobry gier w amosie teraz nie pamiętam tytułów,musiał bym poszukać na necie ale polski legion chyba był.
[#15] Re: Ksiazka do blitz

@A2, post #13

Przydalyby sie tez dla pewnej grupy odbiorcow np. roznokolorowe piktogramy, bo nie kazdy potrafi czytac
[#16] Re: Ksiazka do blitz

@SzaryWilk, post #14

Valhalla
[#17] Re: Ksiazka do blitz

@selur, post #15

Chyba pisać ha ha ha.
[#18] Re: Ksiazka do blitz

@A2, post #7

@ A2
Czy w następnej kolejności jest książka nt. AmigaE (CreativE), i czy rozmowy w/s podręcznika o Hollywood osiągnęły jakiś znaczący postęp?
[#19] Re: Ksiazka do blitz

@R-Tea, post #18

Tak, następna jest książka o Amiga E, natomiast do Hollywood powoli robimy przygotowania. Plan jest gotowy, niedługo będziemy zapowiadać kolejne projekty.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 00:31:35 przez A2
[#20] Re: Ksiazka do blitz

@A2, post #19

Wczoraj wpadłem na coś takiego szukając czegoś tam o Amidze, PASS CNC Programming System on Amiga with AMOS in 1991.

Czy może macie w planie iście w stronę bardziej "przemysłu" i gdyście np: podjęli współpracę z jakimś Inżynierem.

I iście w stronę sterowania Amigą jakimiś urządzeniami.


Czy bardziej bazujecie na takich zagadnieniach Softwarowych, i dalsze pozycje będą kontynuacją obecnych. I nie macie w przyszłości planów budowy żadnych rozszerzeń które można by programować pod Amigą?
[#21] Re: Ksiazka do blitz

@TechNineWonder, post #20

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może podzielić się opinią z lektury książki "Blitz Basic - programowanie od podstaw"?
[#22] Re: Ksiazka do blitz

@A2, post #19

Czy znany jest autor książki o Hollywood?
[#23] Re: Ksiazka do blitz

@A2, post #19

Szkoda bo lepiej by bylo, zeby teraz byl assembler a na samym koncu amiga E, bo E jest tak niszowy i bezuzyteczny, ze w sumie po lekturze moze z 10 osob w nim cos napisze o ile w ogole.

No ale po amigowemu "czekalim juz z 10 lat to i poczekomy jeszcze z rok"
[#24] Re: Ksiazka do blitz

@selur, post #23

Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisał Selur.
[#25] Re: Ksiazka do blitz

@selur, post #23

Nie przesadzaj z ta krytyka Amiga E.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem