kategorie: Amiga E, MUI
[#1] [E] Skąd OpenLibrary
Odkryłem coś dziwnego w moim programie. Mianowicie otwieram w nim muimaster.library za pomocą systemowej OpenLibrary(). Program się kompiluje bez błędów i się uruchamia i działa.
Nie rozumiem jednak dlaczego wszystko działa skoro w modułach nie dołączyłem w ogóle modułu exec.m, w którym siedzi funkcja OpenLibrary() !?
[#2] Re: [E] Skąd OpenLibrary

@R-Tea, post #1

zasadniczo, nie wiem jako malo obyty uzytkownik crossompilerow, nie mam doswiadczenia, ale moze kompiler/target ktorego uzywasz defaultuje do pewnych amigowych standartow/zachowan (co byloby sensowne), wlacza i linkuje potrzebne biblioteki nie informujac programisty bez potrzeby. nie wierze, by to mialoby jakos magicznie sie stanowic.

dalsze dane sa niestety niezbedne.
[wyróżniony] [#3] Re: [E] Skąd OpenLibrary

@R-Tea, post #1

[#4] Re: [E] Skąd OpenLibrary

@forge, post #3

Dzięki. W międzyczasie wyczytałem gdzieś w C&A, że OpenLibrary() siedzi w exec.library, a ta z kolei, jest zawsze otwarta.
To takie, w sumie, pierwsze przykazanie z dekalogu amiprogramisty jest. Wstyd, że wcześniej nie wiedziałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem