[#1] Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?
W jakim języku programowania została napisana Colonization na Amigę?
[#2] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@Tomski, post #1

Na pierwszy rzut oka w C lub (mniej prawdopodobne) w assemblerze.
[#3] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@Tomski, post #1

Jesli to asembler, to mega slaby koder to pisal.
Raczej tez zakladam, ze to raczej czyste C.
[#4] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@selur, post #3

Jak żeś niby to rozpoznał?
[#5] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@_arti, post #4

Droga dedukcji po Civilization, ktora dziala jakby byla napisana w Amosie.
Wiec skoro sie slimaczy a nie jest w AMOSie tzn. ze jest w C szeroki uśmiech
[#6] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@selur, post #5

Programujesz w czymś (niekoniecznie na Amidze)?
[#7] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@_arti, post #6

W zasadzie to nie.
Nie wiedzialbym teraz jak odpalic sam edytor tych nowoczesnych/nowomodnych platform programowych czy jak to sie teraz mainstreamowo zwie
[#8] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@Tomski, post #1

tylko gdybajac - struktura danych zrodlowych jest dosc nietypowa jak dla produkcji pisanych w asm (nietypowa, ale nie nierealna, bo jednak te dane sluzyly wielu platformom) wiec moze to sugerowac c

mimo wszystko strzelalbym, ze bylo to pisane w assemblerze. swoja droga ciekawy temat, daje do myslenia. jedna z moich ulubionych gier i nigdy nawet sie nad tym nie zastanawialem :) zapewne wystarczy rozasemblowac kawalek kodu, zeby sie dowiedziec :)
[#9] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@juen, post #8

W tej grze podoba mi się interface - taki typowo Amigowy, przynajmniej ja to tak widzę. Pytam się o język programowania gdyż marzy mi się zrobienie pewnej gry na takim silniku. Myślałem, że to będzie jakiś prosty język wykorzystujący systemowe rzeczy. No ale może kiedyś uwolnią źródła i będzie można poprzerabiać sobie według uznania. Oczywiście o ile będę w stanie to ogarnąć. Mnie się nie spieszy.
[#10] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@Tomski, post #9

To pierwsze do przerobienia to możliwość rozciągania okna jak grasz na screenie WB.
Mając rtg męczy się człowiek na 1/4 ekranu :( chociaż jakiś patch... coraz więcej vampirek i jedna z najlepszych gier co na WB pięknie działa.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 21:34:00 przez Raybeez
[#11] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@Tomski, post #9

Mnie również podoba się interfejs Colonization.

Myślałem, że to będzie jakiś prosty język wykorzystujący systemowe rzeczy.

Może zainteresuj się językiem Amiga E? Jest to właśnie "prosty język wykorzystujący systemowe rzeczy".

Albo AMOS, który o ile nie jest systemowy, ma też możliwość tworzenia okien dialogowych.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 22:31:48 przez Hexmage960
[#12] Re: Colonization - w jakim języku została napisana ta gra?

@Tomski, post #9

To C się nada, bo tego typu okienka zrobisz w wynalazku, który nazywa się Intuition - czyli funkcje do budowania typowo systemowych aplikacji/gier.

tu masz jakiś tutorial do tego. Ba, zaczynałem od niego przygodę z programowaniem na Amidze, choć wiedzę o C już miałem wcześniej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem