[#1] vapor.h (ostatnia wersja morphosa?, repo?)
pracuje nad poprawieniem portow kilku aplikacji w aros ports/contribs ktore pochodza z morphosa. aplikacje te uzywaja naglowka vapor.h. niestety naglowet ten jest w roznych zrodlach w roznych wersjach, ktore przewaznie albo nie uwzgledniaja m68k, albo implementacja jest bledna (literowki). udalo mi sie skonstruowac wersje dzialajaca na podstawie tego so znalazlem u krzysztofa:

https://github.com/deadwood-pl/OdysseyWebBrowser
w
Source/WebKit/mui/Api/MorphOS/include/macros/vapor.h

ale niepokoi mnie sekcja

/*
 * Some common methods
 */
#define DECNEW case OM_NEW:return(handleOM_NEW(cl, obj, (struct opSet *)msg));
#define DECCONST DECNEW // obsolete
#define DECDISPOSE case OM_DISPOSE:return(handleOM_DISPOSE(cl, obj, (struct opSet *)msg));
#define DECDISP DECDISPOSE // obsolete
#define DECSET case OM_SET:return(handleOM_SET(cl, obj, (struct opSet *)msg));
#define DECGET case OM_GET:return(handleOM_GET(cl, obj, (struct opGet *)msg));
#define DECADDMEMBER case OM_ADDMEMBER:return(handleOM_ADDMEMBER(cl, obj, (APTR)msg));
#define DECREMMEMBER case OM_REMMEMBER:return(handleOM_REMMEMBER(cl, obj, (APTR)msg));
#define DECMMETHOD(methodid) case MUIM_##methodid:return(handleMUIM_##methodid(cl,obj,(struct MUIP_##methodid *)msg));
#define DECMETHOD(methodid) case MM_##methodid:return(handleMM_##methodid(cl,obj,(type) msg));
#define DECSMETHOD(methodid) case MM_##methodid:return(handleMM_##methodid(cl,obj,(struct MP_##methodid *)msg));
#define DECTMETHOD(methodid) case MM_##methodid:return(handleMM_##methodid(cl,obj,(Msg) msg));


ktora nie dziala dobrze z wielu zrodlami. wydaje mi sie, ze te detaliczne casty nie sa konieczne, wiec zrewertowalem to do (APTR) co wydaje mi sie generyczna metoda uzywana przez morphos:

/*
 * Some common methods
 */
#define DECNEW case OM_NEW:return(handleOM_NEW(cl, obj, (APTR)msg));
#define DECCONST DECNEW // obsolete
#define DECDISPOSE case OM_DISPOSE:return(handleOM_DISPOSE(cl, obj, (APTR)msg));
#define DECDISP DECDISPOSE // obsolete
#define DECSET case OM_SET:return(handleOM_SET(cl, obj, (APTR)msg));
#define DECGET case OM_GET:return(handleOM_GET(cl, obj, (APTR)msg));
#define DECADDMEMBER case OM_ADDMEMBER:return(handleOM_ADDMEMBER(cl, obj, (APTR)msg));
#define DECREMMEMBER case OM_REMMEMBER:return(handleOM_REMMEMBER(cl, obj, (APTR)msg));
#define DECMMETHOD(methodid) case MUIM_##methodid:return(handleMUIM_##methodid(cl,obj,(APTR)msg));
#define DECMETHOD(methodid) case MM_##methodid:return(handleMM_##methodid(cl,obj,(APTR)msg));
#define DECSMETHOD(methodid) case MM_##methodid:return(handleMM_##methodid(cl,obj,(APTR)msg));
#define DECTMETHOD(methodid) case MM_##methodid:return(handleMM_##methodid(cl,obj,(APTR)msg));


nie wiem czy to jest sluszne, ale chcialbym troche uporzadkowac ten chaos, tak by miec do dyspozycji uniwersalny naglowek ktoryby dzialal dla arosa (w tym amiga-m68k) jak i morphosa. czy gdzies sa ostatnie "oficjalne" zrodla, albo tez kto i gdzie jest maintainerem tego obecnie?
[#2] Re: vapor.h (ostatnia wersja morphosa?, repo?)

@wawrzon, post #1

mozes zsprawdzic jeszcze zrodla vpda albo ambienta, tam chyba tez jakas wersja byla, nikt nie jest maintainerem
[#3] Re: vapor.h (ostatnia wersja morphosa?, repo?)

@michal_zukowski, post #2

miales na mysli vpdf? wlasnie nad tym pracuje miedzy innymi plus screenrecorder itp. ambient tez juz sprawdzilem, ma ta sekcje klasycznie czyli wszystko cast do (APTR), co by sie zgadzalo.

szkoda ze krzysztof sie odmeldowal, bo rozumiem ze to jego poprawki, ale nic..
[#4] Re: vapor.h (ostatnia wersja morphosa?, repo?)

@wawrzon, post #3

no to jak ambient tak ma to ok, ja mam swoje makra (wzięte od miniq z AmiGG) więc z vaporowych nie korzystalem za bardzo

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 13:28:32 przez michal_zukowski
[#5] Re: vapor.h (ostatnia wersja morphosa?, repo?)

@michal_zukowski, post #4

raz na czas natykam sie na zrodla ktore uzywaja vapor.h
jak do tej pory to jak pamietam:
odyssey
screenrecorder (itix)
netsurf gui (itix)
vpdf
no i ambient (ale to nie zostalo przeportowane do arosa i chyba nie oplaca sie bo to jakas nieaktualna wersja, wiec powstalby fork i jakis dalszy chaos..

dlatego staram sie o konsystencje naglowkow na ktore sie natykam w roznych zrodlach, bez tego zeby tez wszystko przestawiac na inne rozwiazania.

niestety, gmeram w tym na razie i gui juz chodza, ale aplikacje same w sobie nie dzialaja poprawnie na 68k (albo wogole), na przyklad screenrecoder wprawdzie zapisuje avi, ale jakies skorumpowane, pewnie endian, i robi mi sie tu maly smietnik. grr.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 14:57:38 przez wawrzon

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 14:58:15 przez wawrzon
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem