[#1] Języki programowania i os4.1
Siemka zamierzam zacząć programować gry i aplikacje pod amigaos 4.1 gdy zdobęde w moje rączki płytę tabor kiedy ta wyjdzie i tu pytanie w jakim języku pisać gry na ten system aktualnie znam c++ i uczę się blitzmaxa i ten drugi bardzo mi się podoba ale nie ma dla niego prawie żadnych poradników i wszystko muszę rozgarniac sam. I jeszcze jedno pytanie czy jest kompilator blitzmaxa /blitzbasica na os4.1 czy raczej porzucić go i działać w cpp
[#2] Re: Języki programowania i os4.1

@Pico121, post #1

C/C++ to dobry wybór tak mówią. BlitzBasic ma najnowszą wersję (tak można to chyba nazwać) i nazywa się AmiBlitz 3.6. i też jest dobry tak mówią. Książkę do programowania w BlitzBasicu z opisanymi różnicami (tak ma podobno być) możesz kupić w wydawnictwie A2 (poszukaj newsa na stronie).

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 20:39:29 przez KM
[#3] Re: Języki programowania i os4.1

@KM, post #2

Dzięki za szybką odpowiedź w sumie 60zł za podręcznik to niewiele patrząc na to że dzięki temu będę mógł zrobić coś dla społeczności amigowej
[#4] Re: Języki programowania i os4.1

@Pico121, post #1

Pisz w C/CPP pod bibliotekę SDL i będzie git.
[#5] Re: Języki programowania i os4.1

@michal_zukowski, post #4

i niech używa gita, to już totalnie będzie git. HE HE HE...
[#6] Re: Języki programowania i os4.1

@teh_KaiN, post #5

bo git jest git :)
[#7] Re: Języki programowania i os4.1

@mschulz, post #6

[#8] Re: Języki programowania i os4.1

@KM, post #7

Dużo pytasz, i już długo pytasz i wciąż pytasz. Czy zacząłeś już jakiekolwiek własne próby na Amidze i dla Amigi (szeroko pojętej)? Możesz coś nam pokazać?
[#9] Re: Języki programowania i os4.1

@R-Tea, post #8

Nie mam amigione na którą zamierzam pisać a na a500 nie za bardzo mogę pisać w cpp/bb
[#10] Re: Języki programowania i os4.1

@R-Tea, post #8

Nie. spalam się
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem