kategoria: MUI
[#1] [C, MUI] Przycisk z obrazkiem zamiast labelki
Witajcie!

Nurtuje mnie pytanie, czy w MUI jest jakiś łatwy sposób na stworzenie przycisku z obrazkiem zamiast labelki. Prawie 20 lat temu, zmierzono się z tym problemem w ten sposób. Zastanawia mnie jednak, czy obecnie np. pod MUI na MorphOSie taka "opcja" nie jest przypadkiem dostępna od ręki ?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie
[#2] Re: [C, MUI] Przycisk z obrazkiem zamiast labelki

@MarX, post #1

Ktoś ? Coś ?
[#3] Re: [C, MUI] Przycisk z obrazkiem zamiast labelki

@MarX, post #2

W KwaKwa mam np. tak:
MUI_NewObject(MUIC_Text,
	MUIA_Text_Contents, "\33I[4:PROGDIR:gfx/toolbar/editcon.mbr]",
	MUIA_Frame, MUIV_Frame_ImageButton,
	MUIA_Background, MUII_ImageButtonBack,
	MUIA_InputMode, MUIV_InputMode_RelVerify,
TAG_END);

Obrazek to zwykły PNG, ale MUI chce żeby nazwa kończyła się ".mbr".
[#4] Re: [C, MUI] Przycisk z obrazkiem zamiast labelki

@MarX, post #2

Ja wrzucam normalnie przez DTpic obiekt w ramce przycisku, dodatkowo w nowych mui masz opcje do podjasnienia obrazka, przyciemnienia tła - SCANdal z tego korzysta
http://muidev.de/wiki/Documentation/API/MUI_Dtpic.

Możesz też wrzucic mieszany tekst z obrazkiem przy użyciu escape kodów do wrzucania obrazków.

http://muidev.de/wiki/Documentation/API/MUI_Text

wtedy masz mozliwosc podania tablicy ARGB na przyklad.
[#5] Re: [C, MUI] Przycisk z obrazkiem zamiast labelki

@michal_zukowski, post #4

@widelec i @rzookol. Dzięki chłopaki, jesteście wielcy. Sprawdzę wszystkie opcje i wytypuję ulubioną OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem