kategoria: MUI
[#1] Obiekty MUI i subprocesy
Mam pewien kłopot z odświeżaniem obiektu MUI (w tym przypadku TextField) z poziomu subprocesu. Idea jest taka, że odpalam sobie subproces po kliknięciu na przycisk, subprocess chce jednak zmienić stan obiektu MUI. I udaje mu się to (w końcu obiekt MUI jest zmienną globalną), jednak sam obiekt nie odświeża swojego stanu automatycznie. Dzieje się to dopiero po np. zmianie wielkości okienka. Rzućcie okiem na film z przykładem takiej sytuacji.

Kod zamieściłem na githubie
Zmiana stanu kontrolki w linii 111

Możecie mnie oświecić co robię źle ?
[#2] Re: Obiekty MUI i subprocesy

@MarX, post #1

O ile mnie pamięć nie myli to w amisystemach do komunikacji międzyprocesowej nie służą zmienne globalne.. reszty domyśl (doczytaj) sam ;) [jak się idzie na "skróty" to potem się cierpi..]
[#3] Re: Obiekty MUI i subprocesy

@MarX, post #1

1) jak napisał Maag komunikujemy sie inaczej
2) rysowanie z innego watku to w wielu systemach (w tym w amigowym) nienajlepszy pomysl
[#4] Re: Obiekty MUI i subprocesy

@MaaG^dA, post #2

to mi pomogłeś . Mógłbym pewne wysyłać sygnały między procesami, ale chciałbym ponadto przesłać jeszcze dane z subprocesu do ustawienia kontrolki MUI. Idzie to jakoś zrobić? Weź no tam pogrzeb w pamięci
[#5] Re: Obiekty MUI i subprocesy

@MarX, post #4

MUIM_Application_PushMethod
[#6] Re: Obiekty MUI i subprocesy

@MarX, post #4

Tak jak podpowiada Rzookol MUIM_Application_PushMethod - w zrodlach newscoastera jest np uzyte jest w statuswindow.c metoda setText
[#7] Re: Obiekty MUI i subprocesy

@MarX, post #1

MUIM_Push_Method() to jak tanie wino, które jest dobre, bo tanie. W prostym przypadku jednego procesu i akcji typu aktualizacja paska podstępu jest OK. Jednak jeżeli masz więcej podprocesów, lepiej stworzyć sobie port komunikacyjny, dodać odbieranie z niego wiadomości i niech podprocesy je wysyłają. W wiadomościach możesz umieszczać dowolne informacje, a po ich odebraniu, już z głównego wątku aktualizować GUI.
[#8] Re: Obiekty MUI i subprocesy

@Krashan, post #7

@rzookol i Krashan. Z MUIM_Application_PushMethod działa świetnie . Można na was zawsze liczyć, o taką pomoc mi chodziło. A Panom od "doczytaj sobie" dziękujemy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem