kategorie: Blitz, C++
[#1] SetRGB32() - pewne problemy
Czesc
na poczatek zaznacze ze ekran programu ma 16 kolorow i tyle samo maja obrazki jakie chce tam otworzyc (dodatkowo ich paleta jest tak zrobiona ze pierwsze 4 kolory odpowiadaja pierwszym 4 kolorom ekranu, wiec remapping jest zbedny)

Oto fragment ktory mi szwankuje (petla gdzie przepisuje kolory):

W petli FOR i=0 jest ustawione do 15 (chwilowo "na sztywno" bo taki mam ekran) i chce by zostaly nadpisane wszystkie kolory - efekt tego widac na filmie przy pierwszym uruchomieniu programu - caly ekran sie zacezrnia i tylko zostaje ciemny czerwony.

Gdy zmienie nieco petle by zaczynal podmiane od koloru np.10 to widac ze obrazek tez sie "chce" zaczernic tylko oczywiscie ostatnie jego kolory (te co ustawia SetRGB32())


Jakies pomysly?
Dzieki
[#2] Re: SetRGB32() - pewne problemy

@peceha, post #1

Widzę, gdzie leży przyczyna błędu.

Jako argument dla PDTA_CRegs należy podać adres wskaźnika, a nie adres tablicy!

PDTA_CRegs zwraca adres tej tablicy, którą umieszcza pod adresem podanym jako argument, a nie tablicę.

Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem.

W C pisze się tak:

ULONG *cregs;
GetDTAttrs(o, PDTA_CRegs, &cregs, TAG_DONE);


Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 10:51:10 przez Hexmage960
[#3] Re: SetRGB32() - pewne problemy

@Hexmage960, post #2

Dzieki, znow pomogles
Faktycznie w "Doc-ach" przy PDTA_CRegs jest znaczek (*) a to juz wiem ze jest wskaznik szeroki uśmiech

Po lekkiej przerobce (w tagach jak i w petli)


kolory sie poprawily:


Dzieki !!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem