[#1] Window z własną bitmapą (SuperBitMap) i ilość bitplanów
Mam takie pytanie. Przypuśćmy, że ekran WB ma 4 bitplany, czyli 16 kolorów. a Ja otwieram na nim okno z własną bitmapą, to czy mogę podpiąć pod nie bitmapę o 3 bitplanach ?
[#2] Re: Window z własną bitmapą (SuperBitMap) i ilość bitplanów

@asman, post #1

Z tego co wiem, to da się tak zrobić. Nie ma to jednak praktycznego zastosowania, bo nie można określić jak bitplany mają być kopiowane na ekran.

Ze swojej strony polecam podpiąć bitmapę o głębi ekranu i stosować optymalizację za pomocą funkcji SetWriteMask() oraz SetMaxPen().
[wyróżniony] [#3] Re: Window z własną bitmapą (SuperBitMap) i ilość bitplanów

@asman, post #1

Mozesz, ale na okno zostane skopiowane tylko 3 bitplany z tej bitmapy. W efekcie moga pojawic sie dziwne kolory czy artefakty, zalezne od zawartosci 4 bitplanu ekranu.
Poniewaz superbitmap jest kopiowana przez BltBitMap z graphics.library, mozesz wykorzystac to, ze funkcja ta traktuje bitplane pointer=0 jako bitplane wypelniony zerami. W teorii wystarczy zmodyfikowac SrcBitMap->Depth=4, ScrBitMap->Planes[3]=0 i nie powinno byc zadnych artefaktow no i obejdzie sie bez alokacji dodatkowego bitplanu.
[#4] Re: Window z własną bitmapą (SuperBitMap) i ilość bitplanów

@docent, post #3

@Docent
Bardzo sprytne rozwiązanie!

Co do artefaktów, to akurat raczej nie będzie. Sprawdzałem jakiś czas temu to co opisał Asman (SuperBitMap okienka o mniejszej głębi niż ekran) i nie było artefaktów.

Ale takie podpięcie pod nieużywane bitplany wartości 0 jest zaiste genialne.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 14:39:47 przez Hexmage960
[#5] Re: Window z własną bitmapą (SuperBitMap) i ilość bitplanów

@asman, post #1

@docent, Hexmage960
Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem