kategorie: Asembler, C++
[#1] Projekt GAME
Koderzy ze skillem TCPIP/UDP a nawet UDP potrzebni!

Kilka osob juz wie, ze mam rozgrzebany taki projekt:
link
link

ale z uwagi na to ze na a500 nie ruszy chocby "skaly sraly" przyszlo mi do glowy, ze moze moglibysmy opracowac serwer streamujacy gre do uzytkownika, na zasadzie lekkiego klienta. Musielibysmy zrobic komunikacje amigi z moja gra na serwerze i w odpowiedzi dostawalibysmy, powiedzmy gre 3d na a1200 z 25 fps +
Projekt jest juz w pelni grywalny i moglibysmy opracowac jakis standard api dopasowac rozdzielczosci etc. Moja apka zostala zrobiona pod androida i opiera sie na javie. Na niewypasionym PC uzyskuje 250fps w 1024x720 wiec oznacza ze nawet do testow mozemy dac kilka/nascie slotow do grania. Gardlem bedzie sposob wysylania obrazu i odbierania sterowania. Niemniej uwazam ze nawet stare amigi nie sa skreslone w przyszlosci z grania w najnowsze hiciory. Pytanie czy ami jest w stanie szybko odbierac i wysylac przez TCP/UDP.
Zalet tego rozwiazania nie trzeba chyba wymieniac. Klient moze byc totalną padaką byle odtwarzal grafike i mial karte sieciową. Pewnie i na 1mb ramu by poszlo (?). Niech no sie ktos wypowie jakie są szanse wykonalnosci tego projektu po stronie ami.
[#2] Re: Projekt GAME

@arturB, post #1

Plipbox to jakieś 30 kB/s. Sieciówka na PCMCIA, 120 kB/s na A1200 z fastem.
[#3] Re: Projekt GAME

@arturB, post #1

Gugle Stadia na Amidze! :D

Tak czy inaczej dyskusję ucina trochę to co Krashan powiedział. A jeden ekran amigowy 320x256 waży 10kB razy ilość bitów na piksel. Chyba że kompresja jakaś. Ale i tak żeby było schludne 25fps to potrzebujesz trochę tej prędkości.

Też o tym myślałem bo też przymierzałem się do netplayu na Amidze. Żeby coś takiego osiągnąć to trzeba by mieć sieciówkę która nie leci wolnym interfejsem drukarkowym, tylko coś, co jest wpinane w magistralę pamięci i można z tego czytać tak szybko jak z ramu, najlepiej jeszcze stos TCP nie systemowy tylko po stronie samej sieciówki, co by jeszcze można było OS ubić/pominąć i czytać bez jego pomocy. Więc tu nie tylko trzeba współpracy software'owej ale i hardware'owej. ;)
[#4] Re: Projekt GAME

@teh_KaiN, post #3

A1200 030 + FTP + Roadshow TCP/IP stack (copying to RAM:)
Plipbox - 72KB/s
10mbps - 500 KB/s
10/100mbps - 570KB/s
WIFI WPA2/AES - 120KB/s

A1200 060 + FTP + Roadshow TCP/IP stack (copying to RAM:)
Plipbox - 88KB/s
10mbps - 900KB/s
10/100 - 980KB/s
WIFI WPA2/AES - 270KB/s

A600 V600 FTP + Roadshow TCP/IP (copying to RAM:)
Plipbox - 134KB/s
10mbps - 1,0MB/s
10/100 - 1,8MB/s
WIFI WPA2/AES - 430KB/s

plipBox Deluxe
The I/O speed is up to 96 kB/s which corresponds to 768 kBit/s, the speed of 12 parallel ISDN lines.



Gdzies to znalazlem. Oczywiscie Stadia nie bedzie sie przejmowac padakami pewnie a takie transfery nie przekreslaja projektu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem