[#1] Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe
Polecam obejrzeć:


Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 19:57:00 przez mateusz_s
[#2] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@mateusz_s, post #1

DobreOK
[#3] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@mateusz_s, post #1

+1
[#4] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@mateusz_s, post #1

link
Mój ulubiony przykład z gamehuta, ale prezentacja Ferrariego to miazga.
Ciekaw jestem przykładów z atarii i nowszych platform.Poszukam se.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 01:01:23 przez Mikrobi
[#5] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@Mikrobi, post #4

więcej przykładów:


Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 11:04:42 przez mateusz_s
[#6] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@mateusz_s, post #5

Znacie jakiś soft do lepszej manipulacji Tablicami kolorów? W Photoshopie tylko podstawa jest..
[#7] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@mateusz_s, post #1

No to chyba już wiem, jak w Brian the Lion AGA zrobili tego rotora w tle... sprytnie!



Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 11:16:32 przez marianoamigo
[#8] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@mateusz_s, post #6

W filmie wspomniany był "Pro Motion NG". Dosyć dobrze można w nim sobie popracować z tym efektem.
[#9] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@Koyot1222, post #8

@Koyot, a wiesz w jakim formacie można zapisać taki obraz żeby odpalił też na piecu?
Nie testowałem tego jeszcze.
[#10] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@Koyot1222, post #8

tu tez jakiś programik:
[#11] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@mateusz_s, post #10

Fajnie! grapx jest darmowy i na wiele platform!
[#12] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@mateusz_s, post #1

Bardzo fajna sztuczka. Które amigowe gry jeszcze to wykorzystywały?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 19:34:14 przez amikoksu
[#13] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@softiron, post #9

No, tu jest problem. Bo to wyszło też przy Bridge Strike Mobile. HTML 5 ma ficzer cyklu palety a nowoczesne systemy, karty graficzne i mobile nie obsługują tego efektu.
Opcje są dwie:
1. Mniej skomplikowana - Eksportujesz np z PMNG i zapisujesz grafikę w klatkach animacji i używasz na PC.
2. Bardziej skomplikowana - programujesz efekt, który programowo robi podmianę palety. Albo jakiś shader zaprogramowany tak aby na to żeby zmieniać kolory w określony sposób.
[#14] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@amikoksu, post #12

podejrzewam, że Turrican II mógł, mam tu na myśli konkretnie ten level:



w tle "kafelki" się rozjaśniają/ściemniają. Ale może źle myślę.
[#15] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@amikoksu, post #12

Elfmania może, nie jestem pewien




Dune na pewno:



Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 20:35:56 przez marianoamigo


I jeszcze tu, znaczy popularna technika


Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 20:50:24 przez marianoamigo
[#16] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@mateusz_s, post #1


[#17] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@Koyot1222, post #16

Koyot, to jest przykład z Twojego wątku o pixelach.
Czy jest tam omówienie metody?
[#18] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@Mikrobi, post #17

Czy jest tam omówienie metody?

Wielkiego zainteresowania tą metodą nie było. Zrobiłem ten efekt w tym hiresie w Pro Motion NG, ale ciężko było go na Amigę przenieść. Dlatego nie rozpisywałem się zbyt mocno. Niewielki pokaz możliwości. Technicznie to jeszcze można sporo grzebać.
Z powodzeniem użyłem cyklu palety do gry Lumberjack, tam w tle animuje się woda.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 13:26:27 przez Koyot1222
[#19] Re: Lost art of colors cycling.. świetne efekty i przykłady, również Amigowe

@Koyot1222, post #18

Ogólnie najlepiej byłoby omówić to za pomocą promotion ng , bo jest bardzo dobry i darmowy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem