kategoria: C++
[#1] VBCC cross compile na PC - mc68k
Hej. Chcialbym przepisac swoj program z java na C na Amige ale niestety nie umiem stworzyc Makefile.vs dla Vs 2017. Sposob jego przygotowania jest pokręcony nieco i po dwóch podejściach dostaje oczopląsu . Ma ktos wprawe/lub taki plik zeby skrocic moje męki i zeby to zadzialalo? Plz
[#2] Re: VBCC cross compile na PC - mc68k

@arturB, post #1

Makefile.vs dla Vs 2017


Odpowiedź na Twoje pytanie wymagałaby znajomości formatu Makefile w wydaniu Visual Studio.

Z pewnością da się podłączyć vbcc jako kompilator dla Visual Studio, ale to wymagałoby znajomości zarówno vbcc jak i Visual Studio. Nie wiem czy istnieje na tym forum osoba, posiadająca taką kombinacje umiejętności.

Przykład typu "hello world" z Makefile w formacie GNU Make znajduje się tutaj:
https://github.com/Sakura-IT/Amiga-programming-examples/tree/master/C/hello-world
[#3] Re: VBCC cross compile na PC - mc68k

@strim_, post #2

To co _strim napisał. Już jakiś tutorial jak podpiąć makefile pod VS znajdziesz. A jeszcze łatwiej to zrobić w Visual Studio Code (który jest moim najulubieńszym edytorem kodu na planecie):

- wciskasz ctrl+shift+b
- wybierasz nowy build task
- konfigurujesz go w tasks.json tak:

{
	"label": "vbcc",
	"type": "shell",
	"command": "make", // U mnie jest to "mingw32-make" który mam z mingw-w64
	"args": [
		"-C", "."
	],
	"problemMatcher": {
		"owner": "cpp",
		"fileLocation": "absolute",
		"pattern": {
			"regexp": "^([a-z]*) ([0-9]*) in line ([0-9]*) of \\\"(.*)\\\": (.*)$",
			"severity": 1,
			"line": 3,
			"file": 4,
			"message": 5
		}
	},
	"group": "build"
}


I potem przy pomocy ctrl+shift+b budujesz.

Dawno nie używałem vbcc, więc nie wiem czy ten problemMatcher będzie działał od strzału, ale zawsze możesz odkopać najnowszą dokumentację od tego i dostosować wedle potrzeby.

A jak już Cię wkurzy vbcc to polecam Ci podjąć wysiłek kompilacji GCC6 od Bebbo. Na windowsie jest to niestety męka przy pomocy cygwina (niedługo ciut łatwiej z wsl2), na debianopodobnym linuksie jest prosto.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 22:37:49 przez teh_KaiN
[#4] Re: VBCC cross compile na PC - mc68k

@arturB, post #1

Mi zadziałała krosskompilacja z vbcc na środowisku utworzonym z tego tutoriala:
https://sites.google.com/site/davidpotages/code-repository
Z tym że dla VS2010, chociaż pewnie da się to tes zrobić w VS2017.

Szczególow nie pamiętam, bo to było kilka lat temu i ostatecznie zrezygnowałem z programowania na Amidze z C na rzecz AmigaE, ale wszystko działało i pięknie kompilowało binarki dla 68k.
A jak coś chcę zrobić w C to mam zainstalowany zabytkowy Dice :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem