kategorie: ANSI C, ARexx
[#1] Annotate i Arexx.
Szanowna braci Amigowa.

Chciałbym sobie zrobić takie cos aby z poziomu tego edytora móc sobie kompilować moje "genialne" programy.
Na PPA znalazłem poradnik jak mam uruchomić u siebie Arexx co też uczyniłem.

Gdy w shell wpisuję rx dostaje komunikat:

usage: filename [arguments]


Mniemam, że arexx działa. Tak więc w samym Annotate znalazłem skrypt annpegcc.rexx, który jak mi się wydaje robi to co ja chcę-czyli kompiluje za pomocą gcc to co ja napiszę. Niestety edytor Annotate po uruchomieniu tego skryptu twierdzi, że

rx unkown command.


Snoopdos niestety nie pokazuje nic mądrego. Tak więc tradycyjnie zapytam co ja robię źle?
[#2] Re: Annotate i Arexx.

@Wankowicz, post #1

Sprawdź gdzie masz komendę 'rx'. A potem komendą 'path' sprawdź, czy miejsce, w którym masz 'rx' jest na domyślnej ścieżce poszukiwania komend. Może też być tak, że Annotate oczekuje tej komendy w jakimś ściśle określonym miejscu, chociaż w zasadzie nie powinien.
[#3] Re: Annotate i Arexx.

@Krashan, post #2

Komenda rx jest w sys:rexxc. Zajmuje tylko 968 bajtów.

patch w SS wskazuje między inymi na sys:rexxc

Niestety snoopdos nie wskazuje na to gdzie Annotate szuka komendy rx.

Podczas uruchomienia snoppdos pokazuje coś takiego:

funkcja: findport
nazwa obiektu: annotate_rexx
rezultat: bład.
[#4] Re: Annotate i Arexx.

@Wankowicz, post #3

Niestety nie umiem edytować już postu więc pisze w kolejnym.

Wstyd się przyznać ale nie uruchomiłem sys:system/rexxmast

rexx ruszył. Teraz wypluwa komunikat:

error: Your filename musy end in .e fot PEGCC to compile it!


Zmieniłem nazwę pliku na test.e ale niewiele to pomaga niestety.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem