kategoria: C++
[#1] Środowisko C dla znajomego
Przede wszystkim na wstępie chciałem powiedzieć że nie chodzi o mnie a o znajomego.

Mianowicie wspominana osoba programuje w C i szuka jak najpełniejszego środowiska na Amigę z AGA i dobrego crosscompilatora na PC którym można by na wspomnianą konfiguracje tworzyć. Ma on doświadczenie z Atari ST/STE/itd oraz Sega MegaDrive i myśli o przeniesieniu jednego swojego projektu na Amigę, prawdopodobnie z AGA (OCS/ECS może nie wystarczyć).

Co byście polecili żebym ja mógł mu polecić aby w miarę wygodnie mógł tworzyć projekt na wszystkie trzy platformy? Chodzi oczywiście teraz o Amigę, bo do pozostałych już ma.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 17:09:23 przez Solo Kazuki
[#2] Re: Środowisko C dla znajomego

@Solo Kazuki, post #1

Może to:
https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=BartmanAbyss.amiga-debug

Na windowsie trzeba sobie zainstalować Microsoft Visual Code, a następnie ten Extension z tego linku i można śmigać, chyba jest już wszsytko pokonfigurowane.

Ja osobiście piszę pod RTG, korzystam z kompilatora GCC 6.5.0 od Bebbo i też jako edytora na PC używam Microsoft Visual Code.
[#3] Re: Środowisko C dla znajomego

@Solo Kazuki, post #1

Powiedz znajomemu, ze to nic nie znaczy, ze programuje w C czy innym jezyku na PC bo
PC to nie Amiga (mowie to juz chyba 100 raz)
Tu trzeba liczyc sie z ograniczonymi zasobami.
W grach ponad polowa a niekiedy i 3/4 kodu to obsluga grafiki, ktora trzeba na Amidze napisac od zera i dla Amigi i pod Amige a nie dla PC...
wiec zadne tam "przenoszenie projektu", tylko to trzeba napisac od nowa pod Amige z amigowymi bibliotekami a nie g....o SDL'em itp. itd... ok, racja
[#4] Re: Środowisko C dla znajomego

@selur, post #3

Jeśli tworzy na Atari ST/STE i Mega Drive, to chyba ma świadomość że SDL to nie to?pomysł
2
[#5] Re: Środowisko C dla znajomego

@selur, post #3

Ech... miałem coś pisać, ale po prostu poraziło mnie. To chyba ta twoja pomroczna świetlistość...


Ostatnia aktualizacja: 16.01.2022 04:42:15 przez Solo Kazuki
1
[#6] Re: Środowisko C dla znajomego

@mateusz_s, post #2

Dzięki. Chyba o coś takiego mu chodziło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem