[#1] Edytor
Hej

Mam chęć zagłębić się nieco w BlitzBasic, a najlepszą do tego motywacją jest tworzenie programu dla kogoś. Więc mam taką oto propozycję: jak by ktoś chciał, potrzebował (i mu się nie chciało pisać) do swojej gierki 2D jakiś edytorek map, to ja bym się chętnie podjął :)

Ktoś, coś potrzebuje?
[#2] Re: Edytor

@Szafir, post #1

Chętnie zlecę do Black Crypt co bym nie musiał się grzebać w hex edytorze, prawie jak 2D bo siatka 64x64.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 23:36:30 przez ID909
[#3] Re: Edytor

@ID909, post #2

Zależy, jaką strukturę danych ma taka mapa :) Ale pewnie struktura jest złożona, są zależności między polami. Chociaż jak grzebiesz po takiej mapie, to może znasz strukturę?
[#4] Re: Edytor

@Szafir, post #3

No trochę złożona i dynamiczna. Każda linia może się zaczynać i kończyć w dowolnym miejscu tych 64 kwadratów. Nie ma prostego podziału ściany w jednym miejscu przedmioty w innym, tylko ciągiem kwadrat ze ścianami, przedmiot, kolejny kwadrat. :) Na EAB coś tam kiedyś chcieli by to rozpisać ale idzie mi jak krew z nosa... link ;)
[#5] Re: Edytor

@Szafir, post #1

Potrzebuję edytor semigrafiki do C64 !!!! OK
Ale oczywiście pod AmigaOS 68k

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 23:10:10 przez R-Tea
[#6] Re: Edytor

@R-Tea, post #5

Popełniłem swego czasu taki oto edytor fontów dla A8: [url=https://atarionline.pl/forum/comments.php?DiscussionID=4420&page=1]

Edytor dla wstawiania semigrafik (edytor graficzny na znakach?) był by dosyć prosty do zrobienia.
[#7] Re: Edytor

@Szafir, post #6

Tak. Wyświetla się ekran C64 w tyrybie znakowym. Edytujesz cały ekran. Znaki i kolory. Zapisujesz do pliku tekstowego linie DATA pamięci ekranu i pamięci kolorów.
Najlepiej jakby umożliwiał tworzenie wielu ekranów na raz. Bo chodzi mi o taką pseudo animację.
[#8] Re: Edytor

@R-Tea, post #7

Dosyć proste do zrobienia, teraz tylko to przełożyć na BB2 :) Spróbuję.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem