kategoria: Blitz
[#31] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #29

Wersja nie spakowana, bez problemu startuje na TF1260 (nic nie trzeba wyłączać OK).
1
[#32] Re: Ami-Tower

@wnuczus, post #30

Dziękuję.

No odtworzenie fizyki gry z oryginału graniczy z cudem. Starałem się to w miarę swoich możliwości zaprogramować.

@Mir3k: to sprawdź jeszcze te wersje pakowane różnymi packerami. Ja sprawdzałem u siebie na A630 wersję pakowaną CrunchyDAT i ona mi działa przy CPU Cache na 030.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 12:12:13 przez tukinem
[#33] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #32

z packerami sa rozne jaja, np zawiodlem sie na shrinklerze. ostatecznie jestem wierny stonecrackerowi, ktory jest niezawodny jesli chodzi o kompatybilnosc, swoje gry testuje na a1000, cdtv, cd32, a500, a600, a1200, a4000 z przeroznymi konfiguracjami i cpu i jestem pewny, ze stonecracker nic nie psuje...
1
[#34] Re: Ami-Tower

@juen, post #33

Ok w takim razie następną grę wypuszczę pakowaną StoneCrackerem. Tu mogłem pominąć pakowanie bo i tak gra się mieści bez problemu w ADF i jeszcze miejsca zostaje sporo.
[#35] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #34

Jeśli chodzi o programy do kompresji to ja polecam:

- PowerPacker - Nico Francoisa,

- oraz XPK (współautorem jest Urban Dominik Mueller, twórca Aminetu),

http://aminet.net/package/util/pack/xpk_User

Nico Francois to swego czasu świetny programista amigowy - autor wielu programów.

XPK oferuje wiele algorytmów kompresji, w zależności od tego jaki typ pliku kompresujesz - tekst, grafikę, dźwięk, kod wykonywalny itd.

Pakiet jest też dosyć nowoczesny - z 2000 roku.

P.S. Z ciekawostek dodam, że na Archive.org jest... emulator PowerPackera. Obrazuje to jak emulowanie programów użytkowych z reguły mija się z celem. Dlatego też wolę prawdziwą Amigę i jej system.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 13:20:07 przez Hexmage960
[#36] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #29

Niespakowana sie uruchomila bez problemu.
StoneCracker - raz sie uruchamia raz nie
Shrinkler - tez bez problemu
[#37] Re: Ami-Tower

@Phibrizzo, post #36

pamietasz jak kompresowalem shrinklerem imp3, na niektorych sprzetach sie w ogole nie uruchamial...
[#38] Re: Ami-Tower

@juen, post #37

Tak, pamietam byly jakies problemy, ale moduly sie chyba poprawnie pakowaly/depakowaly?
[#39] Re: Ami-Tower

@Phibrizzo, post #38

To ostatecznie który będzie najlepszy?
[#40] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #39

Sprawdzilem Shinklerowa wersje pod 68010 i dziala.

Jesli nie musisz to nie pakuj.


Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 15:39:50 przez Phibrizzo
[#41] Re: Ami-Tower

@Phibrizzo, post #38

Czym innym jest pakowanie/depakowanie danych, a czym innym Amigowych exekow. Do pakowania danych mozna w zasadzie uzyc dowolnego packera na Amidze bo potem to sam program (jego procedura) odpowiada za depakowanie. A jesli chodzi o exeki to depacker jest dolaczany do exeka, i to on wszystko obsluguje, w tym obsluge cache. Z mojego doswiadczenia ze spakowanymi exekami wynika ze 68040 jest najbardziej wybrednym procesorem jesli chodzi o obsluge cache, jest duzo bardziej problematyczny niz 68060.
[#42] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #39

powielam opinie - jesli nie trzeba to nie pakuj wcale
ja sie 3mam stonecrackera, ale to moje doswiadczenia z moim wlasnym kodem... ostatecznie to lepiej nic nie sugerowac. ale odradzam shrinklera, bo mnie zawiodl.
byc moze nie trzeba by pakowac tylko inaczej alokowac pamiec? duzy plik wykonywalny to niekoniecznie wina duzej wagi plikow, ale uzytych buforow pamieci, ktore nie sa dynamicznie alokowane.
[#43] Re: Ami-Tower

@juen, post #42

Ja nie musiałem pakować pliku wykonywalnego. Z przyzwyczajenia po Amosie spakowałem go. W takim razie w ostateczności będę pakować. Jutro do testów wrzucę jeszcze spakowane wersje PowerPackerem i XPK jak Hex polecił. Przy okazji też porównam, który najsilniej potrafi spakować.

Z tym cache cpu zawsze są jakieś problemy, dlatego ja u siebie w S-S mam wyłączony. Wolę mieć pełną kompatybilność niż te 5 MIPSów więcej.
[#44] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #43

XPK nie pakuje exekow tylko dane, czyli exeka spakuje Ci jako dane, tzn. sam plik potem nie bedzie uruchamialny, chyba ze uzyjesz jeszcze czegos takiego jak w grze Miecze Valdgira II. A z tego co pamietam to z PowerPackerem tez byly problemy. Ale jak chcesz sie bawic, to mozesz jeszcze sprobowac ProPacka czyli RNC, to byl komercyjny packer. Sam juz nie pamietam jak on sobie radzil z cache. Rzadko go uzywalem bo wolno pakowal na 68000.

link
[#45] Re: Ami-Tower

@Don_Adan, post #44

XPK nie pakuje exekow tylko dane, czyli exeka spakuje Ci jako dane, tzn. sam plik potem nie bedzie uruchamialny, chyba ze uzyjesz jeszcze czegos takiego jak w grze Miecze Valdgira II.

XPK udostępnia program xLoadSeg, który patchuje funkcję LoadSeg żeby umożliwić bezpośrednie odpalanie exeków spakowanych za pomocą XPK.

Co do PowerPackera, powinien być dość niezawodny.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 08:23:21 przez Hexmage960
1
[#46] Re: Ami-Tower

@Hexmage960, post #45

Podaję link do programu PowerPacker Professional 4.0a Nico Francoisa:

https://www.amiga-stuff.com/files/crunchers/PowerPacker4.0a_7-Mar-92.lha
[#47] Re: Ami-Tower

@Hexmage960, post #46

A nie trzeba mieć później PowerPacker.library w LIBS w systemie do uruchomienia takiego pliku samorozpakowującego?
[#48] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #47

Prawdopodobnie tak, ale ten plik ma 5kB, jest współdzielony przez różne programy i można dystrybuować. Więc albo wrzucisz na dyskietkę (ADF) albo do instalatora.

P.S. Czy planujesz wrzucić Ami-Tower w postaci LHA?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 10:48:49 przez Hexmage960
[#49] Re: Ami-Tower

@Hexmage960, post #45

XPK udostępnia program xLoadSeg, który patchuje funkcję LoadSeg żeby umożliwić bezpośrednie odpalanie exeków spakowanych za pomocą XPK.

Tyle tylko ze bez sensu jest pakowanie exekow pakerami niesamorozpakowywujacymi sie.
Ty masz tego patcha a ktos inny nie i co wtedy?
a) musi sobie recznie rozpakwac
b) doinstalowac patcha
Uwazam ze to jest jakas bzdura.
[#50] Re: Ami-Tower

@Phibrizzo, post #49

xLoadSeg znajduje się w archiwum użytkownika XPK_User w katalogu C. Po dodaniu do startup-sequence lub user-startup umożliwi odpalanie bezpośrednio exeków XPK.

XPK to naprawdę potężny pakiet. Posiada nawet handler DOS do transparentnego odczytu i zapisu w systemie.
[#51] Re: Ami-Tower

@Hexmage960, post #50

Tak, masz racje. Tyle tylko ze czlowiek napisal sobie i chcial skompresowac. Uzyl XPK.
Okazalo sie ze musi dodac oprocz gry cala otoczke dekompresyjana.
Po co sobie tak kompilkowac zycie jesli gra ma byc na jednej dyskietce?
[#52] Re: Ami-Tower

@Phibrizzo, post #51

OK. Warto sprawdzić jak poszczególne programy pakujące sobie radzą. Bo tutaj będzie zapewne potrzebny kompromis pomiędzy poprawną pracą na różnych konfiguracjach, łatwością w użyciu oraz rozmiarem.

Masz rację, że do jedno-dyskietkowej gry może to nie być aż tak niezbędne. Przyda się to jednak, kiedy wykroczymy poza jeden ADF z niespakowanymi danymi.
[#53] Re: Ami-Tower

@Hexmage960, post #52

W LHA nie warto wrzucać gierki, która nawet bez pakowania mieści się w ADF.

A jak jest z kompatybilnością Titanic's Crunchera? Sporo demek było pakowanych nim. Wiem, że jest o wiele słabszy od innych, ale exeki potrafi pakować bez zbędnych dodatków.
[#54] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #53

W LHA nie warto wrzucać gierki, która nawet bez pakowania mieści się w ADF.

Postać archiwum LHA jest wygodniejsza, kiedy przenosimy grę na dysk twardy w Amidze. W tym przypadku nie chodzi o rozmiar, tylko bym mógł rozpakować pliki z Twoją grą na swojej Amidze.

P.S. Jak przenosisz ADF na swoją Amigę?
[#55] Re: Ami-Tower

@Hexmage960, post #54

Udało się :)

Proszę. Pierwszy raz coś pakowałem do LHA wraz z katalogami podrzędnymi.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 12:27:04 przez tukinem
[#56] Re: Ami-Tower

@Hexmage960, post #54

Po edycji posta usunąłem odpowiedź na Twoje pytanie. Przenoszę adf na pen drive i do goteka. A jak coś większego to niestety trzeba rozebrać Amigę i wyciągnąć kartę SD.
[#57] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #56

Dziękuję za grę w LHA - przetestuję ją i dam znać jak działa na mojej konfiguracji i opiszę wrażenia.

Ja przenoszę dane na dyskietce 3,5" sformatowanej pod PC, bądź na CD-ROMie. Goteka nie posiadam, ale teraz widzę jak bardzo jest przydatny.
[#58] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #56

Jak to a600/1200 to jeśli nie używasz pcmcia to możesz przez jej szczelinę wyprowadzić sobie taśmę ide i na zewnątrz podpiąć adapter sd. Bardzo wygodne rozwiązanie.
[#59] Re: Ami-Tower

@teh_KaiN, post #58

Nie pomyślałem o tym nigdy no co racja to racja. Tylko taśmę mogę wpiąć w złącze kątowe IDE? Chodzi o to żeby LED od hdd prawidłowo świecił.
[#60] Re: Ami-Tower

@tukinem, post #56

Przy pomocy programu HXCMOUNT można kopiować dowolne, pliki z pendrive w Goteku do Amigi.
Prędkość przesyłu jest taka jak prędkość stacji dyskietek.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem