kategoria: Blitz
[#31] Re: AmiMineSweeper (Saper dla Amigi)

@karolb, post #30

Tutaj jest kod gry w pliku .txt. Do niego i tak potrzeba pliku z shape'ami w podkatalogu DAT, pliku z danymi highscore, palety oraz sprajtami, chociaż później sprajtów tam nie używałem.
1
[#32] Re: AmiMineSweeper (Saper dla Amigi)

@tukinem, post #31

[#33] Re: AmiMineSweeper (Saper dla Amigi)

@tukinem, post #32

Fajnie, że wrzuciłeś swoją najnowszą grę na Aminet.

Nie wiem co robiłeś w latach 1997-2002 ale ja czynnie Amigowałem i śledziłem losy Amigi oraz nowych paczek na Aminecie.

Wtedy właśnie to masa Amigowców wrzucała swoje paczki na Aminet.

Mogę wyróżnić m.in. Matta Briggsa, autora programów dla Workbencha oraz Guido Mersmanna.

Byli też ludzie co wrzucali nowe mapy i modyfikacje do gry Alien Breed 3D II.

Dla ludzi, którzy tego doświadczyli i pamiętają dzisiaj normalką jest robienie programów na Amigę w zgodzie z systemem.

Choć tworzono tez w AMOSie. Zresztą istniały listy mailingowe poświęcone różnym językom: E, AMOS, Blitz Basic itp.

Po 2002 roku większość ludzi przeniosła swoją aktywność do sieci i już nie było tak dobrze słychać o nowinkach w świecie Amigi.

Dzisiaj oczywiście wielu ludzi wraca do Amigi i produkuje wspaniałe rzeczy. Na naszym polu mamy sporo przykładów. Jednakże szkoda, że tamten okres został nieco zatarty.

P.S. Na Aminecie jest katalog dedykowany Blitz Basic: http://aminet.net/dev/blitz Może znajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 18:21:05 przez Hexmage960
2
[#34] Re: AmiMineSweeper (Saper dla Amigi)

@Hexmage960, post #33

W roku 2000 szedłem jako pierwszy rocznik '86 do gimnazjum. To tam w bibliotece szkolnej ujrzałem pierwszy raz na oczy Bajtka, który mnie zainteresował programowaniem Internetu wtedy nie miałem, bo posiadałem jedynie blaszaka już bardzo leciwego z 386 DX

Jak już pisałem kiedyś, nie miałem wcześniej styczności z Amigą, tyle słyszałem co z opowieści. Dopiero emulator mi pokazał, jak działa Amiga jakieś parę lat temu.

Co do katalogu Blitza w Aminecie, to już go przejrzałem jakiś czas temu, tak samo jak niegdyś katalog z AMOSem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem