kategoria: Asembler
[#31] Re: AGA startup, Copper list i kolory

@Don_Adan, post #30

Żeby użyć vasm, to trzeba by mieć ten kod w osobnym pliku. Wielokrotnie wygodniej jest mieć małą wstawkę w jednym miejscu pliku .c, nawet jeśli mało elegancką, zwłaszcza jak to jest jednorazowa potrzeba użycia kodu maszynowego.

Co masz na myśli pisząc AddIntVec? Google nie znajduje nic. Chodzi Ci o SetIntVector? Nie wszystkie przerwania możesz tak zamontować, niektóre (PORTS, COPER, VERTB, EXTER, NMI) mają kaskadę handlerów i wtedy co najwyżej możesz dołożyć swój na AddIntServer(). W tym przypadku masz dodatkowy narzut od reszty softu, w zależności od tego jaki ustawisz sobie priorytet. No i niewskazane jest kończenie kaskady na swoim handlerze przy VERTB, tak przynajmniej mówi oficjalna dokumentacja. W obu przypadkach masz zawsze spowolnienie od rzeczy, które system zrobi przed wywołaniem zamontowanych handlerów.

Więcej chociażby tu.
[#32] Re: AGA startup, Copper list i kolory

@teh_KaiN, post #31

Sorki, chodzilo mi o AddIntServer, lata bez uruchomienia Amigi robia swoje. Co do narzutow, to wczesniej system byl wylaczony wiec chyba zadnych nie bylo. U mnie dzialalo i na A500 i na A4000T 68040 (a to chyba najbardziej kaprysny oryginalny konfig Amigowy). Choc sa tacy, ktorzy twierdza, ze nie nalezy uzywac systemu po jego wylaczeniu. Moze maja racje. A co do kompilatora C, to myslalem, ze po prostu on asembluje ten kod uzywajac do tego Vasm jako narzedzia. Bo oryginalny syntax 68k w gcc to jest jakas makabra jak dla mnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem