kategoria: ANSI C
[#1] [Commodity] commodity z okienkiem..
Hej,
Czy wiecie jaka jest metodologia jeżeli chce zrobić
commodity z interfejsem/oknem

Jak wiadomo okno dla commodity można pokazać schować w Exchange. Wedle uznania.

Tylko kwesta jak to obslugiwać:
1 czy mam na początku stworzyć okno i tylko robić show/hide
2. Czy moze okno powinno być każdorazowo tworzone od nowa i zamykane?
[wyróżniony] [#2] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@mateusz_s, post #1

cześć
wg mnie okno powinno zostac usuwane calkowicie plus wszystkie zasoby ktore pootwierales na potrzeby okna/gui (przynajmniej ja tak zrobiłem dla swojego commodity)
1
[#3] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@pch, post #2

Dzięki za odpowiedź.. wychodzi na to że tak, zgadza się.
Dostałem tez podobną odpowiedź na eab.. ponoć chodzi też o to że gdyby okno było tylko schowane to nie można by zamknąć wb lub zapisać ustawień.
[#4] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@pch, post #2

Ale dla osób które chcialyby zobaczyć okno za każdym razem można wprowadzić odpowiednie tooltypes?
[#5] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@Norbert, post #4

No to powinno być w tooltypes cxpopup ustawione na yes
[#6] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@mateusz_s, post #1

Czemu nie robisz na MUI? Miałbyś to za darmo od razu.
1
[#7] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@pch, post #2

Należy również odróżnić dwie funkcje Exchange: chowanie okien (Hide window) i wyłączanie commodity (Disable).

W pierwszym przypadku okno Twojego programu powinno się tylko schować, zaś commodity powinno dalej działać (np. commodity typu wygaszacz ekranu).

W drugim przypadku Twój program powinien wstrzymać działanie, tzn. nie wpływać na wydarzenia z wejścia.

Nie pisałem żadnego programu typu commodity, ale niedawno troszkę o nich czytałem, bo chciałem się zapoznać.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2023 22:08:35 przez Hexmage960
[#8] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@michal_zukowski, post #6

Ale po co mui ? Dodatkowrle wymagania a tak to Robie po prostu apke typu commodity i działa na suchym systemie .
1
[#9] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@Hexmage960, post #7

No właśnie o to mi chodziło w tym pytaniu.
Ale wychodzi na to że jezeli tylko chowamy okienko za pomocą Exchange to i tak powinniśmy zamknąć okno i stworzyć nowe w przypadku gdy użytkownik chce je wyświetlić.

http://eab.abime.net/showthread.php?t=114383
[#10] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@mateusz_s, post #8

No własnie po to MUI, żebyś nie musiał robić czegoś co jest w MUI wbudowane. MUI ma niewielkie wymagania, wystarczy 030@50 i działa dobrze. Ma np. help kontekstowy, opisany w amiga style guide. Najezdzasz na przycisk, naciskasz Help i otwiera ci sie pomoc od razu z opisem danego przycisku. Wiedziałeś, że takie coś było promowane przez Commodore? Pewnie nie, bo własnie przez trudności z oprogramowywaniem pewnych rzeczy część z nich się nie upowszechniła.
1
[#11] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@pch, post #2

Jeszcze jedno pytanie się pojawia..

Jeśli chce mieć okienko to musi mieć ono też swoją pętlę w której przetwarza wiadomosci.
A commodity ma swoją. I teraz jak to połączyć?

W moim przypadku - commodity coś sprawdza co kilka sekund -
chcę również żeby wynik zaktualizował się w okienku.

Może wiecie jak to ogarnać albo jakieś przykady w C?
[wyróżniony] [#12] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@mateusz_s, post #11

niestety ja mogę tylko pokazać w blitzu
ale myślę że szybko się zorientujesz co i jak


[url=https://ibb.co/jGxRgQG]


Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 04:11:34 przez pch
1
[wyróżniony] [#13] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@pch, post #12

jak chcesz zobaczyć jak to działa to na aminecie poszukaj: naat
w archiwum jest też kod pod blitza

juz nie pamiętam ale chyba potrzebny wb3.1 by dzialalo
okno otwierasz domyslnie przez prawy alt i strzalka w dol
ale muszą być minimum 3 ekrany bo inaczej okna nie zobaczysz
(na emulatorze jest coś nie tak gdy jest tylko jeden ekran i efekt wizualny jest paskudny przy probie wywilania tego commodity - na zwykłej amidze działa poprawnie)

to commodity nie wyświetla gui spod programu exchange (nie miałoby to sensu) więc przycisk show inerface jest tam zablokowany

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 04:36:47 przez pch
1
[wyróżniony] [#14] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@pch, post #13

poszukaj: naat

Dokładnie to chodzi o archiwum https://aminet.net/package/util/cdity/notAnAltTab
1
[#15] Re: [Commodity] commodity z okienkiem..

@pch, post #12

Dzięki,
też mi się tak wydawało właśnie, żeby wszystko działo się normalnie w jednej pętli
i po prostu sprawdzać message i jak jest coś od okna to wykonać.. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem