kategoria: Amiga E
[#1] E nowicjusz :)
zachciało mi się "pobawić" E
:)

1) nie działa mi ten opis, ced ma problemy,
https://www.ppa.pl/programy/kurs-jezyka-e-czesc-1.html

2) gdzie znajdę dobre przykłady użycia plików i komend amiga dos, (uruchamianie poleceń ados pod E)?

oprócz tego:
https://www.ppa.pl/programy/kurs-jezyka-e-czesc-5.html



Ostatnia aktualizacja: 04.05.2023 01:23:45 przez Cezarykl
[#2] Re: nowicjusz :)

@Cezarykl, post #1

1) nie działa mi ten opis, ced ma problemy,


Jakie? Nie uruchamia kompilatora?
Spróbuj dodać ścieżkę Bin do E, np.:

; dodanie sciezki do Bin E
PATH Work:Programowanie/AmigaE_v3.3a/Bin ADD

; przypisanie katalogu z modu³ami
assign EMODULES: Work:Programowanie/AmigaE_v3.3a/Modules

Potem sprawdź w Shellu czy system widzi ścieżkę (komenda Path) oraz moduły (assign) tam gdzie je masz
następnie kompiluj w oknie NewShell. Odpal sobie Newshell, przejdź do katalogu ze źródłem, nad którym pracujesz, i wydaj polecenie np.: Work:Progamowanie/prace/>ec test
Jak wszystko w kodzie OK to powinien zadziałać kompilator, skompilować, i utworzyć program o nazwie test, który możesz w tym samym oknie uruchomić.
[#3] Re: nowicjusz :)

@Skotos, post #2

Tworzymy plik w którym znajdzie się program w Arexx, może on wyglądać tak:

/* Ced->Rexx->Amiga_E 3.1a by Wzp Version 1.0 1996.05.16 */ ADDRESS 'rexx_ced' OPTIONS RESULTS STATUS 19 SAY 'Compile Start' SAY 'Compiling : "'result'"' ADDRESS COMMAND 'bin:ec "'result'"' ADDRESS 'rexx_ced' SAY 'Compile Finish' exit 0 Zapisujemy go np. pod nazwą : ecompilev01

Z menu CED-a wybieramy: Instaluj komendę DOS-u/Arexx-a w Numer Polecenia wybieramy najbardziej nam pasujący Fxx (1-10) następnie wprowadź komendę DOS-u wpisujemy dostęp do naszego stworzonego pliku ecompilev01 i zapisujemy konfigurację.
I to już wszystko... Mamy zainstalowany i w pełni działający kompilator E...


czyby problem z AREXXem
?
[#4] Re: nowicjusz :)

@Cezarykl, post #3

Tak.

RexxMast masz w WBStartup?
Ścieżka (Path) do Bin, którą podałem powyżej jest wymagana w tym skrypcie,tak więc musisz mieć w user-startup lub przed pracą z ręki podawać.

Nigdy z tego skryptu nie korzystałem.
[#5] Re: nowicjusz :)

@Skotos, post #4

RexxMast masz w WBStartup?

tak, jest uruchomiony,
hmm, może to jest jakaś zła wersja?

[#6] Re: nowicjusz :)

@Cezarykl, post #5

Hmm.... Wiesz może wstyd się przyznać ale ja po prostu sobie odpalam CLI i zwyczajnie evo (albo ec) mojplik.e
Raczej ciężko to zepsuć, o ile ma się dobrze zainstalowane E ofc
1
[#7] Re: nowicjusz :)

@pisklak, post #6

po prostu sobie odpalam CLI i zwyczajnie evo (albo ec) mojplik.e

Ja tak samo
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem