kategoria: ANSI C
[#1] [C] Zmiana obrazka na ciąg liczb
Cześć,
Mam dziwne, ale pewnie banalne pytanie. Chciałbym dokończyć swoje programiki w SAS/C, które przerwałem pisać ok. ćwierć wieku temu. Poza dokończeniem samych kodów muszę przerobić kilka grafik.
Pamiętam, że czymś przerabiałem obrazki chyba z IFF na ciągi 16-bitowych liczb, które wklejałem do kodu jako definicje tablic UWORD __chip. Tylko nie pamiętam czym to robiłem, a podejrzewam, że czymś prostym. Podpowiecie czym można to zrobić ?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 22:27:23 przez prz
[#2] Re: [C] Zmiana obrazka na ciąg liczb

@prz, post #1

Piccon
[#3] Re: [C] Zmiana obrazka na ciąg liczb

@asman, post #2

Hmm.... Jakby zapisać IFFa bez kompresji to można by tak trochę bardziej bezposrednio z niego korzystać chyba.
[#4] Re: [C] Zmiana obrazka na ciąg liczb

@prz, post #1

Personal Paint ma taką funkcję.
1
[#5] Re: [C] Zmiana obrazka na ciąg liczb

@Krashan, post #4

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.szeroki uśmiech Po poszukiwanych znalazłem czym to robiłem :). To był Designer z Aminetu. Przerabia obrazki na gotowy fragment kodu w różnych językach, m.in. w C.
1
[#6] Re: [C] Zmiana obrazka na ciąg liczb

@prz, post #5

Jest też taki fajny program jak ArtPro na Aminecie. Da się zgrać do RAW bądź kodu źródłowego w C (a także E i ASM o ile pamiętam).
1
[#7] Re: [C] Zmiana obrazka na ciąg liczb

@prz, post #1

Znalezione na pouet.net:
http://deadliners.net/ImageTool/index.html
nie uzywałem ale widze że ma opcję zapisu do pliku c.

ogólnie to na pouet.net jak się wybierze prods i potem type: demotool, to można tam znaleźć sporo konwerterów do iff, w tym kilka przeróbek tego starego od Kefrensów.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2023 20:27:18 przez zbrożo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem