kategorie: Dema, Muzyka
[#1] Przesłuchanie mod-ów na PC
Cześć.
Czym najlepiej odłuchiwać .mod-y pod PC ?
Spodobał mi się PT-1210 replayer i chciałbym zrobić sobie zestaw na imprezę żeby nie było cicho jak goście przyjdą
Najpierw trzeba się jednak przekopać przez setki modów..........
Na razie używam foobar2000 i wtyczka foodop lub milky tracker.
Może macie już swoje "mixtejpy" ? Podzielcie się!
Czy używacie miksera kanałów typu better paula? (Krashan ofkors tak)
Docelowo będą odgrywane na gołej cd32 chyba że uda się wskrzesić promodule (#retrowrzódnadupie) ....

Czy goła cd32 odtworzy moduł o rozmiarze 1.5 MB ?
pozdr piwo

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 23:45:35 przez Mikrobi
[wyróżniony] [#2] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@Mikrobi, post #1

do modów na PC tylko XMPlay z wtyczką Delix. siedzi, pije i chrupki foobar2000 jest fporzo playerem, ale jako odtwarzacz modów średnio się sprawdza, m.in. dlatego, że przy dłuższych listach działa klocowato.
możesz też wypróbować DeliPlayera, ale on przestał być rozwijany 100 lat temu i w sumie nie wiem, czy działa na nowszych windach.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 00:16:55 przez snajper
[#3] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@Mikrobi, post #1

Tylko XMPlay, nawet w standardowej wersji, czyli za moduły odpowiada wtyczka modplug. Ustawiasz przesłuch (ja preferuję 10% stereo, czyli prawie mono) i inne parametry np. dithering, sample rate etc jak Ci pasuje. Są wizualizacje, więc na imprezie będzie nie tylko grać ale i pokazywać.
[#4] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@mccnex, post #3

To ja jeszcze dodam, że XMPlay ma wtyczkę do modułów DigiBoostera 3.
[#5] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@Mikrobi, post #1

Foobar2000 z wtyką OpenMPT jest bardzo spoko. Ma tylko jedną wadę: niezbyt dobrze wykrywa subsongi ale względnie łatwo się większości pozbyć. Do tego na DSP zapinam EQ i kompresor żeby trochę zniwelować różnice głośności między modułami. A te bywają duże. Muszę kiedyś na poważniej sprawdzić ReplayGaina jak się sprawdza na większej playliście modułów.

Ja preferuję taki minimalizm



Co do 'mixtejpa' to za jakiś czas może udostępnię, bo doszedłem (znowu) do fazy finalizowania i jak znajdę czas to muszę uporządkować trochę nazwy katalogów (1000+) i dorzucić kilka brakujących tytułów do paczki zawierającej 10000+ samych czterokanałowowych, scenowych modków, bez muzy z gier. Przyciąłem ponad setkę 'wstrzymywaczy kolejki' czyli takich które mają za dużo loopów/ciszy na końcu, a w kilku poprawiłem uszkodzone sample, a nie znalazłem ich poprawnych wersji.
[#6] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@nogorg, post #5

Tylko XMPlay. Choć prawda jest taka, że dopóki Fraggie nie wyda wreszcie swojego DeliksaNG z emulacją audio.device, jedynym odtwarzaczem, który poprawnie odtwarza formaty wykorzystujące audio.device (np. MaxTrax) będzie martwy od ponad 10 lat Deliplayer.
[#7] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@mccnex, post #3

Niezły ten XMPLAY ! super OK!
Czy odtwarzanie musi być w 48KHz ?

Mnóstwo dodatków, chyba z pół roku się zejdzie na obadanie... szok!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 15:09:49 przez Mikrobi
[#8] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@nogorg, post #5

Czy tylko ja wciąż słucham muzy na Winamp 5 ?

Jak się przesiadałem na PC 15 lat temu, to rozkompresowałem sobie garstkę ok 150 modków bo xpk pod Winampem 3 nie działały. Ech mogłem więcej, ale myślałem że przecież mp3 będę słuchał to po co mi modki.
[#9] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@OSH, post #6

Pytanie było dokładnie o ".mody", a mnie nietypowe formaty w ogóle nie interesują.


Czy odtwarzanie musi być w 48KHz ?


Powinno być takie jakie masz ustawione w systemie.
[#10] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@ZbyniuR, post #8

Ja tam odsłuchuję modów od jakichś 20 lat ModPlug Playerem (na PC, bo na Ami Hipciem).
[#11] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@ZbyniuR, post #8

Winamp? siedzi, pije i chrupki Nie wiem jak wygląda sytuacja obecnie, ale ostatnim razem, jak o nim czytałem, był wymieniany wśród najbardziej przerośniętych kombajnów na Windę, obok takich jak Nero. Winamp był dobrym playerem w wersji 2, 3 to była fatalna pomyłka, z której jakoś wygrzebali się piątką, ale w tym czasie zaczęła już mu rosnąć konkurencja w postaci foobara, który miał jakoby przewyższać resztę jakością dźwięku (szczegółów tu nie podam, może ktoś kompetentny w temacie audio).
[#12] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@snajper, post #11

No właśnie dlatego XMPlay, który zajmuje kilkaset kB, robi co do niego należy i robi to bardzo dobrze. Winamp, tak jak mówisz, do wersji 2.96 (coś koło tego) był spoko i bardzo lubiłem go używać. Potem autor dokonał samozaorania, podobnie jak wielu do niego podobnych z resztą.
[#13] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@snajper, post #11

A czy po ukazaniu się nowej wersji programu, stare przestają działać czy co? szeroki uśmiech

Jak miałem 1go PC, to Winamp 3 był nowy. Później 5ka też mi się podobała, ale trochę się haczyły niektóre bajerki i nie było tak dużo dodatków. Ale na kolejnym PC 5ka śmigała. Jak się ukazał następca to tak jak mówicie, kombajn a nie odtwarzacz. Dlatego zostałem przy 5ce.

Rany co ta Winda z ludzi robi, że nie potrafią wyłączyć aktualizacji.
[#14] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@ZbyniuR, post #13

Nie o to chodzi, ja np używałem 2.x dopóki nie ukazała się 5tka. Odkąd napatoczył się XM, przeszedłem, bo po prostu jest lepszy i nadal rozwijany. Tak samo miałem z Windows Vista, przeczekałem go na xp, dopóki nie pojawił się 7. Teraz używam 7 i będę dopóki daje radę.
[#15] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@ZbyniuR, post #13

A czy po ukazaniu się nowej wersji programu, stare przestają działać czy co?


no nie, ale to nie ja się trzymałem kurczowo winampa 3, bo "był nowy", więc rozumiem, że to ostatnie zdanie to taka autokrytyka. OK
[#16] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@snajper, post #2

AIMP na pc też odtwarza mody.
[#17] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@snajper, post #15

Ja siedzę dalej na winampie 2.95 który wcina zasobów tyle co nic. Mam we wtykach Nullsoft Module Loader i on tu ma rzekomą obsługę:
- Protracker
- Soundtracker
- Screamtracker 2/3
- Impulsetracker
- Fasttracker
- Multitracker
- Ultratracker
- Composer 669
- Farandole Composer
- DSMI AMF
- Amiga Oktalyzer
- PolyTracker

W praktyce łyka wszystko jak pelikan ;)
[#18] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@snajper, post #15

Tak sobie myślę że może mnie pamięć zawodzi co do numerka mojego 1go Winampa. Nie mam już tej płytki ze starymi instalkami by to sprawdzić. Na początku nie odtwarzał plików video, a jakaś kolejna wersja która wyglądała bardzo podobnie już tak. Choć nie podobało mi się jak sobie z Video radzi, ani to że kliknięcie w AVIka playliste mi rozwalało. Na szczęście łatwo było ustawić aby ich nie tykał i pozostał przy audio.

Jak się na Winampa przesiadłem z Amigowego SongPlayera i Hipka, to byłem zachwycony.

A to czy odtwarza wszelkie egzotyczne rzadkie formaty czy nie, jakoś niespecjalnie mnie martwiło, bo i tak w popularnych formatach było więcej muzy niż życia starczy do ich odsłuchania.

Chiptune nigdy mnie nie kręciły, (przegrywały z radiem i magnetofonem), a modułki wprawdzie już się dawało słuchać, ale gdy tylko starczało mocy to przegrywały z mp3.
[#19] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@ZbyniuR, post #18

w czasach świetności Winampa był jeszcze jeden playerek, który stanowił ciekawą alternatywę i mimo że może nie oferował tylu funkcji (modułów chyba w ogóle nie kumał, jedynie MP3/OGG/WMA/AAC/CDAudio i może coś jeszcze z tego gatunku), to wizualnie wyprzedzał Winampa o kilka długości, a do tego w moim subiektywnym odczuciu oferował ładniejszy dźwięk, przez co u mnie był nr 1 jeśli chodzi o obsługiwane formaty. A zwał się Sonique. Od strony interfejsu podobne wrażenie zrobiła na mnie dopiero jakaś odpicowana skórka do foobara (Kameleon zdaje się, albo jakaś inna tego samego autora - charakterystyczne, że miała takie pokrętło do głośności, właśnie jak Sonique). W każdym razie krótko później Sonique umar gdzieś na etapie beta w fazie powstawania wersji 2, a z uruchomieniem wersji 1.x już na XP były problemy, iirc.

[#20] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@mccnex, post #3

Hej.
Jest nadal fajnie, tylko jak ustawić ten przesłuch10% na domyślnej skórce?
To samo delix-- czy jak go skopiowałem do gł. katalogu to już działa?
Czy polecacie jakąś skórkę?
[#21] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@Mikrobi, post #20

Tak jak Ci powiedzieli. XmPlay jest super na współczesnym kompie. Jest jeszcze BZRPlayer, który może nie jest elastyczny, ale pokazuje paterny w poszczególnych stylach i odtwarza dosłownie wszystko z formatów.
[#22] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@Mikrobi, post #20

To samo delix-- czy jak go skopiowałem do gł. katalogu to już działa?


teoretycznie tak. Tylko jak teraz ściągnąłem ten progs i sprawdziłem, to u mnie w opcjach pluginu Delix w ogóle nie jest wyświetlana lista obsługiwanych formatów i sądząc po komentarzach nie jest to odosobniony przypadek. Instalacja na innym moim kompie jednak działała bez problemów, ale teraz nie mam do niego dostępu. Może tu gdzieś jest jakieś rozwiązanie.
[#23] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@Umpal, post #10

Ja tam odsłuchuję modów od jakichś 20 lat ModPlug Playerem (na PC, bo na Ami Hipciem).

Wtyczka openmpt w Foobarze w zasadzie bazuje na Modplugu/OpenMPT.
https://foobar2000.org/components/view/foo_openmpt54
[#24] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@ZbyniuR, post #8

Nie tylko Ty. Ja używam wersji 5.24.
[#25] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@snajper, post #22

...jednak działa to badziewie, mimo że lista obsługiwanych typów jest pusta i z deka to niewygodne, bo dodając pliki trzeba za każdym razem wybierać all files.
Do tego pliki tfmx muszą być w postaci rozszerzenie.nazwa (co właśnie początkowo mnie zmyliło, kiedy player nie chciał odtworzyć takiego zapisanego "odwrotnie").
[#26] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@snajper, post #25

No i ok.
Pozostaje tylko powybierać moduły....
Chyba założę osobny wątek o dobrych podkładach do pt1210 replayera
[wyróżniony] [#27] Re: Przesłuchanie mod-ów na PC

@Mikrobi, post #20

Ja używam skórki Winamp modern. Najbardziej mi leży.

Separacja tu:

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem