kategorie: Dema, Grafika, Ludzie, Muzyka
[#1] Best of Amiga Demo
[youtube]https://m.youtube.com/playlist?list=PL7C791DD55914C154[/youtube]
[#2] Re: Best of Amiga Demo

@bilbo, post #1

Świetna robota OK znacznej części produkcji nie znam (dopiero nadrabiam trzydziestoletnie zaległości)
Po powrocie z urlopu będzie co odpalać na "psiapsiółce"
[#3] Re: Best of Amiga Demo

@bilbo, post #1

Dalbys rade wklejac linki w sposob cywilizacyjny ?
Klikam w twoj link i nie otwiera sie nic
[#4] Re: Best of Amiga Demo

@HOŁDYS, post #3

Spróbuj sam, czy się da wklejać playlisty ;)

edit----
za pomocą znacznika youtube mam na myśli

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 10:24:42 przez karolb
[#5] Re: Best of Amiga Demo

@karolb, post #4

Playlist ten znacznik nie obsługuje
[#6] Re: Best of Amiga Demo

@HOŁDYS, post #3

klikam na biało czerwony YouTube pokazuje się wklej link więc co tu nie gra
[#7] Re: Best of Amiga Demo

@HOŁDYS, post #3

pojedyncze udaje się
[#8] Re: Best of Amiga Demo

@szczupi26, post #2

Świetna robota by była dopiero wtedy, gdyby autor playlisty pokusił się o jakiś komentarz czy rys historyczny. Dlaczego uważa te dema za fajne, co mu się w nich podoba i przede wszystkim z jakiego powodu te akurat uznaje za najlepsze...
[#9] Re: Best of Amiga Demo

@Jazzcat, post #8

Tak trochę odbiegając. Kiedyś z Rentonem dyskutowałem o tym żeby zrobić razem vloga o staffie z The Party 94. Wiadomo Nexus7, Psychodelic, Beyond the Future i jeszcze wiele już teraz kultowych produkcji. Rozesłać wici po ludziach którzy uczestniczyli wtedy na tym party i wypytać co pamiętają jakie były ich wtedy odczucia. Zrobić również rekonesans po starych Diskmagach aby powyciągać smaczki o danych produkcjach.
Ale na pomyśle się skończyło bo nie mam ostatnio za wiele czasu, a i Renton też mniej się udziela jeżeli chodzi o Amigową scenę na swoim videoblogu. Może uda się to omówić teraz na Dekranczu2o2o.
[#10] Re: Best of Amiga Demo

@Jazzcat, post #8

Skrót myślowy, dla mnie świetna robota. Do amigowania (póki co granie, dema, nauka od podstaw obsługi AOS-u) wróciłem po ćwierć wieku. Informacje o wrzuconych produkcjach znajdę sobie sam w ramach pogłębiania znajomości wydarzeń i produkcji demoscenowych. Brak pisemnego uzasadnienia poczytuję za wielki plus pozwalający uniknąć niepotrzebnych i nic nie wnoszących przepychanek, pyskówek czy otwartych kłótni o które przecież nietrudno (co pokazują tematy o OS-ach dla przykładu, zwiększające znacznie zawartość "pulu w bupie" co niektórych userów)
[#11] Re: Best of Amiga Demo

@jimiche, post #9

Nnno! I właśnie takie coś byłoby ciekawe. Oby się udało.

A może na początek vlog o jednym demku? Nawet już mam dla Was tytuł: "Historia jednego dema"

@szczupi26:
Skrót myślowy, dla mnie świetna robota.


A dla mnie to pójście na łatwiznę. Autor zrobił listę swoich ulubionych demek i nazywa ją szumnie "Best of Amiga Demo", więc liczyłem na jakieś uzasadnienie czemu akurat te dema. Uzasadnienie pisemne czy gębowe, obojętnie. Bo w tej chwili jest to po prostu kolejna playlista z demami jakich na YT wiele.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 10:13:56 przez Jazzcat
[#12] Re: Best of Amiga Demo

@Jazzcat, post #11

Ja też liczyłem że ktoś coś takiego zrobi. Fajnie byłoby gdyby ktoś tak z gawędziarskim talentem przeleciał każdy miesiąc z roczników 89-95 z uwzględnieniem dem, inter, zinów, nawet gier i wszystkiego czym się wtedy żyło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem