[#1] demoscena dla whdload a500mini
Cześć,
Czy ktos z was ma moze namiar na jakis megapack demosceny dla amigi w formacie whdload?
Cos na wzor megapackow z gierkami ? Chce potestowac na a500 mini

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 00:00:44 przez druzil28
[#2] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #1

https://archive.org/download/commodore-amiga-whdload/WHDLOAD%20DEMOS.zip
1
[#3] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #1

Alternatywnie możesz sobie samodzielnie poinstalować dema. Jest to naprawdę bardzo proste.

Tutaj masz instalki do dem:

Posortowane według tytułu dema: http://whdload.de/demos/all.html

Posortowane według nazwy grupy: http://whdload.de/demos/allv.html
[#4] Re: demoscena dla whdload

@Hexmage960, post #3

ale pytal o calosc :)
2
[#5] Re: demoscena dla whdload

@juen, post #4

Rozumiem, aczkolwiek zaletą instalek jest niewielki ich rozmiar.

Mając demo, które nie zadziała z twardego dysku - po prostu pobieramy odpowiednie archiwum i instalujemy za pomocą systemowej aplikacji Installer.

Póki co instalowałem dema z dyskietek, ale podejrzewam, że z obrazów dyskietek ADF, DMS też to się uda.

Warto zaznaczyć, że nowsze dema zazwyczaj nie potrzebują WHDLoad do działania.
[#6] Re: demoscena dla whdload

@Hexmage960, post #5

Dziekuje wszystkim za pomoc. Jutro bede działał. Moje ulubione demko to metropolice ale chyba nie ma pod whdload a instalatora tez nie widze
[#7] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #6

Moje ulubione demko to metropolice ale chyba nie ma pod whdload a instalatora tez nie widze


Raz. Na Amidze Metropolice normalnie można odpalic z dysku wiec nie potrzebuje instalatora WHDLoad.
Dwa. Obawiam się ze konsolka sobie z tym demem nie poradzi bo wyglada ze jest na to za slaba.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 17:56:10 przez kempy
2
[#8] Re: demoscena dla whdload

@kempy, post #7

Ale ten wynalazek chyba tylko whdload laduje narazie
[#9] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #8

A to już ktoś ma the A500?
Jestem ciekaw jak sobie radzi z grami... może być zabawna.
[#10] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #8

Mozesz sprobowac ten slave dla tego dema, w wersji na 32 MB fastu, powinien zadzialac.

link
[#11] Re: demoscena dla whdload

@kempy, post #7

Dwa. Obawiam się ze konsolka sobie z tym demem nie poradzi bo wyglada ze jest na to za slaba

Dlaczego uwazasz ze bedzie za słaba? Procek pewnie lekko bedzie miał z 600 mips , ram fastu chyba 8MB. To demo ma wieksze wymagania ?
[#12] Re: demoscena dla whdload

@PWS, post #9

Jutro bedzie w sklepach
[#13] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #12

Obawiam się że w większości tam zostanie
2
[#14] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #11

skąd te 600 mipsow? tam jest ARM Cortex-A53 z 2012 roku..
dla dem na a1200 to będzie za słabo a dobije go malutka ilość ramu. zapewne stąd ten fakt, że więcej nie da się ustawić bo i tak nie będzie miało co go wykorzystać, bo wyraźnie "Amiga" przy tych produkcjach dostała zadyszki
[#15] Re: demoscena dla whdload

@juen, post #14

The A500 mini, features a All Winner H6 chip which is a CPU ARM Cortex A53, this is the same chip that powers Raspberry Pi 3 and Pi Zero 2. Its unknown the clock speed but its also stated that the system is faster than a Pi 3B+ which was clocked at 1.4ghz. A53 chips can run up to 2Ghz.

Moja amiga 500 z pistormem 3A ma 900Mipsów w emu68k. A to jest niby szybsze. Metropolice chodzi mi idealnie na RTG, wiec sie da. Kwestia tylko jak szybki jest ten emulator i ile da sie wyciagnac poza ich softem. Ile tego ramu fizycznie jest w maszynie to sie za chwile przekonamy.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 22:20:40 przez druzil28
[#16] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #15

to nie jest emu68k a odpalony system i emulacja całej amigi

edit: no chyba że jakimś cudem to jest baremetal ale to nie zmienia faktu że emulacja cpu to tylko niewielka część tego co musi ten sprzęt zrobić

na Twoje nieszczęście rtg w a500 mini też jak rozumiem odpada więc jeszcze więcej pocenia się w emulacji

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 22:23:20 przez juen
[#17] Re: demoscena dla whdload

@juen, post #16

Mysle ze w najgorszym wypadku to bedzie mialo wydajnosc pimigi 2.0 na pi400. A to mi juz wystarczy. Zreszta tam tez metropolice dziala poprawnie.

I aby nie było, prawdziwa amiga to prawdziwa amiga, trzeba miec tak czy inaczej :)

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 22:28:59 przez druzil28
[#18] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #17

albo w najlepszym. no nic. czekam z niecierpliwością na sysinfo i miłej nocy :)
1
[#19] Re: demoscena dla whdload

@juen, post #18

Dzieki. Napewno dam znac :)
[#20] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #11

Tutaj mamy początek Captured Dreams / TBL czyli dema, które bangla już dobrze na 040/AGA (czyli około 30 MIPS) a tutaj puszczone na konsolce się niepokojąco ślimaczy.

https://youtu.be/0Vivn-ek8WY?t=1942

Tutaj CD nagrane z 060/66MHz:

https://youtu.be/hUz3L9nvm_w

Dodam, że Metropolice chodzi "tak sobie" na 040.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 22:37:50 przez kempy
1
[#21] Re: demoscena dla whdload

@kempy, post #20

To slimaczenie tbl cd jest dalekie nawet do 030/50....
[#22] Re: demoscena dla whdload

@mikecios, post #21

sprawdzilem to demko na pi400 i dziala idealnie. Pi 400 ma w sysinfo prawie 1400 mipsow. Na rededit twierdza ze te procesory maja zbliżona wydajnosc, wiec licze na to ze wszystkie problemy z ewentualna plynnoscia beda zwiazane z niedopracowanym softem a nie fizyczna wydajnoscia a500.
No nic zobaczymy za pare godzin :)
[#23] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #1

Witam, a jest jakiś demopack z ostatnimi produkcjami np z ostatnich Revision'ów. Wiem, że EON'a Black Lotus'a nie ma, ale może jakieś inne?
[#24] Re: demoscena dla whdload

@ryshard, post #23

Ja w pierwszej kolejności sprawdzam na pimidze 2.0 tam jest wszystko podane na tacy. A co do standalone to tez szukam :)
[#25] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #24

mam juz przed soba, narazie nie wiem jak odpalic workbencha, u mnie ten instalator z whdload sie odpala i pozniej wisi. zarowno na 1.3 jak i na 3.1
Wiem ze sie da bo widzialem na jednym z filmikow w necie.
1
[#26] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #25

Zamówiłem The A500 mini - tak z czystej ciekawości, bo posiadane The C64 maxi jest genialną alternatywą gdy chce się pograć w nostalgiczne gry na C64. Mam nadzieję że The A500 maxi będzie podobnie udanym modelem konsoli/emulatora co the C64.
[#27] Re: demoscena dla whdload

@PWS, post #26

Narazie moge powiedziec tylko tyle ze sama konsolka laduje sie kilka sekund od momentu włączenia. Odpaliłem kilka gierek z aga i parę demek co miałem pod whdload. Działa. Na razie nic skomplikowanego nie odpaliłem bo musze doczytać jak odpalić workbencha. Na razie nie chce mi sie przez to wszystko przegryzać wiec poczekam na jakiegoś cookbooka :)


Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 14:15:40 przez druzil28
1
[#28] Re: demoscena dla whdload

@mikecios, post #21

Dokładnie to jest klasyczny o3o killer. Demo dobrze napisane. Ale na o4o jednak działa płynniej.
[#29] Re: demoscena dla whdload

@druzil28, post #27

Daj znać jak sobie poradzisz z WB OK.
[#30] Re: demoscena dla whdload

@PWS, post #29

Workbench poprzez WHDLOAD, nie ma bezposredniego dostępu do sprzętu.
Nie można np wymieniać dyskietek/adf. Dostęp do emulowanego dysku jako katalogu jest ograniczony do katalogu DATA gdzie jest .slave Workbencha.
Nie jest to ten sam "workbench"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem