Witam.
Na wstępie proszę wszystkich aby nie zmieniali tematu na: "można kupić monitory ze scart", "scandoublery dostępne w sprzedaży" itp. Proszę się koncentrować konkretnie na tym rozwiązaniu i na merytorycznym podejściu do sprawy.
Przez kilka ostatnich dni przeszukiwałem internet w poszukiwaniu informacji jak zrobić scandoubler i znajdowałem szczątkowe informacje, nie dające tak naprawdę nic poza tym że podobno można aż natrafiłem na coś znacznie więcej i (tu podkreślę) wydaje mi się że coś znalazłem co powinno wystarczyć.
A więc tak:
-urządzenie w tej postaci przetwarzało by tylko i wyłącznie PAL i NTSC do innych trybów trzeba było by dorobić jakiś dodatkowy obwód omijający lub może coś innego wewnątrz samego urządzenia można zmienić.
-do budowy potrzeba 7 układów scalonych, kilka diod i chyba jeden tranzystor, dodatkowo trochę rezystorów i kondensatorów, generalnie nie za wiele tego jest.
-jeden ze scalaków (mikro-kontroler jest programowany) jest dostępny do niego "wsad" ale nie wiem czy będzie się nadawał do tego zastosowania (Amigi)
-schemat jest typu referencyjnego więc może wymagać zmian lub możliwe posiada błędy.
-i coś dla wielbicieli eagle - trzeba zmajstrować płytkę
A teraz konkrety:
Znalazłem na jakiejś czeskiej stronie scandoubler do urządzenia 8bit (szczerze powiem że nawet nie wiem co to jest) zbudowany jest na AL250
ale układ ten ma wejście cyfrowe RGB i ni jak nie da się użyć z Amigą bez dodatków, ale pocieszony taką informacją że tak jak bym miał połowę szukałem dalej.
Znalazłem na różnych forach (atai i elektrodzie) różne informacje i takie że do AL250 można podłączyć przetwornik A/C AL875, nie mogłem nic na ten temat znaleźć aż nie zaglądnąłem do manuali jakie są na tej stronie dostępne z referencyjnym schematem właśnie dla tego układu, wraz z całym układem, jak by na gotowo.
Na stronie tej jest też dostępny zmodyfikowany schemat pod to rozwiązanie z innym procesorkiem (generatorem?) niż w rozwiązaniu referencyjnym a do niego jest wsad do zaprogramowania.
W związku z tym czy jest ktoś na forum, kto był by się w stanie rzeczowo wypowiedzieć czy można użyć rozwiązania "generatora" w schemacie referencyjnym wraz z udostępnionym wsadem bo jeśli tak to mamy raczej wszystko żeby odpalić urządzenie.
Teraz linki:
Czeski link przepuszczony przez google translator na angielski:
Nie próbujcie tego tłumaczyć na polski, nie da się nic zrozumieć :)
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=cs&tl=en&u=http%3A%2F%2Fmz-800.xf.cz%2Fmz2vga.htm
Wszystkie schematy, dane do AL250 i AL875
w nim plik o nazwie AL875_250.pdf , który zawiera prawie wszystko co potrzeba.
http://mz-800.xf.cz/files/al250.zip
Wsad do generatora:
http://mz-800.xf.cz/files/mz2vga_8051.zip
Co myślicie na ten temat i jaka jest szansa zaprogramować to cudo poprawnie?
P.S.0 Intryguje mnie czy AL250 potrzebuje programowania czy będzie działał od kopa.
P.S.1 Życzę udanych burzy mózgów.
P.S.2 Czy komuś by się chciało płytkę w ramach eksperymentu jakoś prof wykonać?
Pozdrawiam
Thom
Ostatnia modyfikacja: 20.10.2010 22:02:23