kategorie: WHDLoad
[#1] WHDLoad opóźnienie dźwięku
Temat w zasadzie mówi wszystko - w każdej grze dźwięk opóźnia się do obrazu o ok. pół sekundy. Możecie podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny? Sprzęt z podpisu. WHDLoad najnowszy.
[#2] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@Jenot, post #1

Spróbuj może tooltype NOCACHE.
[#3] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@mailman, post #2

Może pytanie brzmi banalnie ale odpalasz je na "gołej" Amidze czy na tej konfiguracji w stopce?
[#4] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@miro_78, post #3

Na konfiguracji ze stopki. Jedyne co jest wyłączone to Genesis, bo się żre z WHDLoad. A, dla jasności - monitor podłączyłem 4:3 - EIZO L66 czy jakoś tak, dźwięk przez chinche do wzmacniacza.

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 11:12:49 przez Jenot
[#5] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@Jenot, post #4

Jaką masz częstotliwość odświeżania obrazu na monitorze?
Jeśli znasz angielski, rozwiązanie twojego problemu może być TUTAJ
[#6] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@Nightmare777, post #5

Możesz jeszcze spróbować tego:

1. Usuń z tooltype opcję PRELOAD.
2. Jak nie zadziała, dopisz w tooltype opcję PAL

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 17:57:08 przez Nightmare777
[#7] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@Nightmare777, post #5

Częstotliwość PALx2 (przez scandoubler).
Znam angielski i trafiłem wcześniej na ten wątek ale on dotyczy problemu odwrotnego (gdy dźwięk wyprzedza obraz).
@Nightmare777 - a to sprawdzę jak dotrę do domu.

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 18:43:15 przez Jenot
[#8] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@Jenot, post #7

Czy próbowałeś tooltype NOCACHE albo CHIPNOCACHE?
[#9] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@mailman, post #8

To tak hurtem odpowiem: chipnocache miałem ustawione domyślnie, ale wszystko jedno jak ustawię - lag jest. Nocache i Preload to nie są opcje globalne i nie da się ich ustawić w pliku WHDLoad.prefs. Próbowałem też Noautovec, PAL, NoFilter i NoMemReverse - bez rezultatu. Kończą mi się pomysły :(

Edit: Mea culpa. :) Problem rozwiązany. I nie leżał po stronie amigi.
Małe wyjaśnienie - jako że od biurka do sprzętu audio mam parę metrów to zrobiłem mały "myk", żeby nie ciągnąć kilku kabli - wyjście Amigi jest połączone z wejściem Maka Pro, na którym, żeby działało Pass-Thru, trzeba uruchomić mały programik (LineIn). Wyjście Maka leci do sprzętu audio (wzmacniacz słuchawkowy i zwykła duża integra, do której są podłączone kolumny). I ten mały, wredny programik, który był uruchomiony od miesiąca i niewyłączany powodował prawie sekundowego laga. Zamknięcie go i ponowne uruchomienie rozwiązało natychmiast problem.


Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 11:22:29 przez Jenot
[#10] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@Jenot, post #9

że też się tego nie domyśliliśmy wcześniej :)
[#11] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@Jenot, post #9

MAC SUCK Tańczący banan
[#12] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@Jenot, post #9

[#13] Re: WHDLoad opóźnienie dźwięku

@Jenot, post #9

Dobrze, że nie próbowałem pomóc
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem