kategoria: WHDLoad
[#1] Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze
Nie wiem czemu, ale na mojej prawdziwej A1200 z Blizzem IV 030/50MHz i 32MB pod ClassicWB (Scalos) z Blizzkickowanym romem 3.1 gra nie działa, uruchamia się ale zawisa na pierwszym białym ekranie z logo Titusa, nie reaguje na klawisz wyjścia z gry i pomaga jedynie reset.
Wydaje mi się że próbowałem już wszystkiego z wszelakimi tooltype'ami, wyłączaniem patchy systemowych, ładowaniem gołego WB... nic.
Nie zanotowałem żeby jakakolwiek inna gra WHD miała takie fochy, większość w najgorszym wypadku wyskakiwało z errorem i pomagała edycja tooltype, chociaż oczywiście wszystkich nie jestem w stanie sprawdzić.

Co dziwne jednak - dokładnie ta sama konfiguracja pod WinUAE, i... gra działa.

Ktoś jest w stanie przetestować w paru możliwych konfiguracjach patchy/tooltypeów/whd na prawdziwej Ami? Już nie tyle mi chodzi żeby to naprawić, bo straciłem nadzieję, ale żeby POTWIERDZIĆ że nie działa, żeby dojść do tego CO nie działa i wreszcie żeby był powód wymusić aktualizacje slejwa.

http://mantis.whdload.de/view.php?id=2400

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 16:18:36 przez Shoonay
[#2] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #1

A próbowałeś na tym samym konfigu, ale bez s-s? Jeżeli nadal nie działa, to wyeliminujesz problem konfliktu z oprogramowaniem.
[#3] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@mailman, post #2

Hmmm, rzeczywiście bez S-S chyba nie sprawdzałem, ale właśnie to zrobiłem i mimo iż piszę ścieżkę do pliku slave po czym PRELOAD oraz DATA=LDATA wskazując mu że tam ma szukać plików z grą wywala mi requester object now found.

EDIT: w każdym razie po ręcznym załadowaniu LoadWB bez S-S, wejściu do katalogu z grą i uruchomieniu gry to samo, zwis na białym ekranie.

EDIT2: zrobiłem Assign Lambo: do katalogu gry i whd zobaczył ją bezpośrednio z CLI, bez S-S i bez WB, efekt ten sam, zwis.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 16:45:44 przez Shoonay
[#4] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #3

Czyli pozostaje Ci w takim razie chyba tylko niekompatybilność slave z Twoim fizycznym sprzętem.

Choć widzę, że slave jest jakiś maksymalnie zabytkowy. Spróbuj z wersją 10 WHDLOAD.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 18:11:39 przez mailman
[#5] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@mailman, post #4

Starych wersji WHD też próbowałem, na HD mam komplet kolekcji od pierwszej ;)
[#6] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #1

To ja trochę z innej beczki. Skoro działa na WinUAE to cała gra? Pamiętam że oryginały były trafione i wywalały się na jakiś trasach w kolejnej dywizji, dwie sztuki trzeba było oddać do sklepu bo miały to samo. A najlepsze jest to że to prawie identyczna kopia Crazy Cars III i wrzucenie tras z niej pomagało. Ale nie po to się kupuje oryginał by wrzucać pliki z pirata i to jescze z CCIII a nie Lambo. :)
[#7] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #5

Gdyby pliki byly widoczne... mozna bylo by pokombinowac z wersja CD32 i popodmieniac pliki albo wogole zobaczyc co jest na plycie w katalogach systemowych.

Na mojej plycie z LACH jest sporo dodatkowych katalogow, bo gra byla oryginalnie wydana z kilkoma demami min jak Stellsky, Superstardust, Kidchaos.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 10:15:15 przez Koyot1222
[#8] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Koyot1222, post #7

Kiedyś grałem na A1200 z HDD w LAC przegranego z tej płyty dla CD32.
[#9] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@SPECT, post #6

Nie mam pojęcia, na emu po prostu odpaliłem, byłem w stanie przeskoczyć biały ekran z logo i włączyć wyścig, dalej nie grałem.

Dzięki za podpowiedź wszystkim, nie wiedziałem nawet że wersja CD32 tej gry istnieje i ta już u mnie działa fajnie, co prawda tylko z KillAGA bo inaczej jest kaszana na ekranie, ale działa. OK

Jeszcze tak dla jaj skopiowałem pliki z wersji CD32 do tej nieszczęsnej WHD, oczywiście nie pomogło.

Ciekawym strasznie co u mnie może powodować konflikt, przecie A1200 + Blizz IV 030/50MHz z 32MB jest jednym z najbardziej kompatybilnych i WHD-przyjaznych konfigów...
[#10] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #9

Ja nie pamiętam, żebym miał "kaszane" na ekranie, ale może dlatego, że przed grą nie odpalałem SetPatcha. Acha, przed opaleniem gry także na CD32 w bootmenu zmieniałem tryb na NTSC - gra wygląda o niebo lepiej niż w PAL i muzyka już nie jest taka "flegmatyczna" i gra dostaje speeda.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2011 10:21:09 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#11] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #1

Czy WHDLoad masz zarejestrowany ?

Jam mam bym powiedział podobny ciekawy kwiatek.

Gra Lemings 2 i w przypadku gdy WHDL jest w wersji zarejestrowanej(klucz w devs)
to gra się nie odpala sypiąc błędami.

gdy wywalę klucz z devs to WHDL informuje że nie jest zarejestrowany i gra odpala się i można grać .

i za cholerę nie wiem czemu tak jest i jak na razie tylko z ta gra mam taki przypadek.
[#12] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #9

No coz, Lambo i CC3 chodzä na mojej konfiguracji (040/64MB) bez zadnych problemow i dodatkowych opcji...
Musze jednak przyznac ze mialem swego czasu kilka problemow z innymi instalami od Dr. Zarkova, jezeli mnie teraz pamiec niezawodzi to "EXPCHIP" albo "CACHE" rozwiäzaly moje problemy. ;)
[#13] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@damianx, post #11

Oczywiście, jak w ogóle można używać równie cennego programu i nie mieć go zarejestrowanego :)
[#14] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #1

Spróbuj jeszcze odpalić Ami z dyskietki i wtedy odpal grę. Może komponenty Scalosa coś mieszają.
[#15] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Andrzej Drozd, post #14

A odpalając system bez startup-sequence jakieś komponenty Scalosa są w stanie się załadować? ;)

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2011 12:55:09 przez Shoonay
[#16] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Irek´72, post #12

EXPCHIP nie znałem, ale nie pomogło ani samo, ani w kombinacji z CACHE, czy innymi tóltajpami.

EDIT: Ani w kombinacji ze starym WHD10

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2011 13:10:49 przez Shoonay
[#17] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #16

Mozesz uzyc tylko opcji EXPCHIP albo CACHE nie dwoch naraz. (to by bylo tak gdybys do ikona wpisal cache i nocache....)
U mnie leci z WHD10 i z nowymi rowniez ok, racja
[#18] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #1

Co ciekawe pamiętam, że ta gra (wersja dyskietkowa) wysypywała mi się w tym samym momencie na gołej A1200 lub A500.
Może to samo źródło SLAVE?
[#19] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@BULI, post #18

Ja bym raczej stawiał na jakiś problem z hardware A1200, sprawdzałem wiele różnych wersji, nawet odpaliłem cracknięte adfy pod generic WHD slave i chociaż działało cracktro to zawsze zatrzymywało się wszystko na białym ekranie z Logo Titusa. :(
[#20] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@BULI, post #18

A tak generalnie to dałbyś może radę testnąć tę grę w wersji whd na tej A1200 która u Ciebie nie działała?
[#21] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #20

W tej chjwili to niemożliwe- sprzęt jest w rozsypce a ja w trakcie kolejnej przeprowadzki ;\
[#22] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@BULI, post #21

No trudno. ;)
W międzyczasie Stingray na EAB zerknął okiem na slave do gry i podobno jakaś ścieżka zabezpieczająca uaktywniająca się w trakcie wczytywania logo nie została usunięta - stąd zwis u mnie.
Obiecał uaktualnić slave i poprawić to, zobaczymy czy tym razem zadziała czy jak zwykle tylko u mnie nie ruszy ;)
[#23] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@Shoonay, post #13

Oczywiście, jak w ogóle można używać równie cennego programu i nie mieć go zarejestrowanego

I tak wszyscy wiedzą, że jedziesz na pirackim kluczu - widziałem

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 01:03:25 przez Lucas
[#24] Re: Lamborghini American Challenge (Titus) nie działa na prawdziwej Amidze a działa na emulatorze

@sVC6MWEk, post #23

Po wszystkich grupowych rejestracjach już chyba każdy ma orginalny klucz. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem