kategoria: Szukam gry
[#1] Szukam gry :D
Dręczy mnie to już od niemal dziesięciu lat.

Byłam wtedy baaardzo młoda więc pamiętam niewiele.

Wiem, że na początku wybierało się płeć, zwykły czarny ekran i tylko dwa napisy: "male" i "female".
Później gra zaczynała się w czymś przypominającym laboratorium, jakiś długi dialog był. Później wychodziło się na miasto. I z tego główny szczegół jaki pamiętam to to że był tam ratusz z wieżą zegarową. Nie dało się do niego wejść, dopiero po zrobieniu czegoś w mieście ten ratusz się zmieniał w ruinę i dało się zejść do podziemi po drabinie. I w zasadzie na tym kończy się moje całe wspomnienie o tej grze.


+ wiem, że była na amigę 1200

Mam nadzieję, że pomożecie, bo szukałam dniami i nocami i nadal nic nie znalazłam.

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 22:40:51 przez ichigobunny
[#2] Re: Szukam gry :D

@ichigobunny, post #1

Nie mam pojęcia co to za gra ale możesz spróbować ją znaleźć TUTAJ. to spis większości gier jakie powstały na amigę.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Szukam gry :D

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Ok, dzięki, poszukam.
[#4] Re: Szukam gry :D

@ichigobunny, post #3

Nie znalazłam nadal, liczę na waszą pomoc, może ktoś zapamiętał, proosze. :)
[#5] Re: Szukam gry :D

@ichigobunny, post #1

A może by tak więcej szczegółów? Widok z góry, z boku? Jak wyglądał bohater/bohaterka? To była przygodówka, czy zręcznościówka?
[#6] Re: Szukam gry :D

@recedent, post #5

Z boku. I przygodówka to była raczej.
[#7] Re: Szukam gry :D

@ichigobunny, post #6

Strzelam na ślepo, ale jedyne co mi się kojarzy, to RPG w stylu Final Fantasy - [url=aminet.net/game/role/sendai1.lha]Realm of Sendai[/url]. Wybierasz tam na początku płeć, a potem masz trzęsienie ziemii (jak na ironię niedawno było w okolicy Sendai) po którym zapada się szkoła (jest zegar, więc może pomyłka z ratuszem).

Albo któraś część Quest for Glory?

Nic innego mi nie przychodzi na myśl...
[#8] Re: Szukam gry :D

@Solo Kazuki, post #7

Skoro już wspomniałeś o tej grze, wiesz może skąd można pobrać jej pełną wersję? Archiwum na aminecie wydaje się być niekompletne.
[#9] Re: Szukam gry :D

@strim, post #8

Zdaje się na którejś z płytek MACD była pełna wersja. Fajna gierka i miło wspominam te godziny przy niej spędzone. Po opisie może nie poczatkowym bo też już nie pamiętam czy był wybór bohatera ale ten zegar i zapadający się budynek...na 100% Realm of Sendai.
[#10] Re: Szukam gry :D

@Solo Kazuki, post #7

Myślę, że będzie to raczej Realm of Sendai.
Z tym, że link nie działa i nie mogę się upewnić.

Znalazłam TU do ściągnięcia, ale nie mam pojęcia jak go otworzyć.
Tzn w winUAE zwykle z obrazów dyskietek korzystałam, a tutaj muszę chyba normalnie z "dysku" startować.

Ktoś jeszcze z tym pomoże? :)
[#11] Re: Szukam gry :D

@ichigobunny, post #10

Zacznijmy od tego, że to jest właśnie niekompletne archiwum, o którym wspominałem kilka postów wyżej... Najpierw wypadałoby znaleźć w pełni działającą wersję . Jestem w trakcie zasysania wszystkich MACD i poszukam jej tam. Chyba, że ktoś zna inne źródło?


Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 13:20:32 przez strim
[#12] Re: Szukam gry :D

@strim, post #11

http://www.back2roots.org/Games/HD-Games/R/

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 13:33:00 przez Shoonay
[#13] Re: Szukam gry :D

@Shoonay, post #12

Gra znajduje się również na MACD7 w katalogu Rozrywka/RPG/
[#14] Re: Szukam gry :D

@miro_78, post #13

Jedna z niewielu gier które przeszedłem, a przynamniej do momentu do którego było mozna.
Jedyne lepsze RPG tego typu w jakie grałem to Suikoden 2 i Chrono Cross.
[#15] Re: Szukam gry :D

@Shoonay, post #12

Tak! Udało się, to RoS!
Na internautów zawsze można liczyć, ogromnie wam dziękuję za pomoc. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem