[#1] Misja Harolda - 100%
Przeszedł ktoś Misję Harolda na 100%?
Chciałbym poznać solucję, która to umożliwia - mój rekord to około ~98%
[#2] Re: Misja Harolda - 100%

@sVC6MWEk, post #1

W dawnych czasach przeszło się ją do końca i bez solucji - wtedy to byłem młody rozgarnięty ;) a teraz ;P hehe. O ile się nie mylę to solucja była chyba w ŚGK lub SS, ale to dawno było i nie pamiętam ;)
[#3] Re: Misja Harolda - 100%

@(V)(I)mothe(P), post #2

Też ją w taki sposób kończyłem.
Jedyny podchwytliwy moment, to rozmowa z pijakiem, gdzie trzeba wyjść prawym przyciskiem myszki, a potem znowu zagadać.
Nawet mapa systemu nie była tak niezbędna - bo aż ich tyle nie było do zwiedzenia, ale przyznam, że nie chciało mi się do wszystkich zaglądać
O solucję proszę, ponieważ tylko w ten sposób dowiem się, jakie elementy przegapiłem, że mi setki nie naliczyło OK

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 23:08:42 przez Lucas
[#4] Re: Misja Harolda - 100%

@sVC6MWEk, post #1

Ja mam takie inne pytanie. Nie mam instrukcji do tej gry i zaciąłem się w miejscu, w którym trzeba odpalić statek podając kod z instrukcji. Da się gdzieś zdobyć skan? Ewentualnie kod jest zawsze taki sam? Wersja WHDLoad ma zdjęte zabezpieczenie?
[#5] Re: Misja Harolda - 100%

@Jield, post #4

Kod jest zawsze taki sam, umieszczony jest w instrukcji obsługi jako dodatkowe zabezpieczenie antypirackie (nie ma możliwości poznać go w trakcie gry).
Jak dostajesz komunikat, o błędnym kodzie, to mogę spojrzeć do instrukcji obsługi jak brzmi. Chyba, że Benedykt się jeszcze udziela i mnie ubiegnie - bo też ma oryginał.
Na wersji ADF ze zdjętym zabezpieczeniem wpisujesz dowolny kod, jednak sam kod nie wystarczy do uruchomienia statku. Na temat wersji WHDLoad się nie wypowiem - nie przeszedłem gry na tej wersji, bo odrzuciło mnie brzydko usunięte zabezpieczenie - nadal wyskakuje popup z potrzebą wpisania czegokolwiek, a to w mojej subiektywnej opinii mało estetyczne.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 20:01:01 przez Lucas
[#6] Re: Misja Harolda - 100%

@sVC6MWEk, post #5

Mam niby wersję tą 11 dyskietkową, gdzie z dysku 0 się kopiowało jakieś pliki i odpala zainstalowaną wersję z dysku normalnie. Nie wiem jak odpalanie prosto z dyskietek, ale z HD przy wpisaniu kodu jest wiadomość, że kod nieprawidłowy. Co do statku to mam kluczyki + była animacja podłączenia czerwonego kabla.
[#7] Re: Misja Harolda - 100%

@Jield, post #6

Zarówno wersja piracka jak i oryginalna miały 10 dyskietek.
Dyskietka 11 to był opcjonalny savedisk.

Kod do uruchomienia statku: 57872

Niestety, kolejnym zabezpieczeniem - do obejścia, ale uciążliwym jest mapa systemu - wygląda to tak:



Będziesz musiał niestety naklikać się - rezygnuję z wrzucenia skanów, bo PPA nie jest portalem, gdzie wymienia się piratami jak i również pirackimi skanami - wyjątek w tym prowadzi EAB, który najwidoczniej ma prawo do publikowania pirackich skanów instrukcji obsługi danej gry - niestety u nich akurat skanów do Misji Harolda nie ma

http://hol.abime.net/4089

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 20:58:32 przez Lucas
[#8] Re: Misja Harolda - 100%

@sVC6MWEk, post #7

Dzięki wielkie! Dziś na zdobycie gry + instrukcji w oryginale raczej nie ma szans.
[#9] Re: Misja Harolda - 100%

@sVC6MWEk, post #1

Dla zainteresowanych - przejście gry za pomocą rozwiązania zamieszczonego na PPA daje 60%.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem