kategoria: Instalacja gier
[#1] GENETIC SPIECES?
Cześć,
coś tu dziwnego się dzieje.
Przekopiowałem to z płyty CD od Jada (dwie w sumie mi podesłał). No i przerzuciłem teraz na CF.
Z niej - na twardy dysk. Uruchamiam. Idzie.
Ale skacze, więc chciałem w ustawieniach zmniejszyć obraz i takie tam.
Escape nie działa, więc dałem reset. Włączam grę znowu - i hovno. ot tego momentu gra za każdym razem pokazuje "Device Engine: is not assigned or a file is missing".
Koniec.
Z karty CF nie wyrzucałem, więc kopiuję na dysk ponownie, odpalam z samej karty - ciągle to samo.
To najdziwniejsza rzecz, jaką widziałem na retro-maszynach.
Czy ktoś może ma pojęcie, co to takiego?
Pozdrawiam,
Y
[#2] Re: GENETIC SPIECES?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Być może brakuje jakiś plików. Jakiś się skasował albo uszkodził. Zesnopdosuj to.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: GENETIC SPIECES?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Nie chce sie madrzyc, ale o ile pamietam problemy moga byc dwa. Raz, ze czesc kart CF sie czasem gryzla z roznymi maszynami(np. z moja Jornada) i byc moze pomoze Tobie zakup jakies lepszej/gorszej w zaleznosci od punktu widzenia(bodajze o ile dobrze pamietam chodzilo o obsluge DMA czy czegos tam)...

Dwa - przegrywajac na taka karte, ona dodawala/kasowala chyba jakies informacje(albo po prostu czesci nie przegrywala mylac protokoly/brak korekcji bledow), co powoduje, ze jest beznadziejnym sposobem przerzucania danych. Wydaje mi sie, ze albo pobawic sie z jakimis assignami, albo po prostu plik jest cos za duzy/nienormatywny dla Twojej cf i jakis brak korekcji bledow podczas przegrywania na karte to spowodowal.
[#4] Re: GENETIC SPIECES?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Skoro gra się uruchomiła za pierwszym razem, to znaczy że z plikami wszystko jest w porządku. Moim zdaniem problem tkwi w tym, że coś zmieniałeś. To mogło sprawić, że plik przechowujący informacje o ustawieniach albo się źle zapisał (piszesz, że zrobiłeś reset) lub zapisały się jakieś ustawienia, które nie są obsługiwane. Odszukaj plik ustawień i go usuń (lub podmień na poprzedni, czyli ten z płyty CD). Wydaje mi się, że plik ustawień powinien być albo w katalogu z grą, albo w ENVARC (być może też w S).
[#5] Re: GENETIC SPIECES?

@mailman, post #4

Dzięki dla wszystkich za odpowiedzi.

Btw - co to znaczy "zesnopdosuj"? Bo moja wiedza na te tematy jest zerowa.

Pozdrrr.
Y
[#6] Re: GENETIC SPIECES?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #5

Przepraszam to taki skrót myślowy. Pełna wersja tego skrótu brzmi mniej więcej tak:


Użyj programu snoopdos i zobacz co on pokaże.



Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: GENETIC SPIECES?

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

Wielkie wielkie dzięki,
tak też postąpię.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem