kategoria: Szukam gry
[#1] pomoc w sprawie gier
Witajcie
Czy znacie jakieś gry które powstały na bazie azjatyckiego(honkong)kina kopanego?Lub czy w jakimś stopniu są zwiazane z kulturą chińską, ewentualnie aktorami takimi jak Bruce Lee?
Jest mi to potrzebne do artykułu nie związanego z komputerami , jednak jesli są jakieś tytuły gier to postaram się ducha Amigi jakoś wkleić i być może zaintersować osoby które do tej pory Amigi nie znają.
[#2] Re: pomoc w sprawie gier

@vegeta, post #1

Przepraszam za offtopa, ale pierwsze skojarzenie jakie mi się nasunęło po przeczytaniu twojego pytania, to okrzyk i odgłos kopnięcia po wyskoku w IK+ "haioooooouoooa" :)
[#3] Re: pomoc w sprawie gier

@vegeta, post #1

Double Dragon.
[#4] Re: pomoc w sprawie gier

@vegeta, post #1

do wyboru , do koloru:D

http://stare.e-gry.net/amiga-gry-bijatyki
[#5] Re: pomoc w sprawie gier

@vegeta, post #1

Wersji na Amigę wprawdzie nie było ale grę Bruce Lee widziałeś ? To przygodówka - labiryntowa z elementami prostej walki. Na tyle dobra że doczekała się współczesnej wersji na pecety.


Pozdrawiam
[#6] Re: pomoc w sprawie gier

@RadoslawF, post #5

"Bruce Lee" jest na Amigę. Co prawda nie jako oficjalna konwersja, ale jednak.
[#7] Re: pomoc w sprawie gier

@vegeta, post #1

W ramy, które opisujesz chyba najbardziej z wszystkiego wpisuje się obecny "Sleeping dogs"
A na amidze....nie znajdziesz niczego lepszego od Bandit kings of ancient China.
Ewentualnie możesz zaliczyć Genghis Khan'a......
Choć to konwersja z PC więc nie wiem na ile łapie się w temacie takich gier traktowanych stricte amigowo.....
[#8] Re: pomoc w sprawie gier

@vegeta, post #1

Jeśli chodzi o związek z kulturą chińską:
Heart of China

Szeroko rozumiane kino kopane:
Chambers of Shaolin
[#9] Re: pomoc w sprawie gier

@PopoCop, post #8

Z tym kinem "kopanym" to pierwsze moje skojarzenie było z... piłką nożną! W dzieciństwie leciały w telewizji filmy japońskie (anime) o tematyce futbolowej.

Raczej bardziej słuszna nazwa to kino wschodnich sztuk walki.
[#10] Re: pomoc w sprawie gier

@michalmarek77, post #7

Zapomniałem wcześniej dodać serię "Romance of three kingdoms"
Dwa tytuły z serii (molacha wręcz) dostępne są na amidze.
Gier w serii jest całe mnóstwo, a dla kogoś kto interesuje się kulturą Chin gra może być idealnym "naukowspomagaczem"
Podobnie jak wyżej seria "Dynasty Warriors", która ciągnie się jak najlepsze spaghetti, toczy się w kulturze chin. no dobra trochę odrealnionej

Zresztą, tytułów związanych z Chinami jest multum, choć raczej na wszelkiego rodzaju konsolach niż Amigach.
[#11] Re: pomoc w sprawie gier

@PopoCop, post #6

Znalazłem, ściągnąłem i to niestety nie to, układ plansz wprawdzie skopiowany z oryginału ale niepotrzebna banda przeciwników a graficznie bardziej ubogo niż na 8 bitowcach. Ale dzięki za informację.


Pozdrawiam
[#12] Re: pomoc w sprawie gier

@RadoslawF, post #11

No wiem... Też się rozczarowałem...
[#13] Re: pomoc w sprawie gier

@PopoCop, post #12

[#14] Re: pomoc w sprawie gier

@michalmarek77, post #13

A czy ktoś z Was zauwazył taką rzecz w Higway Patrol II, a mianowicie, grałem sobie na amidze 500, zacząłem od najdroższych bandytów i stopniowo ich łapiąc doszedłem do bandytów za $2000. W tym momencie przyspieszył spadek ilości punktów, tak że po kilku minutach gra się skończyła (Game Over) wynikiem 0 pkt. Później zagrałem w grę na emulatorze i stało się to samo ale tym razem zacząłem od bandytów za $5000, i po złapaniu tego pierwszego znów punkty zaczęły szybko znikać. Nie wiem czy jest to błąd w grze, czy tak ma być
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem