kategoria: Szukam gry
[#1] Szukam gry dla 4 graczy...
Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że zwała się Dogfight, ale nie ten Dogfight, choć była bardzo podobna,
to miała jeszcze uboższą grafikę i można było grać w cztery osoby jednocześnie. No i miała 101% procent
grywalności. Ktoś kojarzy?
[wyróżniony] [#2] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Radek_Cz, post #1

Nie kojarzę, ale w HOLu bardzo łatwo się znalazła w podkategorii quickmatch biplanes - http://hol.abime.net/5935

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 19:33:23 przez Korni
[#3] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Korni, post #2

To je to panie pomysł ...
Dzięki wielkie, do tej gry specjalnie kupiłem taki fajny zestaw czterech padów bezprzewodowych
(jaka szkoda że to sprzedałem), żebyśmy mogli w czterech grać bez ścisku przy klawiaturze...
Ale była jazda trampolina
[#4] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Radek_Cz, post #3

Dynablaster. Za pomocą kabla którego podłączałes do Portu Drukarki w Amidze.
[#5] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Radek_Cz, post #3

Polecam Polski odpowiednik:

"ESKADRA"

Uśmiałem się do bólu jak grałem w tą grę na spotkaniu Amigowym :D
[#6] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@olafmi, post #4

Dynablaster? Tak się nazywał ten zestaw padów?
Próbowałem znaleźć w sieci ale za chinola nie pamiętam jak się to nazywało.
Pamiętam że jedyna uciążliwość to był sposób wysyłania sygnału pad-Amiga,
jak ktoś za mocno się rzucał z nim w ręku to nie działał - ale w tedy jaja były jeszcze większe
bo albo przeciągał dwupłatowca albo wyglebiał ;p
[#7] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Radek_Cz, post #6

Dynablaster to jest gra:

http://hol.abime.net/462


A ten kabel to był rozdzielacz na 2 dodatkowe Joysticki. Razem mogłeś podłączyć 4 Joysticki i grac w 4 lub 5 graczy. 5 Gracz grał na klawiaturze. Miałem kiedyś ten Kabel i była super zabawa.
[#8] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@olafmi, post #7

Ja natomiast zrobiłem sobie ten kabel na port równoległy i jak tylko nadarza się okazja to gramy w master-blaster, przeważnie w 5 graczy. Ta gra jest bardziej dynamiczna i więcej emocji jest w niej.
[#9] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Radek_Cz, post #1

Witam!
Taka mała dygresja, ale mam nadzieje, że w temacie. Zauważyliście jak mało teraz jest gier dla dwóch graczy[nie mówiąc o czterech] Jest Fifa i długo długo nic. Kiedyś normą było, że w Lotusa można było grać na dwóch, a teraz tylko ten niebudujący relacji między ludzkich online. A kiedyś o to właśnie chodziło, że się kumpli zapraszało na granie. Ach te czasy....

Pozdrawiam
[#10] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@neuroup, post #9

Nie, no może bez szału, ale trochę jest. Z tego co mi przychodzi do głowy:

Fifa, LBP, Gran Turismo, Tekken, Fight Night Round 4 (inne bijatyki), ModNation Racers, Singstar, Sport Champions, Start Party, Cars I i II, Motor Storm, Dead Nation, WipeoutHD, Unreal Tournament, Grid.
[#11] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Radek_Cz, post #6

Jedyny zestaw padów beprzewodowych jakie kojaże to QuickShot QS-127.

Rozmumiem, że 2 pady były podłączone do jednaj amigi a pozostałe dwa do drugiej a komputery między sobą?
[#12] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@maliburoad, post #11

Rozmumiem, że 2 pady były podłączone do jednaj amigi a pozostałe dwa do drugiej a komputery między sobą?

No właśnie nie, te pady były nie tylko ze standardowym wtykiem amigowym ale miały też drugi kabelek
z innym wtykiem do jakiś konsol albo czegoś takiego. Właściwie nie pady tylko odbiorniki sygnału.

Wyglądało to tak że był jeden albo dwa (nie pamiętam już) odbiorniki podczerwieni, takie jak w telewizorach albo innych magnetowidach, wtykało je się w port joya i/albo mychy i można było grać we czterech na jednym kompie. To działało bardzo fajnie i wykonanie też było dobre i estetyczne, co skłania mnie do myślenia że firma musiała być porządna, nie jakieś fiku-miku z hong-kongiku. Ale ani nie pamiętam nazwy ani za mocno nie kojarzę jakie kolory one miały.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 13:11:30 przez Radek_Cz
[#13] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Duracel, post #10

Może nie doprecyzowałem swojej wypowiedzi. Kiedyś "granie na dwóch" było oczywistą oczywistością wręcz jak najbardziej spodziewanym standardem. Dzisiaj to wygląda tak "WOW, ale ten developer jest łaskawy i umożliwia nam grę na dwóch"

Pozdrawiam
[#14] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@neuroup, post #13

Moim zdaniem i w moim przypadku wynika to też trochę z tego, że jesteśmy już w innym wieku.
Trudno mi sobie wyobrazić dzisiaj sytuację w której idę do kumpla, albo on przychodzi do mnie i łoimy cały dzień tak jak kiedyś w SWOSa, Lotusa, SF II, MK, Settlersów... itd.

Nawet czasy kiedy to graliśmy przy flaszeczce na PS2 w Tekkena czy SSXa przepadły.

A weekendy na działce zamiast grania bardziej przypominają obżerkę z grila, i szybkie nachlanie się piwskiem bądź gorzałką, żeby w południe następnego dnia wsiąść w samochód i grzecznie wrócić do żonki i dzieci ;)

Mój syn grywa ze swoimi rówieśnikami (gdy ci przychodzą do mojego syna tak jak ja chodziłem kiedyś do swoich kumpli... tyle że ciut starszy byłem i przeważnie to w co grają to jakieś wyścigi albo wspomniane LBP.
[#15] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Duracel, post #14

No to ja mam odwrotnie, zwłaszcza, że zbliżają się zimowe weekendy. Z Lionem raz odpaliliśmy Killzone 3 na dwóch i super się bawiliśmy, nie mówiąc już o turniejach w Mortal Kombat. A swoją drogą nie wiem jak to jest, ale kiedyś były mniejsze monitory i jakoś split screen był o wiele bardziej czytelny niż przy dzisiejszych plazmach. A najgorszym przykładem tego jest Motorstorm. Ja to mam z kim grać przy piwie i konsoli tylko nie ma w co.
No, ale jest teraz coś czego nie było kiedyś, czyli party games takie jak Buzz i Singstar[chociaż nie jestem jakimś fanem tego ostatniego]

Pozdrawiam

Ps.A pecetowcy to co najwyżej mogą pograć w co najwyżej w Blooby, ale to tak jest gdy do grania wykorzystuje się klawiaturę.
[#16] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@neuroup, post #15

Dynablaster och pamietam te nasiadówki w pięciu chłopa :P

Co do gier na ps3 to kanapowo jest w co pograć, choć jak wiadomo wszystko poszło w stronę sieci (zapraszam do walki w k3 i MK neuro :) ) Widać to także po seriach w które kiedys graliśmy z kumplami razem (HoMM) teraz jeśli mamy zagrać w piątą część tej serii umawiamy się tylko na sieć...takie czasy
[#17] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Radek_Cz, post #1

w HIREDGUNS można grać na 4 jeden na myszy jeden na joyu i dwóch na klawitce, się grało boska gra i jak dla mnie najlepsza plansza to Lemings War II... ech całe godziny z kumplami przełojone:)
[#18] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Radek_Cz, post #12

Udało mi się przypadkowo znaleźć prawie identyczne (tu są dwa w komplecie, a ja miałem jedno pudło z czterema)
bezprzewodowe pady. Jeżeli kogoś interesuje, może nawet chce sobie takie sprawić to podaje link do aukcji
- nie mojej, gdyby ktoś pytał .

Tu jeszcze jeden link, tym razem nie aukcja.
[#19] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@neuroup, post #15

A swoją drogą nie wiem jak to jest, ale kiedyś były mniejsze monitory i jakoś split screen był o wiele bardziej czytelny niż przy dzisiejszych plazmach. A najgorszym przykładem tego jest Motorstorm.


W Motorstormie lepszym split screenem jest ten pionowy. Łatwiej się tam ogarnąć jakoś. Gram z synem i jest ok. W LBP w ogóle nie ma problemu i fajnie się gra nawet we 4 osoby.

Ja to mam z kim grać przy piwie i konsoli tylko nie ma w co.


No ja z synem i szwagrem ewentualnie, ale on ma drewniane palce więc specjalnej satysfakcji nie mam jak go ogrywam :) Jak się ożenisz to zobaczysz w czym problem ;)

No, ale jest teraz coś czego nie było kiedyś, czyli party games takie jak Buzz i Singstar[chociaż nie jestem jakimś fanem tego ostatniego]


Dwie setki wódki, więcej dystansu do siebie i zaczniesz śpiewać ;) Ja już zaraziłem Singstarem moją siostrę cioteczną z mężem i dwie inne pary (koleżanki mojej żony z mężami). Większość wyje jak krowy, ale postanowiliśmy z żoną, że nie będziemy wyśmiewać tylko będziemy zachęcać, bo inaczej nie będzie z kim śpiewać :) Jest sporo zabawy, a na serwerze mamy kilka występów z żoną (np. jak w ciąży jest jeszcze z córką) i jest fajna pamiątka.

Wracając do pytania z tytułu wątku, to nie podałem wcześniej, ale Super Skidmarks jest takim amigowym tytułem w którego można grać w 4 osoby.
[#20] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Duracel, post #19

Dobrze to ująłeś, da się jakoś ogarnąć :)
Jasne LBP super gierka dla młodych, par i w większym towarzystwie. Chyba jedyna taka gra gdzie multiplayer jest tak dosłowny.

Co do Singstar to może od kogoś pożyczę mikrofon i coś spróbuje powalczyć. A co da się nagrywać występy poprzez kamerkę Sony ?

Skidmarks była chyba jedną z lepszych gier jeśli chodzi o wyścigi. Taka gierka by znalazła wielu entuzjastów na PS3/Xbox nawet w dzisiejszych czasach, ta fizyka!

Pozdrawiam
[#21] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@neuroup, post #20

Jeżeli chodzi o bardziej przejrzysty split screen, to pewnie wiodące znaczenie ma tu rodzaj grafiki. Kiedyś było to zazwyczaj 2D, bardziej statyczne, prostsze, mniej rozpraszające, z kontrastową paletą barw (patrz split screen w Lotusie). W dużych bryłach 3D okraszonych teksturami i mniej cukierkową, zbalansowaną paletą barw trzeba oko bardziej wysilić jednak :)

Co do Singstar to może od kogoś pożyczę mikrofon i coś spróbuje powalczyć. A co da się nagrywać występy poprzez kamerkę Sony ?


No, na luzie :) W tę gierkę na trzeźwo to można grać jak już jest się starym wyjadaczem i nie ma się tremy. Na początek polecam na lekkim drinku się rozkręcić ;) Tak, można nagrywać cały występ i trzymać go w swoim profilu, ale do oceny dla wszystkich przegotowujesz prostym edytorem bodaj 30 sekundowy fragment. Możesz tam dodawać efekty specjalne video itd.

Można wyszukać potem występy z nagraniami polskojęzycznymi, dodawać znajomych, głosować na poszczególne występy, dodawać krótkie komentarze itd. Jak nie przeglądałeś tego, to polecam wieczorkiem. Dobre kilkadziesiąt minut można się pośmiać. Widać, że niektórzy ludzie mają do siebie duży dystans :)

Skidmarks była chyba jedną z lepszych gier jeśli chodzi o wyścigi. Taka gierka by znalazła wielu entuzjastów na PS3/Xbox nawet w dzisiejszych czasach, ta fizyka!


Tak, to był świetny tytuł. Jeden z klasyków. Wspominałem już chyba, że do wojska zabierałem CD32 i nasuwaliśmy na wartowni albo w weekend przy stoliku podoficera jak miałem służbę. To były świetne chwile umilające wojskową rzeczywistość. Tłumy złaziły do nas na kompanię żeby choć chwilę pograć... czasami oficer pełniący służbę na jednostce przyłaził zdziwiony, bo nie mógł się dodzwonić na żadną kompanię z "czerwonego telefonu" :)
[#22] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@Duracel, post #21

Moonstone, też można było grać nawet we 4-ech.

BTW to jedna z najlepszych gier.
[#23] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@neuroup, post #15

@neuroup
Ja to mam z kim grać przy piwie i konsoli tylko nie ma w co.


Na Wii (jeśli jeszcze masz) można pograć w Bomberman Blast w 8 osób na jednej konsoli

at0m
[#24] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@at0m, post #23

Burnout też chyba był dla 4 osób - tak myślę.
[#25] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@at0m, post #23

Niestety Wii została przechwycone przez innego członka rodziny [over 50] i co jakiś czas wraz z koleżankami są śrubowane rekordy w hula-hop na Wii-Fit, do niebotycznych wyników :)

A właśnie jeśli chodzi o Wii to szkoda, że Wii sports było tak zwalone jeśli chodzi o mechanikę gry. Naprawdę by można z tenisa wprowadzając kilka modyfikacji, zrobić gierkę która by rządziła miesiącami a nie miesiąc.
[#26] Re: Szukam gry dla 4 graczy...

@neuroup, post #9

W Lotusa graliśmy we czterech.

Z gier na 4 kojarzę jeszcze KARGON
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem