kategorie: Instalacja gier, WHDLoad
[#1] WHDLoad i Pinball Ilusion
Whdload 17.1 + Pinball Ilusion ver AGA i error ivalid kickstarts/kick40068.a1200.
Oczywiście mam w dev/kickstart wymagane pliki. Choć nie wiem czy są właściwe. Może ktoś pomóc ?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2013 22:45:18 przez elessar1984
[#2] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@elessar1984, post #1

Wątek poruszany miliony razy na forum:

1. Złe obrazy kicków (być może pirackie, których WHDLoad nie obsługuje)
2. Brak tablic realokacji (archiwum skick.lha na Aminecie) dopasowanych do kicków
3. Kick jest w porządku, a trzeba spróbować uruchomić na starszej wersji WHDLoad. Stare slave nie są do końca kompatybilne z nową wersją programu.
[#3] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@mailman, post #2

1. Prawdopodobnie złe, skąd wziąć właściwe - pewnie zaraz ktoś napisze o piractwie :D
2. Tablice relokacji pobrane z aminetu skick.lha
3. Uruchamiałem na Whdload 16.7 i to samo. Mam pytanie czy można skasować obecnego whdload i zainstalować innego bez jakiś skutków ubocznych - nie znam się dopiero zaczynam przygode z Amigą :) A nie chce znów instalować systemu.
[#4] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@elessar1984, post #3

Robilem kiedys paczke dla kogos, kto mial problem z inna gra ale PI tez na niej dziala. Sprawdz.
[#5] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@_arti, post #4

Jeśli masz jeszcze tą paczkę arti bardzo bym prosił o wysłanie na maila bo strona nie działa :/
[#6] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@elessar1984, post #3

Ad. 1. Zrzucić z Amigi. Nawet o tym mówi dokumentacja do slave:

The game requires an installed A1200 (resp A4000) Kickstart 3.1 image.
The kickstart image must be located in the directory "Devs:Kickstarts" and
must be named "kick40068.A1200" (resp "kick40068.A4000").
The image can be extracted from a A1200 with tools like 'GrabKick'
or similar which can be found on aminet.
If the image is of wrong version or altered in any way WHDLoad will quit with
an appropriate requester.
Additionally the file "kick40068.A1200.RTB" (resp "kick40068.A4000.RTB")
must be installed in the same directory as the kickstart image.
It can be found in the archive "util/boot/skick345.lha" on aminet.


Ad. 3. Możesz w C: trzymać wszystkie wersje WHDLoad z innymi nazwami, które będą oznaczać wersje (np. WHDLoad15, WHDLoad16.9, WHDLoad17.1). W ten sposób, z poziomu ikony gry (pole Default Tool) możesz wywołać odpowiedni numer wersji (a tak naprawdę to nazwę pliku, np. wspomniane wcześniej WHDLoad16.9 zamiast standardowo wpisanego tam WHDLoad) i gdy trzeba, to zmieniając numer uruchomisz po prostu inną wersję.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2013 23:44:09 przez mailman
[#7] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@mailman, post #6

Tak to naprawdę pomocna odpowiedź. Biorąc pod uwagę że Amigę sprzedałem 15 lat temu. W komputerze nie mam stacji dyskietek a samych dyskietek nie sprzedają od paru lat :D
Do tego gdybym miał Amigę po co bawić się w emulację ???
[#8] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@elessar1984, post #7

Może ktoś choć napisać czy mu działa pinball ilusion ver Aga pod whdload 17.1 ?
[#9] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@elessar1984, post #5

No przeciez zalinkowalem ci w moim poscie...
[#10] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@_arti, post #9

Nie wiem jak u Ciebie bo u mnie bład 404 na stronie na której nic nie ma :)
Jeśli można bardzo proszę wrzucić na elessar1984@o2.pl (bądź inna stronę) tego kickstarta do amigi 1200 pod whdload 17.1. Albo jakoś po ludzku wytłumaczyć jak to zdobyć, tylko nie z prawdziwej amigi :D

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 14:15:22 przez elessar1984

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 14:22:14 przez elessar1984
[#11] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@elessar1984, post #10

Ah, iPad zle wygenerowal link. Tu jest poprawny. Sorki.
[#12] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@_arti, post #11

Wielkie dzięki ! Teraz wszystko gra
[#13] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@elessar1984, post #7

Dla takich osób jak ty powstał pakiet Amiga Forever. Gdybyś kupił, nie miałbyś problemów.
[#14] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@mailman, post #13

Ja mam Amiga Forever, kupiłem, ale ma jedną wadę, zasadniczą. Nic w systemach zrobionych przez nich nie można własnego zainstalować. I dlatego się wkurzyłem i go odinstalowałem i system zrobiłem po swojemu, wykorzystując tylko niektóre ich rzeczy. No i sam Amiga Forever pozwala mi na korzystanie z romów Amigi w sposób legalny.
[#15] Re: WHDLoad i Pinball Ilusion

@gilban, post #14

I to ostatnie zdanie w tym co napisałeś jest najważniejsze. Dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem