kategoria: Szukam gry
[#1] Gry dla amigowego nowicjusza
Witajcie, otóż postanowiłem zapoznać się z pięknem Amigi (niestety omineły mnie czasy jej świetności ). Tudzież zwracam się do was, jako starych wyjadaczy amigi o wymienienie tytułów klasyków wydanych na amige (na razie obczaiłem tylko Cannon fodder , Gloom i Alien Breed i Lemmingi). Za każdy tytuł dzięki wielkie :D.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 16:33:56 przez MAKOS2148
[#2] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@MAKOS2148, post #1

Wszystko zależy od tego jakie gatunki gier preferujesz.
Do klasyki na pewno należą też Syndicate, Dune II, Another World, Sensible World Of Soccer, Worms, Pinballe (wszelakie wersje), The Chaos Engine, Lotus III, Beneath A Steel Sky, Ufo Enemy Unknown, Super Frog, Frontier czy Benefactor ;)
[#3] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@Tom Rain, post #2

Dzięki , co do gatunku to nie ma to wiekszęgo znaczenia , ważne żeby była grywalna poprostu
[#4] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@Tom Rain, post #2

Najlepiej jak wejdziesz na Youtube i zerkniesz na filmy pod tytule 10 najleprzych gier na Amige itp.
Typu.
http://www.youtube.com/watch?v=dQiimhYI-8c
[#5] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@Drupi77, post #4

Pomysł z sensem , dzięki
[#6] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@MAKOS2148, post #1

Polecam listę przebojów gier na PPA

http://www.ppa.pl/amiga-games-top-10

Same hiciory. :)
[#7] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@Drupi77, post #4

1:14, zajechało sound blasterem.
[#8] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@ZbyniuR, post #6

a ja powiem tyle, że ta lista jest o kant dupy - z jednej głównej przyczyny: Turrican chyba NIGDY nie znalazł się w pierwszej dziesiątce. Wobec tego - widząc, że i tutaj panowie na starcie nakarmili kolegę jakimś przejedzonym Superkmiotem - zmuszony jestem wziąć sprawy we własne ręce i rzec: TURRICAN RULEZ! Jeśli nie skosztujesz tej zacnej trylogii, to tak jakbyś nie widział Amigi na oczy. Obowiązkowo należy też obejrzeć całe intro w drugiej części (trzeba poczekać aż przelecą napisy na screenie tytułowym dwa razy).
[#9] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@snajper, post #8

Naprawdę trzeba to przechodzić a ;potem tyle czekać? Nie ma tego na YT?
[#10] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@snajper, post #8

Kolega się spytał o klasyków, a ten "Superkmiot" to raczej należy do klasyki gier. Zresztą ten tytuł został podany wśród wielu innych, bardziej zacnych niż promowane przez Ciebie Turricany...
Nie podałem Turricana bo w to nie grałem, mogłeś spokojnie go dopisać a nie od razu atakować - nie wiadomo zresztą po co.
[#11] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@MAKOS2148, post #1

No to ja jeszcze tradycyjne już -
Cytadela (proponuję z krakiem, ze względu na "wszystkie ściany cię zabijają" )
oraz
Death Mask (da się przejść całą bez kraka, chociaż na dwa playery jest większy phun).

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 22:37:59 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#12] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@ZbyniuR, post #9

jest, tylko że podchodząc w ten sposób to równie dobrze może odpuścić sobie granie i obejrzeć jakiś kilkuminutowy maraton razem z zakończeniem - a stąd już tylko krok do kolejnej wojenki z serii "po co komu Amiga, jak jest WinUAE".
[#13] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@Tom Rain, post #10

Nie podałem Turricana bo w to nie
grałem, mogłeś spokojnie go dopisać
a nie od razu atakować - nie wiadomo
zresztą po co.


calm down man... W moim poście nie było żadnego ataku - "Superkmiot" to tylko jedno z wielu używanych każdorazowo przeze mnie określeń dla tego tytułu i w założeniu ma mieć wydźwięk żartobliwy.
Choć nie ukrywam, że tej gry nie lubię - ot taka przeciwwaga dla jej uwielbienia przez parallaxa.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 22:49:27 przez snajper
[#14] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@snajper, post #13

Dzięki wielkie za propozycje , wkrótce obadam je OK.
[#15] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@snajper, post #13

Easy... ja nie należę do wyznawców Super Froga, ale mi to nie przeszkadza - ja gram jedynie wtedy, kiedy mój 5letni synek krzyczy że nie może czegoś przeskoczyć. Powtarzam - padło pytanie o klasyki, więc one zostały podane (te wiecznie nieśmiertelne).
[#16] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@snajper, post #8

Jesteś fanem Turricana chyba tak mocno, jak Parallax jest fanem Super Froga.
Sorry meen...
[#17] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@MAKOS2148, post #1

Czemu nikt jeszcze nie wspomniał o Ruff n' Tumble? :)

Tak samo się dziwię, że jeszcze nikt nie wymienił znakomitego dungeon crawlera, jakim jest Eye of the Beholder. Podobnie Elvira, też jest warta uwagi, ma ciekawy klimat.

No i, oczywiście, pozycja obowiązkowa: Walker. Tak przyjemnego rozwalania wszystkiego mechem nie ma w żadnej innej grze.
[#18] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@teh_KaiN, post #17

Tak przyjemnego rozwalania wszystkiego mechem nie ma w żadnej innej grze
Jak o mechach mowa, to nie można zapomnieć o Hired Guns. Niesamowita gra RPG, nastrój, grafika, muzyka, poziomy i pomysł są niesamowite. Wiele, wiele godzin spędzonych w tej grze. A dodatkowo jak masz z kim, możesz pograć we czterech/czworo. Z kumplami robiliśmy rozwałkę poziomu, a potem ganialiśmy się i zabijaliśmy. Szkoda tylko że nie było jakiejś możliwości grania po kablu, sieci itp.
Moja ulubiona postać z gry:


FILM


Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 09:17:41 przez Radek_Cz

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 09:20:43 przez Radek_Cz
[#19] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@KJB, post #16

owszem, tyle że Turrican jest tego wart i ma dużo szersze grono fanów, nie mówiąc o licznych fanowskich remake'ach, dziesiątkach remixów, świetnym "soundtracku", nowej muzycznej antologii Huelsbecka i amatorskim filmie. :P Twórcom udało się wykreować iście kultową postać, jednym słowem. Superflak to tak po prawdzie niczym szczególnym nie wyróżniająca się radosna platformówka, w dodatku reklamówko-platformówka. To już prędzej wybrałbym Zoola (i niniejszym dodaję go do listy), ten niósł przynajmniej zabójcze tempo gry.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 10:24:34 przez snajper
[#20] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@snajper, post #8

TURRICAN RULEZ! Jeśli nie skosztujesz tej zacnej trylogii, to tak jakbyś nie widział Amigi na oczy.

W życiu w to nie grałem;)
[#21] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@snajper, post #19

Turrican jest jedną z najlepszych gier jakie powstały na amidze,wszystkie części,Ktoś kto nigdy nie grał w żadną z nich musi być naprawdę amigowym nowicjuszem!!!!!
[#22] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@teo, post #21

Be-ze-du-ra z tym nowicjuszem :) Ja też nie grałem :) Nie każdy grał we wszystko :)
[#23] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@teo, post #21

no, w końcu ktoś tu gada z sensem OK
[#24] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@Radek_Cz, post #18

Moja subiektywna lista najlepszych gier:
UFO
Chaos Engine (jedynka)
Dune 2
Ruff'n'Tumble
Benefactor
Eye of The Beholder
Flashback
Another World
Elvira (co prawda w wersję amigową nie grałem, tylko na C64 ale spokojnie mogę polecić).
Rick Dangerous

Update:
Goblins (wszystkie części)
Simon the Sorcerer
Legend of Kyrandia
Monkey Island

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 08:50:58 przez Jenot
[#25] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@MAKOS2148, post #1

Jeśli lubisz RPG w lochach, w starym stylu, to proponuję Ci to :

link

Gra jest długa, daje mnóstwo frajdy, proponuję grać w ciemnym pomieszczeniu, w nocy lub wieczorkiem z głośnikami na dosyć głośno. Efekty dźwiękowe jak na Amigę rewelka, można się miejscami nieźle wystraszyć....OK

Przeszedłem całą grę i zastanawiam się czy to nie zrobić jeszcze raz. Solucje na youtube są oczywiście.
Nie zniechęcaj się, gra jest dosyć trudna w opanowaniu i tylko po angielsku (chyba ?)

Podałem Ci jeden tytuł, ale to jest naprawdę gra z klasą, po dłuższym kontakcie polubisz Amigę i stwierdzisz że starsze pokolenie miało jednak w co pograć. Podobne z tego gatunku to Dungeon Master 1 i 2, Eye of the Beholder chyba 3 części było...OK

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 11:42:56 przez Voyox
[#26] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@MAKOS2148, post #1

Ja bym również zaproponował The Chaos Engine i koniecznie którąś część Alien Breed, najlepiej chyba Tower Assault.
[#27] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@Voyox, post #25

Dungeon Master II to super gierka RPG, moja ulubiona z tego gatunku na Amigę. Ja jeszcze polecam Roketz (na dwie osoby).
[#28] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@Jenot, post #24

Różni ludzie różne gatunki gier lubią, więc nie każdy miał styczność z każdym tytułem wymienianym na listach przebojów. Jednak to właśnie na takich listach szukałbym tytułów do zapoznania się z tym co jakaś nieznana komuś platforma oferuje. A potem każdy sam może swoją listę the best ustalić. :)

Może ktoś poleci jakąś stronkę na której łatwo sobie wyrobić zdanie o tym czy dana gra nas interesuje czy nie, po screenach i parozdaniowym opisie, najlepiej z możliwością ściągnięcia dyskietek i/lub instalki. Żeby nie trzeba było wszystkiego googlować. :)
[#29] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@ZbyniuR, post #28

Ponownie , dzięki za wszelkie propozycje
[#30] Re: Gry dla amigowego nowicjusza

@MAKOS2148, post #29

http://polygamia.pl/Polygamia/56,96455,13414200,Milosc_do_Amigi_nie_umiera_nigdy___20_najlepszych.html
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem