kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] Ciemna Strona + bonus
1) http://www.ppa.pl/forum/komentarze/21709/tajemnice-ciemnej-strony#m402549
Czy ktoś odkrył z czym związany jest tajemniczy Masturbation Mode?
Jak odkryliście jakieś easter egg's w tej grze, to się podzielcie. Co to zaiksowanego hasła - chętnie go wrzucę, ale przydałby się jakiś BBCode "spoiler" OK

2) Chciałbym się zapytać o punkt 59. solucji, którą wrzucił Janusz na EAB (być może i tutaj):
59. Obejrzyj kartę i macak Obcego, idź do Winstona i przeczytaj tam książkę.
60. Wróć do Obcego, zabierz kartę, udaj się do reaktora (drzwi otworzysz kartą) i weź stamtąd dwa pręty paliwowe.


Karta została obejrzana, ale żadnego macaka do oglądania nie ma. Z obcym pogadałem, co się dało to obejrzałem no i idę obadać książkę przy Winstonie - jednak, gdy czytam książkę - nic się nie dzieje nowego no i gdy wykonuję punkt 60. nadal nie idzie zabrać karty.

Pytanie brzmi: czy ktoś wie, co należy w tym miejscu zrobić?

Solucja, o której mowa (nawiasem momentami nieprecyzyjna - głowa ryby, miejsce młotka itd.):
http://eab.abime.net/showthread.php?p=683771

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 18:33:40 przez Lucas
[#2] Re: Ciemna Strona + bonus

@sVC6MWEk, post #1

Widzę, że nikt nie ukończył tej gry
OK, sprawa została wstępnie wyjaśniona. Temat można zamknąć OK
[#3] Re: Ciemna Strona + bonus

@sVC6MWEk, post #2

Ja walczę. Szukam młotka... W której lokacji się znajduje?
[wyróżniony] [#4] Re: Ciemna Strona + bonus

@mailman, post #3



Informacja od taurisia :) - jest to jedna z kilku nieścisłości w instrukcji.

BTW
Jak dojdziesz do wysadzania palm, trzeba będzie je wysadzić odpowiednim słoikiem. Podczas gry z półki możesz zebrać chyba 3 słoiki. Gdy weźmiesz niewłaściwy, będziesz musiał wrócić inny, więc proponuję wszystkie możliwe zebrać (gra na to pozwala).

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 15:40:02 przez Lucas
[#5] Re: Ciemna Strona + bonus

@sVC6MWEk, post #4

Dzięki. W tej szukałem, ale nie namierzyłem. Obadamy.

Słoiki z jakimiś potworami już wszystkie wziąłem (jeżeli o to chodzi).
[#6] Re: Ciemna Strona + bonus

@mailman, post #5

Jest dokładnie tam, gdzie na obrazku u góry masz wskaźnik :)

Słoiki z jakimiś potworami już wszystkie wziąłem (jeżeli o to chodzi).

Chyba o to. Po prostu jak weźmiesz zły słoik to nie dasz rady wysadzić palm

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 15:41:18 przez Lucas
[#7] Re: Ciemna Strona + bonus

@sVC6MWEk, post #6

A dałeś radę z tą końcówką?
[#8] Re: Ciemna Strona + bonus

@mailman, post #7

I tak i nie - Beta Testerzy, którzy testowali (właśnie tauriś) musieli wybyć na jakiś czas.

Jednak mimo, że gry nie przechodziłem czytając teksty z gry doszedłem do takiego fragmentu:
MACAK—MACAK—MACAKA—MACAKIEM—MACAKU—FUJ!!! ^ NIE WEZMĘ TEGO DO RĘKI... ^ JAK ZWYKŁA MAWIAĆ PEWNA DAMA... ^ HE... HE...—HE... HE... ^ MACAK ZOSTAŁ JUŻ WYCH... ^ EUCH... ^ =UŻYTY=... ^ CZYLI MÓWIĄC KRÓTKO ZROBIONY W KONIA! ^ GŁUPI TEN OBCY!—HEY! ^ CO TO ZA BRZYDKI MACAK?! ^ FUJ! ^ MASZKARA! ^ PEWNIE MASZ SPORE KOMPLEKSY; CO MAŁY?! ^ WSTYD WYJŚĆ NA ULICĘ... ^ NIE PODERWIESZ TEŻ PEWNO ŻEDNEGO CYCASTEGO MACAKA... ^ CO TO ZA ŻYCIE STARY? ^ ECH...—————MACAK... ^ ODNÓŻE OBCEGO... ^ BYĆ MOŻE... ^ CO ZA OBRZYDLISTWO...—

Pozwala to wysnuć wniosek, że macak znajduje się gdzieś na statku, ale nie w lokacji, w której znajduje się obcy.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 17:13:18 przez Lucas
[#9] Re: Ciemna Strona + bonus

@mailman, post #7

I jak tam @mailman?
[#10] Re: Ciemna Strona + bonus

@sVC6MWEk, post #9

Masturbation Mode nie istnieje (więcej wkrótce). "Macaka" nie udało mi się namacać.
[#11] Re: Ciemna Strona + bonus

@mailman, post #10

Czekam na informację OK
Zapomniałem podać magiczne hasło do drzwi:
DEUM ET ANIMAM SCIRE CUPIO


Drzwi otwierane tym hasłem znajdziemy na poziomie serwisowym.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 20:29:47 przez Lucas
[#12] Re: Ciemna Strona + bonus

@sVC6MWEk, post #11

Witam, odkopię kotleta bo też doszedłem do miejsca gdzie trzeba obejrzeć macak. Czy znajdzie się ktoś kto przeszedł tą grę?
[#13] Re: Ciemna Strona + bonus

@basto, post #12

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów. I ja dokopałem się po raz kolejny, po latach, do tego cyfrowego wieprza rzuconego przed perły i moja przygoda zakończyłaby się pewnie na etapie młotka, gdyby nie tutejsze zdjęcie, kilka postów nad moim. Dlatego też z ciekawości bardziej, niż z nadzieją, podbijam pytanie - czy znalazł się po 20 latach ktoś, kto zdołał ukończyć Ciemną Stronę i czy jest w stanie wytłumaczyć, jak można to niesłychane osiągnięcie powtórzyć?

Udało mi się dotrzeć do obcego, zlokalizowałem kartę (którą podświetlić kursorem też jest trudno, wygląda to tak, jakby aktywowała się tylko po najechaniu na nią myszą od odpowiedniej strony), ale macaka do oglądania ani widu, ani słychu. W pomieszczeniu z obcym znajduje się monitor, na którym wyświetla się obraz spod śluzy. Poszedłem tym tropem, licząc na to, że może długa macka obcego przebija się do tego pomieszczenia i to tam należy ją obejrzeć (i może przypalić? przyciąć szkłem? dobić młotkiem?), ale niestety, niczego takiego nie stwierdziłem. Spróbowałem nawet przeczytać książkę Elizy przy śluzie (może obcy zobaczy to na ekranie i ze wzruszenia przesunie macak z karty?!), ale bez efektu. Naturalnie, standardowe czytanie książki przy Winstonie, jak zaleca wspominana tutaj wielokrotnie solucja, nie przynosi żadnego widocznego rezultatu. W akcie desperacji przeszukałem nawet wszystkie pomieszczenia w tunelach serwisowych (trauma po tej przebieżce zostanie mi zapewne na czas dłuższy), włącznie z mangowym easter eggiem, ale i tam nic nie znalazłem.

Czy odnajdzie się ktoś, kto ma pomysł, czego jeszcze można spróbować? Jeżeli nie, bardzo przepraszam za zawracanie głowy. Boli jednak utknięcie w martwym punkcie na dwa kroki przed końcem gry (która może i jest niewypałem, ale pewien groteskowy urok zachowuje).
[#14] Re: Ciemna Strona + bonus

@Guderheinz, post #13

Zaktualizowałem mapę serwisową gry:
Ciemna Strona Mapa Serwisowa

Oto zhakowany plik zapisu z graczem w reaktorze. Dzięki temu możesz ukończyć grę. Dzięki mojemu przyjacielowi TangoBunny: Reaktor Zapisz

Nie znalazłem sposobu, aby dostać kartę dostępu do pomieszczenia reaktora. Uważam, że gra jest zbugowana.
1
[#15] Re: Ciemna Strona + bonus

@MP83, post #14

Ma ktoś zapisany tenże plik podesłany przez kolegę? Obecnie jest error 404 przy pobieraniu. Może jak mnie najdzie dłuższa chwila wolnego to spróbuję po raz kolejny przejść tą grę. Niestety longplay nie jest ukończony na YT. Jest jakiś heros cierpliwości i jednak przeszedł tą dość fajną przygodówkę?
[#16] Re: Ciemna Strona + bonus

@santa13, post #15

Mapa kanałów w formacie PNG oraz plik zapisu, który umożliwia ukończenie gry:
https://www.ppa.pl/rodzynki/ciemna-strona.html
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem