kategoria: Szukam gry
[#1] Giana Sisters poszukiwana :-)
Witam,

czy ktos z Kolezanek i Kolegow wie gdzie lub jak zdobyc gre giana Sisters? Chcialbym ja odpalic na A1200.

Z gory dziekuje za pomoc!
Tomek
[#2] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #1

Jest w sieci, w różnych dziwnych miejscach. Google na pewno znajdzie ADFa ;) O, pierwsze 5 linków nawet.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 14:38:48 przez _arti
[#3] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #1

Nie chcę Cię zniechęcać, ale wydaje mi się, że na c64, grało mi się w to lepiej. Tak samo z Flimbo's Quest. Mimo wszystko warto trochę w to pociupać OK
[#4] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@_arti, post #2

Hej,

sprawdzilem te adf'y, niestety zatrzymuja sie na screenie "cracked by .."

Dzieki!
Tomek
[#5] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@gegu, post #3

Hej,

ja wlasnie tez gralem na tym ponad ~20 lat temu na C64 Niedawno kupilem sobie A1200 i chcialbym sobie teraz w to pograc

Dzieki!
Tomek
[#6] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #5

Sprawdź ADF z planetemu, jest tam kilka wersji, ewentualnie jeśli masz dysk twardy, to poszukaj w wersji whdload na whdownload.
Na c64 są dwie nieoficjalne części tej gry, przydałoby się aby ktoś to przeportował na Amigę :)
[#7] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #4

i poprawnie, ona nie działa na A1200
pod wdhload pewnie działa, ale nie mam ramu, żeby to sprawdzić, więc z dyskietkek gram na A600 (dokładnie z tej samej, która nie działa na A1200)
[#8] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@macRush, post #7

Hej,

a dlaczego na A600 dziala a na A1200 nie?

Dzieki!
Tomek
[#9] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #8

Po prostu.
[#10] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #8

Jak resetujesz Amigę, to przytrzymaj obydwa klawisze myszy, powinno się pojawić menu, wejdź w boot options i zaznacz "disable CPU caches", potem w Display options i zaznacz w chip type "original", potem BOOT. Jeśli to nie pomoże, to musisz szukać dyskietki z kickstartem 1.3 dla A1200.

a dlaczego na A600 dziala a na A1200 nie?


To jest tak jak z windowsem, jedna gra działa na win98, a na XP już nie.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 21:39:05 przez sanjyuubi
[#11] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #8

nie wiem, moze wina kickstartu (w A600 jest 2.0)
ale podobnie jak Ty, pierwsza gra ktora chcialem odpalic po kupieniu A1200 byla GS, co by żona mogła sobie pograć. Sprawdziłem 12 adf'ow, i byłem lekko zdegustowany, bo myślałem, że coś jest nie tak z A1200 (a była w naprawie wcześniej), ale inne tytuły działały bez problemu. Na jakimś innym forum, maja ten san problem. W miedzy czasie dostalem A600 i działa bez problemu, a A1200 czeka na jakieś turbo, co by WHDLOAD zadziałało

ale są tu bardziej zaawansowani użytkownicy, więc może wiedzą wiecej, ja do Amigi wróciłem/wracam po 20 latach przerwy
[#12] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@_arti, post #9

Dziwne bo ja bez problemu gram w to na A1200 spod Whdload i ACA i KS3.1
[#13] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@macRush, post #11

tak poza glownym watkiem, obadaj to:

http://allegro.pl/amiga-blizzard-1230-iv-50-instrukcja-pudelko-i4023025369.html

PS

Ja ponad 20 lat temu mialem C64, a pod koniec minionego roku 'fundnalem' sobie A1200

Dzieki,
Tomek
[#14] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@Voyox, post #12

pod WHDLOAD działa bez problemu

C64 czeka na swoją kolej,
A1200 i A600 wyczyszczone i doprowadzone do 100% sprawności, A600 bedzie goła, a A1200 czeka na karte turbo i jakiegoś SD
teraz zabieram się za ZX Spectrum :)

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 22:23:31 przez macRush

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 22:24:15 przez macRush
[#15] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@Voyox, post #12

tcz, poszukaj relokick i sprawdź, czy będzie działać na kicktstarcie 1.3



Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 22:30:32 przez sanjyuubi
[#16] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@sanjyuubi, post #15

Hej,

ja mam A1200 + Blizzard 1230/50 Mhz 32 MB RAM MK IV Phase 5 ale mam wrazenie, ze to mniej istotne dla glownego watku.

Dzieki!
Tomek
[#17] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #16

No to whdload i do roboty, czy może pod whdload nie działa?
[#18] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@sanjyuubi, post #17

Mam zainstalowany whdload i ciekawostka dropsa GGS tez juz jest zainstalowana! Niestety poza ekranem tytulowym nic wiecej sie nie pokazuje. Nie posiadam joya i klikalem tylko na klawiaturze ale gdyby wszystko gralo to brak joya chyba nie bylby problemem...

Dzieki!
Tomek
[#19] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #18

Przyciskiem joya (port #1, a nie #0) przechodzi się z ekranów tytułowtch do gry w Gianie. To nie PC, gdzie wszystko jest do zrobienia klawiaturą. Jak nie masz joya, podepnij mysz do drugiego portu i naciśnij lewy przycisk na ekranach tytułowych (ten z dyskietką i Gianą).

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 22:57:29 przez Jacques
[#20] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #18

W grach amigowych często używa się lewego przycisku myszy do przechodzenia miedzy kolejnymi ekranami, a czasami przyciskiem fire.
[#21] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@Jacques, post #19

to sie chyba nie uda bo po uruchomieniu Amigi nie dizala myszka
[#22] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #21

No to najpierw trzeba rozwiązać problem peryferii, bo bez nich ani rusz. Amiga jest zorientowana od początku na interfejs graficzny stąd, popularne kliknięcia myszką zamiast wciskania klawiszy jak na PC.

Kup sobie mysz PS/2 i załatw od użytkownika allegro mata24 sobie adapter do takiej myszy, chyba, że masz taką na USB co potrafi też działać też jako PS/2, to możesz od niego kupić ze złączem USB.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 00:09:24 przez sanjyuubi
[#23] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #21

Podłącz joya w miejsce myszy i wciśnij Fire. Pójdzie. Wiem bo mam tę wersję, działa na A1000!
[#24] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@alt_, post #23

Pójdzie, jeżeli nie ma wersji z trainerem, gdzie potrzeba myszki... ale teraz jak tak sobie myślę, to jakim cudem w wersji whdload mu wyskakuje "cracked by"?

Ekrany w Giana Sisters przechodzi się za pomocą FIRE (przynajmniej u mnie).
[#25] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@sanjyuubi, post #24

"cracked by ..." nie wyskakuje mi w wersji whdload tylko w wersji adf z internetu.
[#26] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@macRush, post #14

To myśl już też o tym: link

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 11:24:52 przez Volt
[#27] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #25

Nie mając joya, uruchamiasz gianę i przepinasz mysz do portu joya nie wyłączając Amigi. Wiem że to nie usb ale wielokroć to robiłem.
[#28] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@Volt, post #26

Hej,

czy to jest przejsciowka IDE-CF ? Jesli tak to juz ja mam
[#29] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@tcz, post #28

Może napisz najpierw co masz i dlaczego jeszcze nie uruchomiłeś tej gry.
[#30] Re: Giana Sisters poszukiwana :-)

@sanjyuubi, post #29

Hej,

z tego co mowicie Koledzy to bez joyja nie da rady (nie bede 'w biegu' przekladal myszki).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem