kategoria: WHDLoad
[#1] Problemy z odczytem plików z dysku przez whdload
Witam,

mam A1200 z ACA 1232 z 128MB pamięci, dyskiem CF Sandisk 4GB w przejściówce DeLock IDE->CF. Miałem troche standardowych problemów z MaxTranfer, musiałem dodawać wait w startup-sequence żeby nie było problemów z odczytem ale wszystko to zniknęło po przejściu na PFS. Teraz system (goły 3.1+goły 3.9+MCP) chodzi bez żadnych problemów, nie ma błędów przy odczycie itd.

Jednocześnie głównym przeznaczeniem sprzętu jest granie z whdload. Niestety tak samo na FFS jak i po przejściu na PFS na partycji z grami przestało mi większość z nich działać (po przejściu na PFS jest znacznie więcej niedziałających gier) wyrzucając błędy jak na załączonym obrazku:



Kiedy wyłączę Preload błąd jest następujący:



Próbowałem bez startup-sequence, z shella - to samo.

Próbowałem na nowo ściągnąć z netu, rozpakować, przekopiować - to samo.

Nawet z RAMu daje taki sam błąd...

Czy ktoś przez coś takiego przeszedł? Najgorsze, że kilka dni temu działało, a teraz już nie chce działać. Znalazłem na forum whdload jedną osobe, która miała podobne problemy ale zrobiła reinstall systemu na partycji z SFS i problem zniknął. Czy też powinienem spróbować partycje z grami zrobić SFS? Ale dleczego w takim razie nie działa z RAMu?

Niektóre gry działają normalnie ale np. Fury of the Furries nie działa. Archiwum ściągnięte z whdownload.com (oryginał na półce). Mam oczywiście zarejestrowane, najnowsze whdload.

Będę wdzięczny za jakieś pomysły, bo mogę wkrótce zginąć z rąk moich córek, które chcą grać w Fury of the Furries....

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 18:41:49 przez red.m.aciej
[#2] Re: Problemy z odczytem plików z dysku przez whdload

@red.m.aciej, post #1

Jeszcze przeprowadziłem dodatkowy test z WinUAE. Ten sam system (kopia na drugim CF) odpaliłem na WinUAE, te same pliki z grą i.... ten sam błąd!

Może prawda jest taka, że przenosząc pliki między netem, a Amigą używam CF z FAT95, który coś knoci w plikach?

Ale przenoszę archiwum w zipie i dekompresuje na Amidze więc powinno być OK.

Próbowałem tez bez MCP ale nic to nie zmieniło.
[#3] PFS / Problemy z odczytem plików z dysku przez whdload

@red.m.aciej, post #1

Witam

Co do systemu plików, bardziej kompatybilny z FFS jest SFS a nie PFS. Sam miałem problemy z PFS, np gry Ambermoon nigdy nie udało mi się uruchomić z partycji PFS (wywalała błędy), dopiero przeniesienie danych na SFS spowodowało że gra zaczęła działać.

Co do gry - spróbuj zainstalować z oryginału. Jeżeli dalej wywala ci błąd, skontaktuj się z autorem instalatora WHDLoad - CFOU jest raczej konkretnym człowiekiem, powinien się odezwać.

Co do przenoszenia plików, pamietaj o tym że FAT nie jest zgodny z amigowymi systemami plików, np nie ma tylu flag i komentarzy. Staraj się zawsze na FAT/itp przenosić archiwa a nie pojedyńcze pliki, w ten sposób nie potracisz parametrów plików.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 09:32:51 przez Solo Kazuki
[#4] Re: PFS / Problemy z odczytem plików z dysku przez whdload

@Solo Kazuki, post #3

Dzięki za pomoc.

Zainstalowałem SFS i Fury of the Furries chodzi z tych samych plików i myślę, że tak samo będzie z pozostałymi grami.

Czyli była to kwestia systemu plików.
OK

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 13:05:48 przez red.m.aciej
[#5] Re: PFS / Problemy z odczytem plików z dysku przez whdload

@red.m.aciej, post #4

Hmm...

wyjątkowo dziwny ten problem.

Fury of the Furies za drugim razem już mi nie działało wywalając błąd. Na nowo decompress i chodzi....

Slam Tilt za drugim razem znowu błąd, a po wyłączeniu preload - działa ok.

Nie ma w whdload jakiegoś cacha, który sobie zapisuje za pierwszym razem jakieś sumy kontrolne, a potem to sprawdza przy starcie? Obie gry zapisują na dysku highscore/stan i mam wrażenie, że właśnie dlatego potem są różnice.

Inna sprawa to być może albo mam niezbyt dobrze działającą przejściówkę IDE-CF albo sama karta jest jakaś wadliwa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem