kategorie: Pomoc w przejściu gry, WHDLoad
[#1] Odyssey - wyspa Leo
Gram w "Odyssey" zainstalowaną przez WHDLoad.
Przeszedłem wyspy Epeira, Buteo i Equus. Mam już zdolność zamiany w kamień, ale na kolejnej wyspie - Leo - nie mogę z niej skorzystać. Zaraz na początku tej wyspy jest miejsce, gdzie trzeba podskoczyć i zamienić się w kamień żeby rozbić podłogę. Niestety nie mogę tego zrobić - wciskam klawisz przemiany, ale nie działa.
Kiedy odpłynę na wyspę Equus przemiana działa. O co tu chodzi?
[#2] Re: Odyssey - wyspa Leo

@PopoCop, post #1

Jest to wersja oryginalna, czy crackowana? Często producenci gier, jak się już zorientowali, że zanim gry pojawią się w sklepach to już są na warezach, pozwalali w łatwy sposób złamać grę, ale później sprawdzali czy jest zabezpieczenie, jak nie ma, to właśnie nie pozwalali czegoś zrobić, albo wyskakiwały jakieś śmieszne rzeczy, np. świnie w Settlersach (chyba).
[#3] Re: Odyssey - wyspa Leo

@flops, post #2

również w Turricanie, jest taki pipsztok w ostatnim etapie lvl1, który trzeba zestrzelić żeby ruszyła winda. W crackowanych kopiach go nie było i se człowiek dużo nie pograł. siedzi, pije i chrupki
[#4] Re: Odyssey - wyspa Leo

@PopoCop, post #1

Witaj

Również gram w tą grę i mam inny problem z WhdLoad. Jestem na wyspie gdzie zdobyłem umiejętność przemiany we wróbla (sparrow).

Klawisz F10 to jednocześnie zamiana we wróbla, jak i wyjście z gry.

Jak obszedłeś ten problem ? Gdy naciskam F10 wywala mnie z gry.
[#5] Re: Odyssey - wyspa Leo

@Hubez, post #4

Zmien klawisz wyjścia na inny.
Whdload to umozliwia
1
[#6] Re: Odyssey - wyspa Leo

@Norbert, post #5

Cześć

W sprawie tematu:

https://www.ppa.pl/forum/strefa-gier/30508/odyssey-wyspa-leo

Mógłbyś mi podpowiedzieć jak to zrobić ? Utknąłem ,bo ten sam klawisz służy do wychodzenia z gry, co transformacja postaci.

Średnio się znam na systemie Amigowym, albo raczej w ogóle...Gram tylko na Amidze i oglądam dema.

Proszę o pomoc, jakoś tak w miarę łopatologicznie napisaną.

Dzięki i Wesołych Świąt.
[#7] Re: Odyssey - wyspa Leo

@Hubez, post #6

Dokumentacja whdload po polsku
http://whdload.de/docs/WHDLoad.html
Szukaj "QUITKEY"

Dasz radę.
[#8] Re: Odyssey - wyspa Leo

@Hubez, post #6

Na przykład dopisując do ikony z której odpalasz grę Quitkey=$5d aby wyjść z niej klawiszem gwiazdka na klawce numerycznej.OK
[#9] Re: Odyssey - wyspa Leo

@Norbert, post #7

Dzięki, dodałem w "tooltype" ikonki wartość "Quitkey". Zmieniłem klawisz. Zaczynam pokonywać kolejne wyspy.

Pzdr

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 22:32:07 przez Hubez

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 22:37:17 przez Hubez
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem