kategoria: Instalacja gier
[#1] Dune 2 i monitor 1084
Witam
Koledzy w jakiej rozdzielczości działa Dune 2 ? Po instalacji na twardym monitor C1084 tylko miga jakby to był jakiś nieobsługiwany tryb. W moim przypadku WB działa pod Superplus poprzez indi na LCD19 a do gier włączam monitor Commodore. Wszystkie gry sie na C= wyświetlają poprawnie a dune nie. Dlaczego?
[#2] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #1

Dune 2 może działać na sterowniku DBLPAL/NTSC.
Niem masz przypadkiem włączonego promowania rozdziałki w Workbenchu
[#3] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Norbert, post #2

Sprawdzę jutro rano. Teraz niestety w pracy jestem. A da się napisać jakiś skrypt żeby podczas uruchamiania gry wb z superplus przełączał sie w dblpal?
[#4] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #1

1. odpal sterownik monitora NTSC
2. odpal programik AmigaToNTSC
3. odpal Dune2
[#5] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #1

Wypróbuj NewMode z Aminetu. Wrzuć go do WBStartup lub odpal ręcznie przed uruchomieniem gry. Wyświetli okno w którym wybierzesz odpowiedni tryb. Za pierwszym razem nie zapisuj prefsów, tylko zaptaszkuj "tym razem" i sprawdź czy działa.
[#6] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Andrzej Drozd, post #5

Na moje oko to w normalnej niskiej, czyli 320x240.
[#7] Re: Dune 2 i monitor 1084

@OSH, post #6

Dune 2 pracuje w dblpal i niestety monitor 1084 nie obsługuje tej rozdzielczości.
[#8] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #7

Jakim cudem? Przecież grałem w nią na swoim 1084S! Musisz mieć chyba zmodyfikowaną wersję. To jest gra z 1993 roku, mowy nie ma, żeby miała wtedy pracować w DBLPAL!
[#9] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #7

Dune 2 może pracować w DBPAL, ale standardowo pracuje w PALu.
Tak ja Ci koledzy napisali masz włączone promowanie ekranów pod Workbenchem.
[#10] Re: Dune 2 i monitor 1084

@BULI, post #9

Mam wbclassicAdvsp więc to tam musi cos promować.
[#11] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #10

Zainstaluj przez albo ściągnij wersję WHDLoad, będziesz mógł wybrać dowolny tryb w tooltypes.
[#12] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Shoonay, post #11

Wymusiłem PAL W Whdload, musi tez być w tooltype opcja NoAutoVec
[wyróżniony] [#13] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #10

W prefsach IControl masz "Promocja trybów"
[#14] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Norbert, post #13

I to był strzał w 10 OK
[#15] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #14

Napisalem Ci o tym w drugim poscie, ale mało kto wie że Workbench posiada w standardzie opcję automatycznego przełaczania z PAL/NTSC na DBLPAL/NTSC
[#16] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Norbert, post #15

Programy które to robią znam, o tym że sam WB tak może pierwsze słyszę. Napiszesz coś więcej ?
Ale i tak zakładam że to typowy problem nowicjusza który używa systemu z sieci skonfigurowanego przez kogoś innego. U kogoś kto robi to sam sterowniki do DblPal były by w Storage a nie w Devs przy Amidze podpiętej do monitora 1084.


Pozdrawiam
[#17] Re: Dune 2 i monitor 1084

@RadoslawF, post #16

Napisałem wyraźnie że amiga podpięta jest do 2 monitorów jednocześnie. Na 1084 gram, a na lcd który wpięty jest poprzez indi aga mk2 używam WB w rozdziałce 800x600 z superplus-a. Sam przerzuciłem sterowniki ze storage do devs bo są niezbędne do konfigu indi, tyle że nie wiedziałem że sam wb promuje z icontrol dblpal więc proszę mnie od nowicjuszy nie wyzywać.
[#18] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #17

To miała być nazwa typowego problemu a nie wyzywanie. Jeśli tak to odebrałes to przepraszam.
Ale skoro masz SD który sam podbije sygnał to po co używasz DblPal ? Naprawdę jest potrzebny do tego ScanDoublera ? Mam wątpliwości.


Pozdrawiam
[#19] Re: Dune 2 i monitor 1084

@RadoslawF, post #18

Jeżeli masz wątpliwości to kup sobie Indivision to je szybko rozwiejesz podczas konfiguracji SD
[#20] Re: Dune 2 i monitor 1084

@sebbb, post #19

Dziękuje, mam już kilka SD i kolejnego nie potrzebuję. Ale wiedzy nigdy za wiele stąd pytanie. Więc potwierdzisz lub zaprzeczysz tej potrzebie sterownika do DblPal ?


Pozdrawiam
[#21] Re: Dune 2 i monitor 1084

@RadoslawF, post #20

Wszystko zależy jaki masz monitor i czy chcesz mieć obra na całym ekranie program do konfigurowania to Enigma
[#22] Re: Dune 2 i monitor 1084

@RadoslawF, post #18

Sysinfo wyświetla mi się tylko w dblpalu :) Nie fochałem się, tylko po 2 latach składania sprzętu i walki trochę już wiem choć w przeglądzie całości to jeszcze i tak niewiele.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 06:44:24 przez Sosabowski
[#23] Re: Dune 2 i monitor 1084

@sebbb, post #21

Czyli powstał pierwszy SD nie sprzętowy ale sprzętowo programowy wymagający sterownika do nieużywanego monitora. Jak dla mnie to nie jest to dobra informacja.


Pozdrawiam
[#24] Re: Dune 2 i monitor 1084

@RadoslawF, post #23

Pisałem już gdzieś że obsługa indi mk2 to jak obsługa zderzacza hadronów :)
[#25] Re: Dune 2 i monitor 1084

@RadoslawF, post #23

Bez przesady, Indy nie potrzebuje żadnego sterownika pod WB żeby wyświetlić PALowy obraz.
A to że kolega miał załadowany inny dodatkowy sterownik to już jego wybór i tak jak pisze kolega dobra konfiguracja Indy nie jest niestety łatwa, Jean się tu nie popisał i na dodatek nie dołożył ficzerów które miały być (emulacja Graffiti).

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 10:46:51 przez BULI
[#26] Re: Dune 2 i monitor 1084

@BULI, post #25

No własnie palowy ale jak, na pol ekranu czy na 3/4. Mam 3 monitory 2 lcd i 1crt i na zadnym po wlaczeniu komputera pal nie byl poprawnie wyswietlany na calym ekranie. Niestety indi aga mk2 jest wyjatkowo nieudanym produktem, mam go bo inny nie jest dostępny.
[#27] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #26

Najlepiej skorzystać z gotowych ustawień od NovaTheCoder z sieci i ewentualnie je zmodyfikować pod siebie (ja tak zrobiłem).
Obrazu idealnie na całym ekranie dla każdej gry w PAL mieć nie będziesz ze względu na aspekt ratio/ proporcje itp (szczególnie na monitorze panoramicznym).

Mnie najbardziej irytuje w Indy fakt braku rozwiązania kwestii obrazu 50 hz.
Idealnie nie ustawisz sobie odświeżania 50hz (jest to praktycznie nie możliwe z dołączonym oprogramowaniem) no i twój monitor musi obsługiwać 50hz- w konsekwencji nie ma szans na idealny scrolling.
Z "płynnym" dla oka scrollingiem lepiej sobie radzią wbudowane tunery w monitory LCD.

Jakość obrazu w ruchu przy rozdziałce z interlace też pozostawia wiele do życzenia (zastosowana technika deinterlace).

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 11:08:54 przez BULI
[#28] Re: Dune 2 i monitor 1084

@BULI, post #27

Oj doktorat mógłbym na ten temat napisać
[#29] Re: Dune 2 i monitor 1084

@Sosabowski, post #26

Teraz rozumiem, przepraszam że tak to skomentowałem, po prostu posiadacze tego wynalazku dotychczas skutecznie ukrywali takie dziwne wymagania tego SD.


Pozdrawiam
[#30] Re: Dune 2 i monitor 1084

@RadoslawF, post #29

Nikt niczego nie ukrywał (wystarczy poczytać po forach, również PPA).
Wspomniane minusy nie zmieniają faktu, że niektóre możliwości jakie oferuje Indi są nie do prześcignięcia przez inne konstrukcje/ rozwiązania (no chyba że chce się wydać z 2tyś zł), jak np. Jakość sygnału (ideał), wyjście cyfrowe/analogowe, tryby scanlines (bardzo przydatne).
Wszystko zależy od potrzeb użytkownika (i jego cierpliwości )
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem