[#31] Re: TimSoft - kto pamięta?

@_arti, post #24

Ja mam obecnie w domu Kupca ich produkcji - oryginał w pudełku.

Jednak niezależnie od nich.

Pamiętam jak kiedyś kupiłem na Amigę grę Exodus polskiej produkcji. Kupiłem ja i pewnie jeszcze paręnaście - parędziesiąt osób. Reszta spiraciła. No bo wiadomo - niektórzy uważają do dziś, że ściąganie z internetu nie jest złodziejstwem.

Jednak pamiętam, że po Exodusie miała powstać następna gra. Jednak nie powstała, ponieważ większość Exodusa spiraciła i autor dał sobie z nim i kolejnymi grami spokój.

Tak było też i z częścią innych gier na Amigę.


Ja wiem, że brak piractwa nie spowodował by upadku Commodore. Jednak przedłużył by wydawanie na Amigę różnych gier i programów, szczególnie że liczba użytkowników po bankructwie Commodore szybko się kurczyć zaczęła.

Z drugiej strony problemem był w tamtych czasach dostęp do zagranicznych gier i programów komputerowych na Amigę. Prawie ich kupić w sklepach nie można było i często jedynym dostępem do takiego softu to były kopie na różnych giełdach lub od znajomych.

W Polsce głównie był dostępny głównie polski soft, którego kiedyś na Amigę sporo kupiłem jak:

1. AmitekstPro TSSu - nawet dotarłem do wersji 3.04, jako aktualizacja, która to nie była normalnie dostępna. Poprawiana była przez autora.
2. Amilopedię TSSu.
3.Jakiś program do zapisywania kontaktów TSSu - nie pamiętam nazwy.
4. Eteacher.

Sporo gier - wszystkich nazw już nie pamiętam.

Oryginał CDPL 1 Almathery mam - fajna bootowalna płytka z systemem dla CD32 i CDTV.

A nawet mam płytkę audio Amiga Back For The Future z własnoręcznym podpisem Petro Tyshchenko którą kiedyś kupiłem na jakimś party, gdzie i on został zaproszony.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 19:00:59 przez gilban
[#32] Re: TimSoft - kto pamięta?

@_arti, post #24

no może i masz trochę racji siedzi, pije i chrupki
[#33] Re: TimSoft - kto pamięta?

@gilban, post #31

Jednak przedłużył by wydawanie na Amigę różnych gier i programów, szczególnie że liczba użytkowników po bankructwie Commodore szybko się kurczyć zaczęła.


Tyle że duże firmy wypuszczające soft i tak odwróciły się od Amigi a to spowodowało rezygnacje z tego komputera przez większość użytkowników. To że małe firemki miały by zatrudnienie o rok, dwa czy trzy dłużej nie zmieniło by dzisiejszej sytuacji. Zwiększyło by może o pół procenta liczbę wydanego oprogramowania.


Pozdrawiam
[#34] Re: TimSoft - kto pamięta?

@gilban, post #31

Witam

Pomyliłeś Timsoft z Twin Spark Soft z Krakowa :>
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#36] Re: TimSoft - kto pamięta?

@Cordylus, post #27

Ja mam Kupca(wg mnie wersja kasetowa jest o wiele lepsza, mimo niedziałającej opcji zapisu), Jezyk Angielski, Geografię, Matematykę, Chwata i coś tam jeszcze kilka tytułów. Fajne hybrydy pod koniec mi wysyłali, po dwie kasety w jednym dużym pudełku i dwie okładki przycięte i sklejone razem Pocztówkę chyba też gdzieś mam
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#38] Re: TimSoft - kto pamięta?

@Andrzej Drozd, post #35

Ja tych firm nie pomyliłem. Jednak jak już tu mowa była o piractwie to i inne firmy związane z Amigą dodałem do całości. Mi akurat Twin Spark Soft nigdy nic innego niż zamówiłem nie przysłał.

No i jeszcze mówisz, przeszedłeś na freeware/shareware.

Czyli mniemam że zamiast Windowsa i MS Office używasz w domu linuxa + libreoffice/openoffice, MorphOsa na Maku jak masz to masz w wersji niezarejestrowanej i co pół godziny restart robisz.

Ok. Można i tak.

Ja oczywiście programy freeware/shareware a także na licencji GNU LGPL dalej używam.

Ale bez niektórych komercyjnych również nie da się żyć.

W gry dzisiejsze też prawie nie grasz, no bo wszystkie lepsze są normalnie płatne.

Wracając do firmy TimSoft, ta również sprzedawała gry i programy edukacyjna na PC. Nie tylko na Amigę.
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#43] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#44] Re: TimSoft - kto pamięta?

@gilban, post #31

Mam gotowy artykuł. Zastanawiam się z kim się skontaktować by opublikować go np. w Commodore & Amiga Fan?
[#45] Re: TimSoft - kto pamięta?

@Cordylus, post #44

Możesz do PPA papierowego lub www.
[#46] Re: TimSoft - kto pamięta?

@BULI, post #45

A z PPA papierowym to do kogo się zgłosić?
[#47] Re: TimSoft - kto pamięta?

@Cordylus, post #46

KLIK

sprawdzasz funkcje dane osoby i udezasz
[#48] Re: TimSoft - kto pamięta?

@Cordylus, post #46

Najlepiej uderzyć do recedenta lub mailmana ok, racja
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#50] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#51] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#52] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#53] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#58] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#59] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
[#60] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: TimSoft - kto pamięta?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem