kategoria: Instalacja gier
[#1] OnEscape, jak zapisać gre??
Witam.
Przegrałem na dysk wersje HD. Gra się uruchamia i wszystko jest ok do czasu próby zapisu lub odczytu gry. Wtedy wyskakuje to:


W manualu znalazłem coś takiego:


Wpisałem w user startup coś takiego ale nic nie pomogło.


ma ktoś pomysł jak to rozwiązać, w assign startup też to wpisywałem i nic
[#2] Re: OnEscape, jak zapisać gre??

@ponior, post #1

Ja mam taki wpis w user-startup:
;Begin onEscapee
Assign onEscapee: "dh1:onEscapee"
;END onEscapee


Tyle, że ja mam wersję na CD, z wgranym patchem, który umożliwia uruchomienie gry na karcie graficznej. Grę pobrałem stąd.

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 21:51:09 przez glichtanski
[#3] Re: OnEscape, jak zapisać gre??

@glichtanski, post #2

Po przegraniu na HD wersja CD nie uruchamia się.
Po przypisaniu w startup_sequence odpowiedniej ścieżki gra się uruchamia ale przy próbie zapisu dalej prosi o dysk savegame.
Trzeba coś dopisać, żeby gra zapisywała się na hd, ale co gdzie nie mam pojęcia.


ps. Chyba działa, trzeba wpisać ścieżke w pliku start w katalogu z grą a nie w user startup
Działa pod win, zaraz sprawdze fizycznie w amidze

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 22:29:28 przez ponior
[#4] Re: OnEscape, jak zapisać gre??

@ponior, post #3

Nie wpisuj tego do startup sequence, tylko do user-startup.

I wpisz tylko to co ja mam wpisane. Wgraj patcha z aminetu i uruchamiaj grę z dysku HDD. Z katalogu z grą wybierz plik o nazwie Start.
[#5] Re: OnEscape, jak zapisać gre??

@glichtanski, post #4

Ok gdyby ktoś miał problem to u mnie wystarczyło zmienić ścieżke w pliku start w katalogu z grą. i zapisy działają.
Dzięki za pomoc tak czy siak.
pozdrawiam
[#6] Re: OnEscape, jak zapisać gre??

@ponior, post #1

Jak grasz pod WinUAE to spróbuj utworzyć dyskietkę "GameSaves" po co dodawać jakieś śmieci do ss.
[#7] Re: OnEscape, jak zapisać gre??

@groovebox, post #6

Pod winUAE nie gram, cała przyjemność to odpalenie tego na amisi 1200
Narazie działa. w razie problemów będe pisał.
[#8] Re: OnEscape, jak zapisać gre??

@ponior, post #5

Ciekawe, bo ja nic nie musiałem w tym pliku zmieniać. Savey zapisywały się chyba w sys:Prefs/Env-archive
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem